R. Kalantos protestui – 45 metų sukaktis

Gegužės 14-ąją sukanka 45 metai, kai protestuodamas prieš sovietinį režimą susidegino Romas Kalanta. Iškart po to kilusios protesto akcijos neturėjo precedento visoje Sovietų Sąjungoje, o Lietuvoje paskatino tolesnę kovą dėl šalies nepriklausomybės.

Po R. Kalantos žūties nesankcionuoti protestai dar labiau paaštrėjo, sovietų valdžiai mėginus paankstinti 19-mečio jaunuolio  laidotuves. Į Kauno gatves išėjo keli tūkstančiai žmonių. Jiems malšinti pasitelkta daugiau kaip dukart tiek milicininkų ir kariškių. Per dvi protestų dienas suimta apie pusė tūkstančio demonstrantų.

Šiandien sutinkama, kad 1972-ųjų pavasaris – neeilinis Lietuvos istorijos puslapis, nes Kauno įvykiai turėjo reikšmingos įtakos burtis Sąjūdžiui ir siekti Lietuvos nepriklausomybės.

R. Kalantos susideginimas tuomet sukėlė atgarsį ne tik Lietuvoje ar Sovietų Sąjungoje, bet atkreipė dėmesį į okupuotos šalies padėtį ir tarptautiniu mastu.

Gegužės 14-oji Lietuvoje minima kaip Pilietinio pasipriešinimo diena.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Gintas

Gintas portretas
Gal 46 sukaktis

Anonimas

Anonimas portretas
Kad susidegino tai zino visi.Jus kremliaus pakalikai matyt nesuprantat. Juk parode kiek jaunimas ir kurie dalyvavo sitame pasipriesinime irodo ,kad nekencia raudono rezymo is kremliaus.Lakste kariai ir kursantai is milicijos ir vaike. O KIEK APKIRPO IR GAVO BANANU IR NEGALEJO ISTOTI I MOKSLO ISTAIGAS.. Matosi kad dar nrmazai yra islikusiu kremliaus pakaliku.

Kaunietė

Kaunietė portretas
Gyvenau tais laikais... Tokių šlykščių komentarų nebuvo net anuometinėj "spaudoj"... Kas gyvena Kaune, lietuvių sostinėje šiandien, tokiomis "mintimis" dergdami pirmiausia save ir Kauno dieną...
VISI KOMENTARAI 13

Galerijos

Daugiau straipsnių