Požiūris: Kauno valdžia šimtukininkų nepasveikino

Geriausi Kauno abiturientai rūpi Vyriausybei, bet ne miesto valdžiai. Po tris ir keturis šimtukus iš abitūros egzaminų gavę kauniečiai buvo pagerbti Valdovų rūmuose Vilniuje. Gimtajame mieste jie nesulaukė jokio dėmesio.

Dėmesio ir nesitikėjo

Kol Kauno rajono, Vilniaus merai spaudė rankas perspektyviausiems savo krašto jaunuoliams, Kauno miesto savivaldybė tesugebėjo išplatinti pranešimą spaudai, kad džiaugiasi gerais egzaminų rezultatais, tačiau patingėjo suskaičiuoti, kiek abiturientų gavo po keturis, kiek – po tris, du šimtukus.

Kauno technologijos universiteto gimnaziją šiemet su trims šimtukais baigusi Martyna Petrulytė sakė, kad miesto valdžios dėmesio nei tikėjosi, nei pageidavo. Mergina retoriškai klausė, ko buvo galima tikėtis puikiai išlaikius egzaminus, jei net ir į pasaulinių olimpiadų prizininkus valdžia žiūri atmestinai.

Vicemeras painiojosi

Už švietimą atsakingas Kauno vicemeras Vytautas Vasilenka, paklaustas apie Kauno šimtukininkų apdovanojimą, suabejo ir net svarstė, gal iškilmės buvo surengtos.

"Buvau dviejose komandiruotėse, sunku pasakyti. Kai mūsų nėra, Švietimo ir ugdymo skyrius gal pats apdovanojo? Įvairiausių renginių labai daug, ir apdovanojimuose galėjau nebūti", – bandė teisintis V.Vasilenka.

Savivaldybės administracijos direktorius Dainius Ratkelis irgi šiek tiek sutriko. "Švietimo ir ugdymo skyrius gal ką ir organizuoja. Nebandėte jų klausti?" – nukreipė direktorius.

Jis svarstė, galbūt tokie apdovanojimai Kaune nerengiami, nes nebuvo iniciatyvos iš mokyklų bendruomenių.
"O kopijuoti Vilnių arba Kauno rajoną, jeigu jie apdovanoja. Mes kitus darbus darom ir kitaip žmones gal pagerbiam. Apdovanojam ne tik jaunimą, bet ir dirbančius žmones, senjorus", – pareiškė D.Ratkelis.

Nėra tradicijos

Atostogaujantį Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėją Antaną Bagdoną pavaduojanti Vilija Adaškevičienė tikino, kad savivaldybė geriausių abiturientų niekada neapdovanoja.

"Rudenį rotušėje organizuojame gabių vaikų pagerbimo šventę tarptautinių konkursų, olimpiadų prizininkams ir nugalėtojams", – pareiškė V.Adaškevičienė. Anot jos, dalis šimtukininkų atsiduria tame sąraše, tačiau likusieji lieka be dėmesio.

"Šitą nišą bando užpildyti Vyriausybė, rengdama šalies šimtukininkų pagerbimo šventę. Miestų merai nelabai ryžtasi tai kopijuoti. O ir metas tokioms šventėms vasarą yra nevykęs – abiturientai po egzaminų išsilaksto, juos sunku surinkti į vieną vietą", – kalbėjo V.Adaškevičienė. Ji užsiminė, kad buvo iškėlusi idėją šimtukininkus apdovanoti ir Kaune, bet šiemet buvo nespėta to įgyvendinti.

V.Adaškevičienės manymu, tokie apdovanojimai nėra labai sureikšminami. "Pats vaikas džiaugiasi, didžiuojasi pasiekimais, jo tėvai taip pat, bet visi būna susikoncentravę į išleistuves", – įsitikinusi pašnekovė.

Kauno geriausieji abiturientai

4 šimtukus gavo:
Karolina Zakarauskaitė (KTUG)
3 šimtukus gavo:
Tautvydas Punis ("Ąžuolo" katalikiška vidurinė mokykla)
Saulė Bliuvaitė ("Saulės" gimnazija)
Artūras Grabusovas (KTUG)
Agnė Zabulionytė (KTUG)
Linas Kondrackis (KTUG)
Martyna Petrulytė (KTUG)
Ringaudas Palubinskas (KTUG)
Vytautas Pečiukėnas (KTUG)
Vaidotas Šimkus (KTUG)

Kaip vertinate Kauno valdžios poziciją nepagerbti geriausiai egzaminus išlaikiusių abiturientų?

Iš viso balsų: 238


NAUJAUSI KOMENTARAI

rj

rj portretas
to 5-am ir 6-tam matyt patys is tos vagiu saikos esat jeigu tokius komentarus rasot

Tai

Tai portretas
joks šimtukininkų nuopelnas. Jų pareiga buvo gerai mokytis.

egis

egis portretas
Galima pagalvoti, kad tie šimtukininkai mokosi ne dėl savęs, o dėl valdžios.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių