Prokuratūra tirs pareigūnų veiksmus perduodant mergaitę

Generalinė prokuratūra antradienį pradėjo ikiteisminį tyrimą, kuris turėtų nustatyti, ar praėjusią savaitę vykdant teismo sprendimą perduoti vaiką Laimutei Stankūnaitei pareigūnai neviršijo tarnybinių įgaliojimų (Baudžiamojo kodekso 228 str. 1 d.).

Tyrimas pradėtas pagal Generalinėje prokuratūroje gautą vaiko tetos Neringos Venckienės skundą.

Pasak Generalinės prokuratūros, siekiant užtikrinti tyrimo nešališkumą jį organizuoti pavesta Klaipėdos apygardos prokuratūrai.

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausiosios specialistės Ritos Stundienės žiniomis, daugiau skundų dėl pareigūnų galimai viršytų įgaliojimų nėra gauta.

R.Stundienė pabrėžė, kad bus tiriama visų valstybės tarnautojų, dalyvavusių šturme, veiksmai: tiek policijos, tiek anstolės Sonatos Vaicekauskienės, tiek vaiko teisių apsaugos specialisčių.

Valstybės tarnautojams, viršijusiems savo tarnybinius įgaliojimus, gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Antradienį Policijos departamentas paskelbė, kad prieš vykdant teismo sprendimą grąžinti vaiką motinai, visų institucijų veiksmai buvo suderinti, buvo parengtas bendras veiksmų planas, kurį pasirašė visų institucijų atstovai.

„Vykdant teismo sprendimą kiekviena institucija atliko tas funkcijas, kurias jai numato įstatymas. Operacijos, kuriai vadovavo teismo antstolė, laikas ir taktikas buvo pasirinkti ir suderinti kartu su visomis institucijomis. Policija nesiūlė keisti operacijos laiko, iš anksto įspėti globėją, ar atlikti kažkokius kitus veiksmus, nei siūlė teismo antstolė“, – rašoma Policijos departamento pranešime.

Praėjusio ketvirtadienio rytą vykdant teismo sprendimą dalyvaujant 240 pareigūnų motinai L.Stankūnaitei teismo sprendimu perduota jos mažametė dukra, iki tol globota tetos, Kauno apygardos teismo teisėjos N.Venckienės. Tą pačią dieną Kauno savivaldybės administracija įsakymu panaikino N.Venckienės laikinosios globėjos statusą.

Šie įvykiai sukėlė didelį visuomenės ir kai kurių politikų pasipiktinimą.

Pedofilijos byloje, kurią teismas nagrinės birželį, vaiko interesams atstovaus vaiko teisių specialistai, motinai ir tetai atstovauti vaikui teismai neleido.NAUJAUSI KOMENTARAI

kopija

kopija portretas
Psichoteraupeuto komentaras 2012-05-21 20: 46 IP: 78.60.169.90 2012-05-21 11: 37 Štai, ką sako specialistas psichoterapeutas, kurio komentarai Lietrytyje - trinami: Nuogastauju, jog vizito pas mergaite metu, ji buvo galimai paveikta psichotropinio poveikio, kuris igalina pacienta padaryti pilnai priklausoma nuo gydytojo valios, su visom is to sekanciom asmenybes sunaikinimo pasekmem, t.y. nuolatines euforijos busena, kai myli visus ir tave supancia aplinka. O taip manyti verci...a visi matyti video irasai ir garso takeliai. Taip nebuna savaime, kad po patirto smurtinio emimo streso, staiga autobusiuke kyla pilna , keista euforija, su prasiverziancia kalba apie 8 rankas ir staiga sutrikusios Stankunaites atsakymu, kad tai del lietaus ir t.t. Pats, kaip gydytojas, susiduriau, kad gydant depresija, patyrus soka, suleidziami vaistai, kurie is karto duoda sia euforijos busena, kai visa praeitis nugrimzta ir pacientas jaucia tik palaima ir meile duotu momentu tave supantiems zmonems - tame tarpe ir mazai pazistamam, nors ir tik ka smurtavusiam pries tave pati advokata Cerniauska. Juk buvo uzmesta ant galvos policininko rankomis antklode ir advokatas padejo nesti klykiancia mergaite. O pagal teisines normas , nevartojant prievarta, 8 metu mergaite turejo pati eiti, pasiemus uz rankos mylima mama ir advokatas, kaip pasalinis asmuo, neturejo teises net prisiliesti prie vaiko.Kam reikalinga is anksto paruosta ant galvos uzmesti antklode, o pradzioje nusukti videokameras ? Nes tuomet greit galima padaryti vaistu injekcija, o autobusiuke pratest panasius veiksmus. Kas dabar atsakys i siuos klausimus ? Toliau toks " gydymas" tesiamas ir pacientas visad, be isimties, papuola i visiska priklausomybe nuo gydytojo, t.y. neturi savo valios, nuomones ir visad priima tik tai, ka teigia jam gydytojas. O kai aplanko artimieji : sako, kad jam gera net ir ligonineje ir, kad niekaip nenori buti isleidziamas namo, t.y. jaucia euforija. Pats, savo akimis, ne karta maciau toki zlugdanti ir ypac sunkiai luosinanti zmogaus asmsnybes, dar KGB laikais idiegta ir istobulinta gydymo buda. Tad bukit budrus. Reiktu, kad tokio vizito metu kartu su deputatu butu nepriklausomas, patyres, doras psichoterapeutas, kuris kompetetingai nusviestu realia mergaites busena, ar tai ne dirbtinai sukelta euforija ? P. S. Si mano komentara, kaip ir ankstesnius kitus pasisakymus, trina taip vadinama " laisva" kairiosios pakraipos Uso garbintoju spauda. Visu nespes trinti, o jei kas padaugins kopijas - tai tam tariu dideli aciu. Visiems linkiu sekmes kovoje uz prigimtinia vaiko teise i gyvenima, i nesmurtines aplinkos buvi !

milda

milda portretas
jeigu busime avinai tikesime kas mums brukama, kad viskas teiseta kaip eme mergaite, tai ir tyrimai bus tokie, kad viskas buvo teiset. Nepasiduokime, protestuokime, valdzioje spaudoje nusikalteliai. Tik mes galim juos nustumt ir nuteist. Budekime prie savivaldybiu, teismu, neleiskime iskrypeliams mus maustyt

X

X portretas
Nebetikiu,kad ta prokuratūra,kuri dar neištyrė kovo 23 d.pogromą,ištirs ir šitą.Viskas yra daroma,kad užgniaužtų pedofilijos bylą.
VISI KOMENTARAI 114
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių