Prokurorai prašo leidimo suimti Kauno konservatorių V. Gudėną

Prokurorai kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) su prašymu panaikinti kandidato į Seimą, konservatoriaus Vyganto Gudėno teisinę neliečiamybę.

Prašoma jį leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti laisvę. Šį klausimą VRK planuoja svarstyti artimiausiame posėdyje.

V. Gudėnas – buvęs Kauno savivaldybės administracijos direktorius, Kauno tarybos narys. Konservatorių kandidatų į Seimą sąraše jis užima 62 vietą.

Apie prokurorų prašymą naikinti konservatoriaus imunitetą pirmadienį pranešė VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

„Prokurorai prisiminė 2008-uosius metus, kai dar dirbau administracijos direktoriumi. Jie mano, kad buvo pažeistos nepilnamečių teisės grąžinant nuosavybės teises į nekilnojamąjį turtą. Bet juk šį įsakymą ne aš rengiau, o tik jį pasirašiau“, – portalui 1kaunodiena.lt sakė V.Gudėnas.

Politikas tvirtina, kad šis įsakymas pagal Savivaldos įstatymą nebuvo apskųstas. Be to, jis buvo patvirtintas ir notaro.

„Iš notaro jokių žinių nebuvo gauta, kad pažeidžiamos nepilnamečių teisės. Notariškai tvirtinant nuosavybės teisių grąžinimo sutartį pats nedalyvavau, mano parašų ant sutarties nėra“, – teigė V.Gudėnas.

VRK taip pat prašoma panaikinti liberalcentristo, Kauno Šilainių poliklinikos direktoriaus pavaduotojo Roberto Stanionio neliečiamybę. Jis Liberalų ir centro sąjungos sąraše įrašytas 46 numeriu.

„R. Stanionis administracijos direktoriumi dirbo dar anksčiau, 2006 metais. Vadinasi, prokurorai pakėlė ir senesnius dokumentus. Aš nebuvau apklaustas, bet, kaip supratau, yra pradėtas ikiteisminis tyrimas“, – sakė konservatorius V.Gudėnas.

„Ne tas žodis, kaip esu nustebęs. Iš teisėsaugininkų nesu sulaukęs nei jokio paklausimo, nei skambučio. Net nežinau apie kokį tyrimą kalbama. Pats bandau tai sužinoti. Banalu sakyti, bet tai primena juodąsias technologijas, kai dėl kelių dienų teisinės neliečiamybės sukeliamas toks triukšmas“, – sakė R. Stanionis.

Kauno apygardos prokuratūra skelbia, kad V.Gudėnui rugsėjo 5 dieną buvo įteiktas pranešimas apie įtarimą dėl piktnaudžiavimo ir dėl turto iššvaistymo.

„Ikiteisminio tyrimo metu nustatyti duomenys yra pakankami ir leidžiantys pagrįstai įtarti, kad V. Gudėnas, eidamas Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, pažeisdamas įstatymus, galimai už savivaldybės biudžeto pinigus brangiau nei rinkos kaina pirko valstybės garantijos turėtojams, vykdant šią garantiją, jų pasirinktus būstus“, – teigiama prokuratūros pranešime.

Pareigūnų teigimu, įtariama, kad R. Stanionis, eidamas tokias pačias pareigas tik kitu metu nei V. Gudėnas, už savivaldybės biudžeto pinigus brangiau nei rinkos kaina taip pat valstybės garantijos turėtojams pirko pasirinktus būstus.

Šiuo metu į Briuselį išvykęs Kauno meras Andrius Kupčinskas apie partijos kolegai metamus įtarimus jau buvo girdėjęs.

„Kiek žinau, V.Gudėnas net nebuvo apklaustas. Jeigu pradėtas tyrimas, belieka tikėtis, kad viskas bus kuo greičiau išsiaiškinta. Tik keista, kad į viešumą šis klausiams iškilo likus mažiau nei savaitei iki rinkimų“, – teigė A.Kupčinskas.

Paklaustas, ar nebus siūloma V.Gudėnui bent laikinai atsisakyti konservatorių frakcijos seniūno pareigų, Kauno meras leido suprasti, kad tokia galimybė nesvarstoma. „Galbūt kitą savaitę apie tai ir kalbėsime. Tačiau geriausia, kad tyrimas kuo greičiau atsakytų į visus klausimus. Kai bus rezultatai, tada ir bus galima svarstyti. Dabar viskas tarsi pakabinama ore“, – dėstė A.Kupčinskas.NAUJAUSI KOMENTARAI

viktoras

viktoras portretas
PADLOS JUS IS VALDZIOS.... NEGI NEUZTENKA PRAGYVENIMUI.... S V O L A C I A I............

rinkimai

rinkimai portretas
butu gerai,jei Kauno savivaldybe apsivalytu nuo korupcijos. aisku,nezinia ar kaltas sis zmogus, bet kauniecai labai nusivyle klerku darbu ir isvarge nuo protekciju,nelogisku sprendimu,miesto nustekenimo ir t.t. reikia pasikeitimu ir skubiai

cha cha

cha cha portretas
as tik pasirasiau...Dirbo mokykloje, negi nemoka skaityt, ant ko pasiraso?
VISI KOMENTARAI 42
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių