Prie Rotušės aikštės – lavina pažeidimų. Kaltas vairuotojų įprotis?

Prie Kauno rotušės aikštės nuo praėjusio antradienio kabo nauji ženklai, draudžiantys sukti į Aleksoto gatvę, tačiau vairuotojai, nepaisydami draudimų, toliau važiuoja įprastu maršrutu.

Per pusvalandį – 76 pažeidimai

Penktadienį popiet portalo kaunodiena.lt žurnalistai nusprendė patikrinti, kaip sekasi ratuotiems gyventojams prisiderinti prie naujos eismo tvarkos Rotušės aikštės pašonėje. Čia vairuotojams draudžiama sukti į Aleksoto gatvę nuo 10 iki 21 val.

Jau po pirmų trijų minučių stebėjimo rezultatai pribloškė – 15 automobilių net nestabtelėjo prie naujų draudžiamųjų ženklų ir pasuko į dešinę. Praėjus pusvalandžiui kelių eismo taisykles šioje vietoje jau buvo pažeidę 76 automobiliai.

Vos vienas kitas vairuotojas, išvydęs prieš akis visai neseniai prie posūkio atsiradusius ženklus, klusniai nuvažiavo kita kryptimi.

Taisyklių nesilaikė ir politikė

Pro žurnalistų akis neprasprūdo, kad taisykles pažeidė ir Kauno miesto tarybos narė Ona Balžekienė.

„Tikrai nepastebėjau naujo ženklo. Nuolat ten važiuoju, įpratusi, kad ten galima sukti“, – teisinosi politikė.

Jos nuomone, apie eismo tvarkos pokyčius savivaldybei derėjo plačiau informuoti visuomenę.

„Reikėtų papildomo ženklo, kad vairuotojai atkreiptų dėmesį, jog yra pakeitimai“, – įsitikinusi O. Balžekienė.

Neskuba bausti

Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Paulius Keras teigia, kad vairuotojai buvo laiku informuoti apie naują tvarką, todėl situacijos nereikėtų dramatizuoti.

„Jeigu matysime, kad vairuotojams trūksta informacijos, išplatinsime dar vieną pranešimą. Tačiau dažniausiai važiuodami jie net nežiūri į kelio ženklus, todėl jų ir nepastebi“, – aiškino pašnekovas.

P. Kero nuomone, jeigu ženklų nepaisymas keltų grėsmę vairuotojams ar pėstiesiems, prašytų policijos pagalbos, o dabar bausti neklaužadų neskubama.

Vien ženklo neužtenka

Ilgametis Kauno autoinspekcijos Kelių priežiūros poskyrio inžinierius, vėliau Kelių policijos vyresnysis inspektorius Vytas Lukoševičius mano, kad šį kartą prašauta pro šalį.

„Norint pakeisti eismo varką senamiestyje, neužtenka vieno ženklo“, – tvirtino V. Lukoševičius.

Jis teigia, kad anksčiau policija statydavo laikinus papildomus ženklus, kurie vairuotojams nepraslysdavo pro akis.

„Galbūt šioje situacijoje tiktų ir skydas su užrašu, kuriame būtų perspėjama apie eismo pokyčius“, – svarstė V. Lukoševičius.

Jo nuomone, ankstesnė eismo tvarka Rotušės aikštėje nebuvo bloga, bet prireiks laiko, kol kauniečiai apsispras su naująja.

„Vairuotojai dar ilgai iš įpratimo suks į dešinę, įpročius ne taip paprasta pakeisti“, – sakė V. Lukoševičius.NAUJAUSI KOMENTARAI

rojus

rojus portretas
ne visiems..............o ko maišotės po ''privačią Rotušės aikštės'' valdą..............

vairuotojas

vairuotojas portretas
prie pilies butina IRENGTI ženklą ''plyta'', eismas draudžiamas, kad rotušės draugijos K V A I L I A I negalėtų ivažiuoti i Rotušę išskyrus vestuvininkus

Tai kad

Tai kad portretas
Tikrai ne įprotis, teisiog apie 16 -18 val neįmanoma išsisukti nuo IKI parduotuvės į žiedą. Nėr kaip važiuoti iš senamiesčio ant tilto. O iki 21 val tai neprotingas sprendimas, aplenksim senamiestį savaitgaliais. Reikėjo iki 19 valandos, jeigu jau norite mažinti taršą centre.
VISI KOMENTARAI 19
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių