Rugsėjo pirmosios vakaro siautulį Kaune atšaldė lietus

Į miestą sugrįžę studentai ir moksleiviai didelių neramumų pirmosios mokslų dienos vakarą nekėlė. Didesnių šėlionių laukiama pirmadienį – rugsėjo 3-ąją.

Elektroninės akys

„Kauno dienos“ žurnalistams šeštadienio vakarą kartu su Kauno Patrulių rinktinės pareigūnais porą valandų sukus ratus miesto centre, didesnių incidentų nepavyko užfiksuoti. Patrulių rinktinės būstinėje Savanorių prospekte viską stebi elektroninės akys – pareigūnai iki smulkmenų gali apžiūrinėti kompanijas Rotušės aikštėje, kurioje savaitgaliais buriuojasi daugiausiai švenčiančio jaunimo.

Taip pat stebimos ir kito miesto centro dalys – vieną didesnę jaunimėlio  kompaniją, besinešančią uždarytus šampano butelius Laisvės alėja kameros stebėjo gana ilgai.

Per porą valandų pajudėjus nuo Patrulių rinktinės būstinės Savanorių prospekte, pirmasis iškvietimas atėjo gan greitai. Senamiesčio kavinėje, M.Valančiaus gatvėje – konfliktas tarp lankytojų. Atvykę patruliai rado vyresnio amžiaus porelę. Moteris sunkiai tramdė emocijas – ją esą užgauliojo jaunuoliai.

Pareigūnams ėmus klausinėti porelę, paaiškėjo, kad situacija visai kitokia, nei atrodė iš pradžių – jaunuolis, dalyvavęs konflikte – iš dalies žinomas vyresnio amžiaus porelei. Abiejų pusių susitikimas buvo planuotas, o jo tikslas – seno teisminio ginčo bandymas spręsti kitokiu būdu. Konfliktą išprovokavo pati moteris, nenorėjusi leisti išeiti prie stalo sėdinčiam jaunuoliui – ji griebė jo ranką.

„Konfliktas jau buvo anksčiau tarp šių asmenų, o dabar jį sukėlusi moteris pati ir iškvietė policiją“, - paaiškino vienas patrulių. Pareigūnai moters apibūdinto jaunuolio ieškojo  aplinkinėse gatvėse, tačiau nerado – jis jau buvo pasišalinęs.

Rotušės aikštė ūžė

Pajudėjus pro Rotušės aikštę, joje šurmuliavo įvairaus amžiaus žmonės, tačiau jokių incidentų užfiksuoti nepavyko – didžioji dalis jaunimo stovėjo eilėse prie naktinių klubų arba sėdėjo lauko baruose. Prasidėjęs lietus ir „sausasis“ įstatymas ko gero prisidėjo prie to, kad „gurkšnotojų“  ant suoliukų viešose vietose nebeliko. Antrasis iškvietimas pareigūnus pasiekė iš Kauno „Akropolio“ apsaugos darbuotojų – čia sulaikytas vagis.

Prekybos apsaugos vyrai sulaikė iš pažiūros neišsiskiriančią apie keturiasdešimties metų moterį. Pastaroji kosmetikos parduotuvėje pasisavino veido kremą ir du akių tušus, kurių bendra vertė siekė 143 litus.

„Vienas tušas buvo mano. Jeigu aš atėjau su ta rankine... Kaip taip gali... atsirado...“ - pareigūnus bandė įtikinti moteris. Jei vienas tušas būtų buvęs tikrai jos, suma ko gero neviršytų jau minėtos 125 litų sumos ir nebūtų pradedamas ikiteisminis tyrimas.

„Ponia, tai nustatė apsaugos darbuotojai – jie prekes nuskaenavo ir taip paaiškėjo, kad tai jų prekės. Tad kaip jos atsidūrė jūsų rankinuke?“, - klausė vyresnysis patrulis.

Teisines žinias pademonstravusi sulaikytoji, paklausta, ar vogė, atsakė, kad ne. Paklausta, kodėl įsidėjo tušus ir kremą, prisipažino, kad vieną tušą visgi paėmė. Paklausta, kodėl taip darė, atsakė tokių dalykų nusipirkti neišgalinti. Ji pristatyta i Centro policijos komisariatą.

Čia sutikti pareigūnai, kaip ir patruliai stebėjosi, kad šis vakaras pakankamai ramus. Vyrai spėliojo, kad lėbautojus išbaidė beprasidedantis lietus. Jų teigimu, iki 9 valandos vakaro į komisariatą pristatyta tik viena visiškai neblaivi 14 metų mergina. Ji teigė išgėrusi butelį šampano. Mergina pripūtė  daugiau nei vieną promilę alkoholio. Jos atvyko pasiimti patėvis, kuriam teks atsakyti už vaiko nepriežiūrą.

Situacija pagerėjo

Pareigūnai dalinosi prisiminimais, kaip prieš keletą metų per rugsėjo 1-osios vakarą į komisariatą būdavo pristatoma per 100 neblaivių asmenų – jie netilpdavo į patalpas, policininkai nespėdavo protokoluoti visų neblaivių asmenų sulaikymo, o prie komisariato nutysdavo didelė eilė patrulių mašinų su sulaikytaisiais.

Pareigūnai dar kart pakartojo, kad šiek tiek su nerimu laukia rugsėjo 3-osios, kai bus švenčiama dar kartą, o „sausasis“ įstatymas nebegalios. Gerą pusvalandį pasivažinėjus su patrulių rinktinės vyrais po miesto gatves, negautas nei vienas iškvietimas.NAUJAUSI KOMENTARAI

ddr

ddr portretas
Nieko, po keliu metu liks tik pensininkai :D

sensacija

sensacija portretas
Jei jau nerado sensacijos, net paskui jaunuolius su uzdarytais sampano buteliais seke, tai isvis kam kurpti rasini apie nieka? Visai neturi kaunadiene apie ka rasyti -:)))

girdom

girdom  portretas
o nuo kelių metų leidžiama į naktinius klubus ?
VISI KOMENTARAI 6
  • Skelbimai
  • Pranešk
    naujieną
  • Portalo
    svečias
  • Klausk
    specialisto
  • Diskusijos
  • Orai
  • TV
    programa
  • Pažintys
  • Žaidimai
  • Horoskopai
  • Naujienlaiskis
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių