R.Požėla: prokuratūra nešališkai ištirs pareigūnų veiksmus Garliavoje

Ikiteisminį tyrimą dėl pareigūnų veiksmų vykdant teismo sprendimą perduoti vaiką Laimutei Stankūnaitei pradėjusi prokuratūra nešališkiausiai ištirs situaciją, sako laikinai generalinio policijos komisaro pareigas einantis Renatas Požėla.

„(...) policija yra atvira visiems tyrimams, nes manome, kad veikėme teisėtai, visus veiksmus atlikome teisėtus. Vakar Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal ponios Venckienės pareiškimą dėl galimai viršytų įgaliojimų. Mes manome, kad Generalinė prokuratūra objektyviai, nešališkai ištirs visą buvusią situaciją ir įvertins mūsų pareigūnų veiksmus“, - trečiadienį žurnalistams sakė R.Požėla.

Jis drauge su kitais pareigūnais buvo pakviestas į valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos posėdį, kuriame svarstytos mažametės perdavimo motinai aplinkybės ir dabartinė jo padėtis.

Laikinasis policijos vadovas tvirtino, kad Seimo narių valia yra atlikti parlamentinį tyrimą dėl policijos veiksmų, tačiau jis pakartojo manąs, kad geriausiai viską ištirs prokurorai.

„Manau, kad Lietuvoje yra institucija - Generalinė prokuratūra - kuri pagal suteiktus įgaliojimus gali atsakyti į visus klausimus, dominančius visuomenę, ir į tuos klausimus bus atsakyta objektyviai“, - sakė pareigūnas.

Jis teigė, kad pati policija jokių vidaus tyrimų neatlieka, nes gegužės 17-ąją Kauno rajone, Garliavoje, teismo sprendimas vykdytas pagal iš anksto parengtą planą.

„Tiesiog mes įvertinome visas galimas grėsmes, visus niuansus - kad būtent toks žmonių kiekis leis efektyviai įgyvendinti teismo sprendimą“, - sakė R.Požėla.

Praėjusio ketvirtadienio rytą vykdant teismo sprendimą dalyvaujant 240 pareigūnų motinai L.Stankūnaitei teismo sprendimu perduota jos mažametė dukra, iki tol globota tetos, Kauno apygardos teismo teisėjos N.Venckienės.

Mergaitės perdavimas, išdaužiant langą ir išnešant ją iš tetos namų, sukėlė didelį visuomenės ir kai kurių politikų pasipiktinimą.

Generalinė prokuratūra antradienį pradėjo ikiteisminį tyrimą, kuris turėtų nustatyti, ar tuomet vykdant teismo sprendimą perduoti vaiką L.Stankūnaitei pareigūnai neviršijo tarnybinių įgaliojimų.

Tyrimas pradėtas pagal Generalinėje prokuratūroje gautą N.Venckienės skundą.

Pasak Generalinės prokuratūros, siekiant užtikrinti tyrimo nešališkumą jį organizuoti pavesta Klaipėdos apygardos prokuratūrai.

Paklaustas apie šeštadienį surengtus nesankcionuotus mitingus dėl mergaitės perdavimo, R.Požėla informavo, kad Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai analizuoja turimą medžiagą ir greičiausiai kreipsis į teismą dėl kaltų asmenų patraukimo atsakomybėn.

„Šeštadienį eitynės surengtos pažeidžiant tiek Susirinkimų įstatymą, tiek Kelių eismo taisykles, nes eitynės buvo važiuojamąja kelio dalimi“, - atkreipė dėmesį pareigūnas.

Konservatorė Vincė Vaidevutė Margevičienė teigė, kad kai kurie frakcijos nariai pageidavo pamatyti visą filmuotą mergaitės perdavimo medžiagą, tačiau išgirdo, kad tam reikia gauti prokuratūros leidimą.

Anot jos, socialinės  apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas savo ruožtu patikino, kad dabar mergaitė jaučiasi gerai, kad su ja ir mama dirba specialus socialinis darbuotojas, psichologai.

Miręs mergaitės tėvas Drąsius Kedys kaltino savo buvusią sugyventinę L.Stankūnaitę pardavinėjus dukterį pedofilams. Vilniaus teisme nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje dėl to įtarimai pateikti jau irgi mirusiam kauniečiui Andriui Ūsui. L.Stankūnaitei jokie įtarimai nepateikti. Tuo remdamasis Kėdainių rajono apylinkės teismas mergaitės gyvenamąją vietą nustatė su motina.NAUJAUSI KOMENTARAI

nesamones

nesamones portretas
mentai yra mentai...kokie tyrimai gali vykti,ten ir taip viskas aisku,jai pedofilai nepriklausytu lietuva valdanciam klanui,senai butu viska isaiskine

TT

TT portretas
. 93. Algirdas 2012 05 23 19:21.. Hmz. Facebooke viena mergina parašė tokią žinutę: “Sveiki, ilgai laukiau, kol čia tos įvairios versijos plito, bet jau nebegaliu tylėti. Mergaitės niekur neveža ir vežti negali, nes ji yra liūdininkė byloje – jos išvežti neleis mažiausiai iki teismo sprendimo. Kaip Jūs nesuprantant, kad mergaitę reikia ruošti pedofilijos bylai? Kaip jūs taip greitai pamiršot, ką signataras Patackas pasakė dar prieš mergaitės paėmimą? Kad jis turi informacijos, jog ruošiami psichiatrai mergaitės “perauklėjimui”. Negi jūs manot, kad taip paprastai mergaitė galėjo pasikeisti? Aš tylėjau ir laukiau, kol tai pagaliau prisimins kas nors, JUK MERGAITĖ TURĖJO BŪTI UŽDARYTA ROKIŠKIO PSICHIATRINĖJE DABAR. Mano draugė ten dirba sesele. Aš nenorėjau garsiai sakyt – nežinia, kas bus nuo VSD. Ir dabar sėdžiu interneto kavinėje, kad niekas neatsektų, net ašaros kaupiasi akyse, kas su ja daroma… O Stankūnaitei irgi galimai leidžiamas Holoperidolis – vaistai, kuriuos dar nuo sovietmečio naudojo. Moteris patiria milžiniškus skausmus, kol jai nesuleidžia priešnuodžių. Jos abi ten tarytum įkaitės. O Jus papirkta žiniasklaida dar kaip tyčia užvedė ant minties, kad mergaitė yra Šventojoje – tai yra būtent priešingame Lietuvos kampe, kuo toliau nuo tiesos. Mergaitę reikia išvaduoti, nes be jos ir pedofilai liks nenuteisti, ir niekada nesužinojus apie situaciją – ji bus išvežta. O dabar jai ten turbūt leidžia įvairius kitus vaistus. Juk ne keistais parašų rinkimais reikia užsiiminėt, reikia vaduoti mergaitę! Negi jūs nesuprantat, kad visa VISA žiniasklaida nupirkta, kad Jums pamelavo, kad tik jūs įsivaizduotumėt, kad mergaitė kuo toliau nuo Jūsų yra – galimai visai kitoje šalyje ar Šventojoje. Ar nematėt tų vaizdų įrašų, kuriuose matosi, kad kita mergaitė yra – juk jos plaukai ilgesni, o Stankūnaitei greičiausiai grasinama, kad jeigu ji nevaidins – tai mergaitę nužudys. Darykit ką nors, prašau platinkit šitą informaciją. Aš jau nežinau, kas man po viso šito nutiks, bet jau nebegaliu tylėti… Prašau, kas nors, kol dar ne per vėlu… Aš pati jau susikroviau lagaminus ir išvažiuoju į Skandinaviją pas pusbrolį… Nebegaliu į visa tai žiūrėt.” .

Naujas anekdotu topas

Naujas anekdotu topas portretas
"prokuratūra nešališkai ištirs pareigūnų veiksmus Garliavoje"
VISI KOMENTARAI 45
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių