Rumšiškėse – festivalis besidomintiems savo šaknimis

Liaudies buities muziejuje Rumšiškėse pirmą kartą surengtas šiuolaikinio folkloro ir alternatyvios muzikos festivalis „Margos pievos“. Jame taip pat vyko amatų, liaudies žaidimų, senovės gyvensenos pristatymas.

Kaip sakė renginio organizatorius Adas Pliopa, liaudies buities muziejuje muzikos festivalis, kuriame vyksta koncertas iki paryčių, rengiamas pirmą kartą. „Muziejaus metais norime parodyti, kad muziejai nėra tik buveinė eksponatams – jame gali virti įvairus kultūrinis gyvenimas“, – teigė A.Pliopa.

Nemažai festivalio lankytojų atvyko su palapinėmis, kurias galėjo statytis specialiai tam skirtoje vietoje prie Žemaitijos kaimo. „Lankomės visuose Lietuvos festivaliuose, kuriame skamba šiuolaikinis folkloras, metalas, alternatyvi muzika. Sužinojome, kad atsirado dar vienas toks renginys ir su džiaugsmu atvažiavome, pasistatėme palapines. Būsime Rumšiškėse iki sekmadienio“, – pasakojo Tadas, atvykęs iš Vilniaus su draugėmis Gabriele ir Migle.

Merginos sakė dainuojančios tradicines folklorines dainas, todėl su malonumu klausėsi festavalio pradžioje koncertavusių Kauno folkloro kolektyvo „Kupolė“ ir vilniečių „Visi“ .

„Kupolė“ publiką supažindino dar ir su pokario partizanų dainomis. „Dzūkijoje esame užrašę daug partizanų dainų, įdainavome miško brolių kūrybą kompaktinėje plokštelėje. Manome, kad būtina įamžinti bei puoselėti ir šio dramatiško laikotarpio liaudies kūrybą“, – sakė "Kupolės“ vadovas Antanas Bernatonis.

Iš viso festivalyje scenose pakviesta groti ir dainuoti 16 kolektyvų. Miestelyje daugiausiai buvo mokama šokti, žaisti, o prie malūno koncertavo folkroko ir roko kolektyvai: „Atalyja“, „Aiastvara“, atlikėja Aistės Smilgevičiūtės su ansambliu „Skylė“.

Taip pat scenoje grojo folkroko grupė "Pievos“, rokeriai „Rebelheart“, prieš vidurnaktį numatytas Andriaus Mamontovo koncertas, po jo – gotikinio roko kolektyvas „Siela“, paryčiais griaudės pagoniško metalo atstovai „Juodvarnis“.

Taip pat festivalio metu surengta daug įvairių paskaitų etnografijos temomis, pasakota apie Lietuvos malūnus, pirčių kultūrą. Miestelio aikštėje ir aplink ją savo meistriškumą demonstravo įvairių sričių amatininkai.

Totoris iš Širvintų Virginijus Jakubaitis rodė, kaip rankomis apdirbti avies, ožio kailius. „Šio tradicinio totorių amato mane išmokė tėvas, tuo vertėsi senelis, prosenelis. Tačiau šiais laikais iš to nepragyvensi. Kailiadirbystė man tik pomėgis, o sūnus tuo nesidomi. Gal nebent anūkui patirtį perduosiu“, – šypsojosi kailiadirbys.

Vilnietė Virginija Zvolinskaitė demonstravo, kaip verti muilą iš kiaulės taukų. „Šiuo amatu užsiėmiau, kai panorau rasti alternatyvą sintetinėms skalbimo priemonėms. Rinkau senučių pasakojimus, ieškojau literatūros, eksperimentavau ir taip atkūriau senovinį muilo gamybos receptą“, – pasakojo ji.

Vaikai daugiausiai spietėsi prie Vitos Vaitkevičienės stalo. Moteris mokė mažuosius lipdyti iš molio įvairius žaisliukus. „Turiu puodininkystės ir žaislininkystės paveldo sertifikatą ir mokau vaikus, kituose renginiuose rodau, kaip puodus žiedė senovėje“, – sakė amatininkė.

Žemaitijos kaimelyje vaikai ir jų tėvai krykštavo žaisdami muziejaus darbuotojų išmokytus senovinius žaidimus, dalyvavo azartiškose rungtyse.


Šiame straipsnyje: Rumšiškės

NAUJAUSI KOMENTARAI

Kolegos

Kolegos portretas
Kaip gražu ir vieta tam itin tinkama! Palankios kloties!

jonas

jonas portretas
"Sava" zmoniu grupuote Rumsiskese,pelno muziejus neturejo ,as taip manau.Benzino kainas reikia mazinti ,nes zmones pramogom kuro jau negali nusipirkti.

zyklon

zyklon portretas
buvau. Maciau, girdejau. Super!!! Kitamet butinai vel vaziuosiu.
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių