Prieš vizitą į „Sodrą“ ar Mokesčių inspekciją būtina išsikviesti auklę

Mažus vaikus auginantiems tėvams, atsiradus reikalų „Sodroje“ ar Kauno apskrities valstybinėje mokesčių inspekcijoje (AVMI), savo atžalas patartina palikti namie. Kitaip galima susidurti su sunkiai įveikiamomis kliūtimis.

„Su savo maža dukrele lankiausi dviejose garbiose įstaigose: „Sodroje“ ir AVMI. Likau labai nusivylusi, nes nė vienoje jų nėra Motinos ir vaiko kambario. Nėra nei kur vaiką pamaitinti, nei kur sauskelnes pakeisti, jei prispirtų gamtiniai reikalai“, – skundėsi į redakciją paskambinusi Vaida.

Jai pasisekė, kad „Sodroje“ su kūdikiu tokia situacija nepasitaikė, tačiau keblumų neišvengė lankydamasi Mokesčių inspekcijoje Europos prospekte.

„Trijų mėnesių dukra pradėjo verkšlenti, nes jau buvo atėjęs metas maitinti. Aš paklausiau malonios darbuotojos, kuri mus aptarnavo, gal yra kambarėlis, kuriame galėčiau pamatinti vaiką, tačiau sulaukiau atskymo, kad tokio nėra, – apmaudo neslėpė jauna mama. – Paklausiau, ką man tada daryti, o ji man pasiūlė grįžti namo ir vaiką pamaitinti ten.“

Nebeturėjusi kitos išeities, moteris išvažiavo namo.

„Gerai, kad Ringaudai, kur gyvenu, yra netoli Mokesčių inspekcijos. Greitai parlėkėm namo ir vaiką pamaitinau. Tačiau ką daryti žmogui, kuris iš toliau atvažiavęs? Salėje atsisėsti ir ten pamaitinti vaiką nėra vietos, nes žmonių daugybė“, – stebėjosi Vaida.

Apžiūrėjusi tualetus „Sodroje“ ir AVMI, ji suprato, kad keisti sauskelnių taip pat būtų reikėję važiuoti namo. „Ten nėra net elementaraus stalo padėta, kur galėtum vaiką iš bėdos pasiguldyti ir pervystyti“, – apgailestavo pašnekovė.

Kauno AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Judita Stankienė patvirtino, kad inspekcijoje specialaus kūdikių vystymo kambario nėra, tačiau iki šiol nusiskundimų dėl to nesulaukta.

Pasak jos, paskutinėmis balandžio savaitėmis inspekcijoje visuomet būna daug žmonių, kadangi deklaracijų pateikimo terminas artėja į pabaigą. Apie susidariančias eiles gyventojai kasmet yra informuojami, todėl pasikartojanti situacija jiems jau neturėtų būti naujiena.

„Atsižvelgdama į tai, mokesčių inspekcija jauniems tėveliams pataria savo vizitą planuoti taip, kad galėtų atvykti be kūdikio. Kartu su mažyliais atvykusius tėvus stengiamasi aptarnauti be eilės. Jeigu galimybės palikti kūdikį namuose nėra ir tenka atvykti su juo, tuomet iškilus tam tikriems nepatogumams, kuomet vaiką reikia pervystyti ar pamaitinti, rekomenduojame kreiptis į inspekcijos darbuotoją ir kartu ieškoti sprendimo“, – sakė J.Stancikienė.

„Sodros“ Kauno skyriaus ryšių su visuomene specialistė Birutė Tamaliūnienė teigė, kad kelis kartus buvo bandyta įrengti Motinos ir vaiko kambarį, bet tam nerasta tinkamų patalpų.

„Jau buvo planuota ir baldus užsakyti, bet pasižiūrėjome, kad turimos patalpos neatitinka reikalavimų tokiam kambariui. Šio klausimo kol kas neišprendėme“, – pripažino B.Tamaliūnienė.

Jos teigimu, tėvai su oficialiais prašymais dėl patogumų, kurių reikia lankantis kartu su kūdikiais „Sodroje“, esančioje A.Mickevičiaus gatvėje, nesikreipė.NAUJAUSI KOMENTARAI

pagedautina

pagedautina portretas
mielieji,kad mes ten visai nevaiksciotumem ir netrukdytumem dirbti,tik pinigelius pervedam ir netrukdom ponams...

j.s

j.s portretas
kauno AVMI dep. direktore Judita Stankiene.

slykscios bobos

slykscios bobos portretas
imanytu tai ir trulike uzsimanytu vaiku kambario...
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių