Režisierių V. Balsį už pravaikštas išmetė iš teatro

Mažojo teatro direktoriaus Audriaus Baniūno ir dabar jau buvusio meno vadovo Vytauto Balsio nesutarimai pasiekė apogėjų – pastarasis atleistas iš pareigų.

Pasak teatro direktoriaus A.Baniūno, meno vadovas iš pareigų atleistas gruodžio 21 d.

„Dabar V.Balsys mane juodina. Šis žmogus tiesiog ignoravo savo pareigas. Jis nepateikė ir kito sezono teatro programos. Nieko nepranešęs jis savaitę nesirodė darbe. Nežinau, ką jis veikė“, – aiškino A.Baniūnas. Jis pabrėžė, kad šis atleidimas nesusijęs su V.Balsio kaip režisieriaus veikla.

„Meno vadovo visai kitokios pareigos. Jis turi koordinuoti viso teatro kūrybinę veiklą. To V.Balsys nedarė. Ir nereikėtų viešai kalbėti, kad iš darbo atleistas režisierius. Niekas meno nežlugdo – tiesiog noriu išsaugoti Mažąjį teatrą“, – rėžė direktorius.

„Atleido, nes man buvo primestos ir surežisuotos “popierinės pravaikštos„. Nors buvau išvykęs darbo reikalais į Vilnių, į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją“, – kad darbe nesirodė, pripažino V.Balsys.

Buvusį meno vadovą stebina, kad direktorius darbą teatre tarsi prilygina darbui gamykloje, kur būtina išdirbti aštuonias valandas.

„Juk tuo laiku nepragėriau, nepraleidau repeticijos, nepadariau finansinio nusikaltimo. Su atleidimu nesutikau ir jo nepasirašiau. Ką darysiu? Yra teisinių kelių, rankų nenuleisiu. Kad nepateikiau meninės programos – dar vienas A.Baniūno melas“, – sakė V.Balsys.

V.Balsio teigimu, programą jis turėjo pateikti iki gruodžio 17 d. Tą jis padarė internetu dar spalio 18 d., tik prikabino prie laiško ne tą dokumentą. Klaidą jis tvirtino ištaisęs lapkričio 6 d.

Savivaldybės administracijos direktorius Dainius Ratkelis teigė sulaukęs V.Balsio kreipimosi, tačiau niekuo jam padėti negalėjęs.

„Jo darbdavys yra Mažasis teatras. Darbo santykiai nutraukti, o ar tai teisėtai padaryta, gali nuspręsti tik teismas“, – sakė direktorius.

Po V.Balsio atleidimo intelektai išplatino peticiją dėl susidorojimo su režisieriumi.

Tai jau antras kartas, kai V.Balsį bandoma už pravaikštas atleisti iš Mažojo teatro meno vadovo pareigų. 2008 m. konfliktas buvo išspręstas gražiuoju ir V.Balsys į pareigas grąžintas.

Direktoriaus teigimu, nuo tada jis neatsigina V.Balsio rašytų skundų – Mažajame teatre šiuo metu atliekami du savivaldybės inicijuoti auditai.NAUJAUSI KOMENTARAI

ironija

ironija portretas
kai atleido pirmą kartą, tai Balsiukas slidinėjo Schweiz"e, bet sugebėjo per teismą grįžti atgal. Jis jau toks: pats muša, pats rėkia ....

Išmanantis

Išmanantis portretas
Pacituosiu mūsų mero Andriuko žodžius: "Darbo kodekso nuostatos taikomos vienodai visiems". Balsiui taip pat. Išvažiuoti darbo reikalais įVilnių jis gali tik teatro vadovo siuntimu. Toks reikalas ir pavadinimą turi - komandiruotė. Bet Balsys labai didelis, negi jis žeminsis informuodamas kažkokį pagarbos nevertą vadoviūkštį apie savo reikalus. Mano nuomone visiškai teisinga nuostata, kad teatre kūrybiniai darbuotojai dirbtų pagal kontraktus. Tokia sistema atleistų finansiškai skurstantį teatrą nuo pareigos mokėti atlyginimą nevaidinantiems aktoriams ir spektaklių nestatantiems režisieriams. Šiaip jau Balsiui Buškevičius įkūrė kino studiją. Kiek žinau jis ten turėtų dirbti. Bet iš rezultatų matosi, kad ir ten jis tik atlyginimą ima. Draugiškas patarimas Balsiui: Vytautai, nešvaistyk savo laiko ir energijos intrigoms ir skundams. Tavo darbas - kurti filmus ir statyti spektaklius. Tai ramiai dibk darbą kurį moki ir už kurį moka tau.

papildymas Ismananciam

papildymas Ismananciam portretas
nereikia pamirsti, kad 2012 pavasari KMT meno vadovas Vytautas Balsys dejo didziules pastangas, kad Kauno Mazasis Teatras ( ir dar keturi Kauno teatrai) butu prijungtas prie prie Kauno Kino Studijos, kurios 24,5% akciju valdo tas pats VYTAUTAS BALSYS. Juridiskai tariant, Vytautas Balsys stengesi tapti KMT savininku. Keista, bet jis labai moka pateikti save kankiniu, nors yra visiskai priesingai.
VISI KOMENTARAI 46
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių