Prie teismo – piketas dėl psichiatrinei ekspertizei išvežto kaltinamojo

Netoli Kauno miesto apylinkės teismo pirmadienį surengtas piketas, kuriame buvo protestuojama dėl vieno teismo proceso dalyvio prievartinio išvežimo psichiatrinei ekspertizei.

Piketą surengė visuomeninė organizacija „Jungtinis demokratinis judėjimas“.  Būrelis žmonių, sustoję pėsčiųjų salelėje prie Savanorių prospekto ir Šv. Gertrūdos gatvės sankryžos, laikė plakatus, kuriuose buvo kritikuojamas teismų darbas.

Piketo dalyviai sakė tokiu būdu bandantys ginti Vincą Jokimą, kurį pirmadienį iš teismo salės išvežė į Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos Utenos ekspertinį skyrių. Pasak pikete dalyvavusios V. Jokimo žmonos Aldonos Jokimienės, jos vyras buvo kaltinamas policijos pareigūnų šmeižtu.

„Jis juos pavadino banditais dėl atitinkamo elgesio su juo. Mano vyrą policininkai smaugė diržu, daužė“, – tvirtino moteris.

Jos įsitikinimu, Mastaičiuose gyvenantis V. Jokimas buvo nemėgstamas Garliavos nuovados pareigūnų dėl pilietiškumo, nes nuolat pranešinėdavo apie neleistinose vietose paliktus automobilius.

„Vieną kartą jis iškvietė policiją, kai sodų bendrijoje sklypo kaimynė buvo užtvėrusi kelią, trukdė vyrui privažiuosi prie savo sklypo. Tada policija surašė protokolus ne tik kaimynei, bet ir vyrui. Nuvykęs į nuovadą, jis nesutiko pasirašyti protokolo ir buvo sumuštas. Vėliau jį dar kartą sumušė policininkai ištempę iš automobilio ir nuvežę į nuovadą. Pernai pareigūnai vyrą padavė į teismą už jų įžeidinėjimą“, – kalbėjo A.Jokimienė.

Ji minėjo, kad teismas pradėjęs nagrinėti bylą paskyrė jos vyrui psichiatrinę ekspertizę. „Jam siūlė išsitirti Kaune, bet vyras nepasitikėjo vietos specialistais, norėjo važiuoti į Vilnių, bet jam neleido, o dabar uždarė žmogų per prievartą. Jis yra sveikas, dėsto vokiečių kalbą profesinėje mokykloje", – guodėsi A.Jokimienė.

Kauno miesto apylinkės teismo atstovė ryšiams su žiniasklaida ir visuomene Jomilė Juškaitė-Vizbarienė paaiškino, kad teismas kaltinamajam buvo paskyręs ambulatorinę teismo psichiatrinę psichologinę ekspertizę.

„Du kartus paskirtu laiku į ekspertizės įstaigą kaltinamasis neatvyko. Kadangi tokiais veiksmais procesas yra vilkinamas, teismas nusprendė užtikrinti kaltinamojo atvykimą į ekspertizės įstaigą, jam skirta stacionari kompleksinė teismo psichiatrinė psichologinė ekspertizė“, – kalbėjo J. Juškaitė-Vizbarienė.

Ji informavo, kad V.Jokimas kaltinamas įžeidęs valstybės tarnautojus: nuovados postinį, du tyrėjus, policijos komisariato poskyrio viršininką, kai išvadino juos garbę ir orumą žeminančiais žodžiais.NAUJAUSI KOMENTARAI

k

k portretas
pasidomekite apie pono jokimo aferizmus, kai jis atimineja is zmoniu namus. kokias jis aferas daro su notaru biuru skolindamas zmonem pinigus.

Taip pat pilietis

Taip pat pilietis portretas
Ponas Jokimas turi labai stiprių ir aiškių šizofrenijos požymių ir, kaip ir visi šizofrenikai, tai neigia. Palikim žmogų ramybėje ir leiskim ištirti jam psichiką bei pradėti gydytis. Nuo to geriau bus tik jam pačiam. Na ir teismams - nėra Lietuvoje dienos, kad nevyktų teismo posėdžiai jo nenormalių skundų pagrindu. Nepulkime ginti ko nežinome - taip kenkiama pačiam Jokimui.

Re

Re portretas
V. Jokimas sąmoningai, vengdamas prievartinės tarnybos sovietinėje kariuomenėje, Černobilyje, arba Afganistane, 1986 m. "gydėsi" Žiegždrių psichiatrinėje ligoninėje. Kadangi dabar Sergejaus Lemziakovo vadovaujamai Garliavos policijai reikėjo pamokyti V. Jokimą už pernelyg didelį pilietinį aktyvumą, tai ir "priminė" Žiegždrius...Nors žmogus dar 1993 m. "nuimtas nuo įskaitos", dirba vokiečių kalbos mokytoju ir vertėju, turi B, C, D vairuotojo kategorijas, teisme elgėsi ramiai ir logiškai dėstė mintis. Toks Kauno apylinkės teismo (teisėja B. Drozdienė) neskundžiamas sprendimas,neatsižvelgiant į jokias kitas aplinkybes,papildomai pateiktus dokumentus, tiesiai iš teismo salės, su policija išvežti žmogų į Utenos psichiatrinę ligoninę, yra beprecedentinis, primenantis gūdų sovietmetį ir pažeidžiantis ES Žmogaus teises.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių