Raudondvario pilyje skambėjo priekaištai dėl atominės elektrinės

Trečiadienį Kauno rajone, Raudondvario dvaro rūmuose, įvyko trijų Baltijos šalių prezidentų susitikimas, kuriame aptartos derybas dėl būsimo Europos Sąjungos (ES) biudžeto ir energetikos klausimai.

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė restauruotuose rūmuose, tradiciškai vadinamuose pilimi, pasitiko Latvijos kolegą Andrį Bėrzinį ir Estijos prezidentą Toomą Hendriką Ilvesą.

Prezidentė pasidžiaugė puikiai sutvarkyta ir gražia Raudondvario dvaro aplinka bei tuo, jog Baltijos šalių vadovų susitikimai visuomet yra rengiami ne sostinėse.

„Noriu pasidžiaugti, jog Lietuvoje yra ne tik Vilnius, esama ir daug gražių vietų kituose mūsų regionuose. Tokią tradiciją demonstruoja ir mano kolegos, lankomės ne tik Taline ir Rygoje, bet ir kitose gražiose kaimyninių šalių vietose“, – sakė D.Grybauskaitė.

Lietuva šiemet pirmininkauja Baltijos šalių bendradarbiavimui, todėl kasmetinis prezidentų susitikimas vyksta mūsų šalyje.

Darbinis prezidentų susitikimas truko apie valandą, po jo įvyko spaudos konferencija.

Estijos prezidentas T. H. Ilvesas, kalbėdamas apie atominės elektrinės perspektyvas Lietuvoje, išsakė nemažai priekaištų ir dvejonių dėl projekto įgyvendinimo.

„Jau prieš šešerius metus sutarėme, kad projekte dalyvaus keturios šalys. Liko trys. Dabar vėl viskas neaišku. Šešerius metus nekūrėme jokių kitų projektų. Nes tai (Visagino AE) buvo mūsų projektas, bet kas bus dabar?“, – klausė prezidentas.

D. Grybauskaitė sakė suprantanti Estijos prezidento nerimą. „Lietuvos negebėjimas ne tik apsispręsti, bet ir vykdyti didžiulius projektus iš tiesų kelią susirūpinimą mūsų kaimynams ir tai yra labai nenaudinga ne tik pačiai Lietuvai, bet ir visam regionui. Bet kurios Vyriausybės negebėjimas tvarkytis su rimtais ir dideliais projektais tikrai mums prestižo neprideda", – pareiškė D.Grybauskaitė.

Jos teigimu, kaimynai turi teisę reikšti abejones dėl Lietuvos pozicijos naujos atominės elektrinės klausimu, nes „Lietuva ilgai kalbėjo, ilgai nieko nedarė, dažnai keitė pozicijas ir finale dabar vėl nieko neaišku“.

„Išties toks regioninis projektas yra svarbus visam regionui, tai yra projektas, kuris galėtų užtikrinti energetinį saugumą visam regionui“, – pabrėžė D.Grybauskaitė.

Prezidentė nesiryžo prognozuoti, koks likimas laukia Visagino AE projekto. „Kiek žinau, šiandien yra sudaryta speciali komisija, kuri apsispręs, kaip reaguoti į Lietuvoje vykusio referendumo rezultatus. Taip pat matome ir žinome, kad formuojama naujosios Vyriausybės programa, tad matysime tas intencijas, kurias ši Vyriausybė turės dėl atominės energetikos ateities. Manau, kad spekuliuoti dabar dar anksti, reikia sulaukti Vyriausybės programos“, – sakė D. Grybauskaitė.

D.Grybauskaitė minėjo, kad Baltijos šalys daug bendradarbiaus Lietuvai pirmininkaujant ES nuo kitų metų vidurio.

Trijų Baltijos šalių prezidentai akcentavo būtinybę bendradarbiauti ir laikytis vieningos pozicijos derantis dėl naujo ES biudžeto. Latvijos prezidentas Andris Bėrzinis sakė, kad reikia kartu kovoti dėl suvienodintų visoje ES išmokų žemės ūkiui, ES sanglaudos fondo paramos.

„Svarbu išlaikyti mūsų valstybių vystymosi tempą. Kartais kai kurių ES šalių politika atrodo nukreipta prieš kitas, todėl man labai malonu, jog esame kartu ir toliau būsime vieningi spręsdami derybų klausimus“, – kalbėjo Latvijos vadovas.

D.Grybauskaitė patvirtino, kad susitikimo metu daug kalbėta apie galimus bendrus veiksmus derybose dėl 2014-2020 metų ES biudžeto.

Praėjusį penktadienį ES narėms nepavykus susitarti, kaip paskirstyti daugiametę ES paramą, derybose iki 2013 metų pradžios padaryta pertrauka. Lietuvos pareigūnai nuogąstauja, kad didžiosioms šalims raginant mažinti bendrą iždą, Lietuva ateityje gali gauti mažiau paramos iš sanglaudos fondų.NAUJAUSI KOMENTARAI

XX

XX portretas
Nu ir vertėja stenančia pasirinki prezidentė(š mat be egzamino praėjo)

dana

dana portretas
Priekaistu negali buti nes lietuvos vyriausibe dirbo labai gerai net buvo sukurta energetikos ministerija su vis didejanciu valdininku skaiciumi

D

D portretas
Tai cia ka pas henrika daktara
VISI KOMENTARAI 27
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių