R.Meilutytės šlovę olimpiadoje liudys Laisvės alėjoje ošianti liepaitė

Antradienį priešpiet kauniečiai rinkosi į Laisvės alėją pasveikinti Londono olimpinėse žaidynėse aukso medalį iškovojusią plaukikę Rūtą Meilutytę. Priešais Vytauto Didžiojo paminklą 15-metės sportininkės garbei buvo pasodinta liepaitė.

Šalia atidengta į grindinį įmontuota granito plokštė, lietuvių ir anglų kalbomis liudijanti, jog medelis buvo pasodintas R.Meilutytės garbei.

„Kasdien pro čia praeinantys žmonės prisimins tave ir tą dieną, kai auksinėmis raidėmis perrašei Lietuvos plaukimo istoriją. Na, o Kaune besilankantiems užsieniečiams nuo šiol tai bus ne tik Arvydo Sabonio, bet ir Rūtos Meilutytės miestas", – sakė miesto meras Andrius Kupčinskas.

Čempionei įteiktas dar neveikiančio Girstučio baseino sertifikatas. Su juo R.Meilutytė baseine galės lankytis nemokamai visą gyvenimą. Baseinas duris turėtų atverti gruodžio mėnesį.

„Visada mėgdavau pasivaikščioti Laisvės alėjoje. Negalvojau, kad iš Londono parvešiu auksą, niekada negalvojau,kad turėsiu savo liepą Laisvės alėjoje. Mano tikslas nėra pinigai ir tikrai neatsisakysiu Lietuvos pilietybės", – sakė jaunoji sportininkė.

Vilniuje R.Meilutytė pagerbta dar praėjusį trečiadienį, tuomet čempionę pasveikino šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė. Kaune nuspręsta olimpinio aukso laimėtoją pagerbti tą pačią dieną, kaip ir visus kitus iš Kauno kilusius arba su Kaunu glaudžiai susijusius olimpiečius.

Papildyta: Vidurdienį miesto rotušėje pagerbti visi Londono olimpinėse žaidynėse dalyvavę kauniečiai sportininkai, jų treneriai bei pagalbininkai. Net 25 iš 63 Lietuvos olimpinės rinktinės narių delegavo Kauno miestas. Jiems miesto vadovai įteikė padėkos raštus, o 17 kauniečių sportininkų, kurie savo rungtyse iškovojo 1-18 vietas, iškilmingos ceremonijos metu buvo apdovanoti medaliais ir garbės ženklais.

II-ojo laipsnio Santakos garbės ženklu apdovanota plaukikė R Meilutytė, Londono olimpinėse žaidynėse 100 m plaukimo krūtine rungtyje iškovojusi aukso medalį. Kauno miesto burmistro Jono Vileišio žalvariniu medaliu apdovanotas pirmasis jos treneris Giedrius Martinionis.

III-ojo laipsnio Santakos garbės ženklas įteiktas Austrai Skujytei, lengvosios atletikos daugiakovės rungtyje iškovojusiai penktąją vietą. Specialiuoju prizu apdovanotas jos treneris Aleksas Stanislovaitis, o J.Vileišio žalvariniu medaliu apdovanota trenerė Jūratė Stanislovaitienė.

III-ojo laipsnio Santakos garbės ženklu apdovanota 2012 metų buriavimo pasaulio čempionė Gintarė Scheidt, Londone buriavimo varžybose „Laser Radial“ klasėje iškovojusi šeštąją vietą. Jos treneriui Linui Eidukevičiui skirtas J.Vileišio žalvarinis medalis.

Kaunas yra sportiškiausias Lietuvos miestas, nes čia yra stiprios sporto mokyklos, veikia Lietuvos kūno kultūros akademija, geri treneriai, medikai. Po Rio de Žaneiro, tikiu, turėsime ir ąžuolų alėją, o ne tik liepų”, – prognozavo A.Skujytės ir kitų lengvaatlečių treneris Aleksas Stanislovaitis.NAUJAUSI KOMENTARAI

as

as portretas
na kiek galima apie ta ruta,atsibodo,kla ji jau tokio padare??? sau babkiu uzkale ir tiek. uzkalet

fgdf

fgdf portretas
valink

pritariu 1

pritariu 1 portretas
kitos salys, zymiai turtingesnes uz Lietuva, olimpieciams laimejusiems medalius nedalino tiek pinigu. Juk svarbiausia garbe, medalis, o ne pinigai. Ta mergele juk gyvena ir mokosi anglu mokykloje, o ir toliau studijuos UK. Kas zino, gal ji niekados nesugryz gyventi i LT. Nesuprantu, kodel Lietuvoje taip metomi pinigai? Nebutu uzteke 40 000Lt?
VISI KOMENTARAI 28
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių