Policija paviešino instruktažą prieš Garliavos šturmą

Lietuvoje netylant Garliavos įvykių atgarsiams, ketvirtadienį policija išplatino pranešimą, kaip buvo vykdomas Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimas grąžinti dukterį Laimutei Stankūnaitei ir paviešino pareigūnų instruktažo vaizdo įrašą. Tačiau operacijos metu pareigūnų nufilmuoti kadrai išlieka paslaptimi.

Policijos pranešime skelbiama, kad mergaitė perduota motinai L.Stankūnaitei gegužės 17 dieną, apie 7.20 val., dalyvaujant antstolei, Vaiko teisių apsaugos tarnybos pareigūnams ir psichologei. Policijos veiksmai buvo pradėti 6 val. ir baigti 7.55 val. Operacijoje dalyvavo apie 240 teritorinių ir specializuotų policijos įstaigų pareigūnų.

Policijos departamentas antstolės Sonatos Vaicekauskienės patvarkymą „Dėl priverstinio teismo sprendimo vykdymo perduodant mergaitę jos motinai Laimutei Stankūnaitei" gavo šių metų gegužės 3 dieną.

Policija pabrėžia, kad Kėdainių rajono apylinkės teismas kovo 22 dienos nutartimi, spręsdamas klausimą dėl leidimo prievarta paimti vaiką išdavimo, nurodė, kad teisėjų imunitetas nėra absoliutus, o Neringa Venckienė byloje dalyvavo kaip privatus fizinis asmuo, todėl teisėjo imunitetas buvo nepažeistas.

Pranešime taip pat teigiama, kad vaiko perdavimas vykdytas iš anksto suderinus ir raštiškai patvirtinus veiksmus su Vaiko teisių apsaugos tarnyba ir kitomis operacijoje dalyvavusiomis žinybomis bei institucijomis.

Pareigūnai operacijos metu apribojo eismą Artojų gatve, atkarpoje nuo Vytauto g. iki Dvaro g., Klonio g. ir Sodžiaus g., laikinai apribojo patekimą į Kedžių namą.

„Jėga šalinant kliūtis buvo naudojama proporcingai prieš tai įspėjus, kad yra vykdomas teismo sprendimas ir nurodžius vykdyti teisėtus policijos pareigūnų reikalavimus“, – rašoma Policijos departamento pranešime.

Policija į pagalbą pasitelkė ugniagesius gelbėtojus, kurie, naudodami specialiąsias priemones, pašalino kliūtis, trukdančias vykdyti teismo nutartį.

Policijos departamentas taip pat paskelbė vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotas pareigūnų instruktažas ankstų gegužės 17-osios rytą, prieš pradedant vykdyti teismo sprendimą.

„Esminis momentas – prievarta prieš mažametę negalima“, – vaizdo įraše sako generalinio policijos komisaro pavaduotojas Renatas Požėla.

 

Tačiau Kedžių namuose liudininkų įamžintas vaizdo įrašas rodo, kad mergaitė iš namų Klonio gatvėje buvo išvežta prieš jos valią:

 

 

Policija irgi filmavo operaciją, tačiau ši vaizdo medžiaga nebuvo parodyta visuomenei. Šiuo metu vaizdo įrašai perduoti antstolei S.Vaicekauskienei.

„Pagal patvarkymą, filmuota medžiaga nebus viešinama“, – portalui kaunodiena.lt sakė S.Vaicekauskienė. Antstolė motyvavo, kad informacija susijusi su mažu vaiku, todėl ji nesvarsčiusi galimybės filmuotais kadrais pasidalyti su žiniasklaida, kad žmonės patys galėtų įvertinti mergaitės perdavime dalyvavusių pareigūnų veiksmus.

Tuo metu Generalinė prokuratūra antradienį pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą, kuris turėtų nustatyti, ar praėjusią savaitę vykdant teismo sprendimą perduoti vaiką L.Stankūnaitei pareigūnai neviršijo tarnybinių įgaliojimų.

Tyrimas pradėtas pagal iki tol mergaitę globojusios N.Venckienės skundą.

Pasak Generalinės prokuratūros, siekiant užtikrinti tyrimo nešališkumą, jį organizuoti pavesta Klaipėdos apygardos prokuratūrai.

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausiosios specialistės Ritos Stundienės teigimu, bus tiriama visų valstybės tarnautojų, dalyvavusių šturme, veiksmai: tiek policijos, tiek anstolės S.Vaicekauskienės, tiek vaiko teisių apsaugos specialisčių.

Valstybės tarnautojams, viršijusiems savo tarnybinius įgaliojimus, gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Šiuo metu atostogaujantį generalinį policijos komisarą Saulių Skvernelį pavaduojantis R.Požėla teigė, kad pati policija jokių vidaus tyrimų neatlieka.NAUJAUSI KOMENTARAI

viktoras

viktoras portretas
irake buve karei suserga LEGEONELIOZE.. KADA POLICININKAI PRADES POLICIONELIOZE SIRGTI IR MIRTI IDOMU ? tada jusu vadovybe uz jus stoves.....PASINAUDOJO JUMIS KAIP EILINEMIS PIESKOMIS

kažkodėl

kažkodėl portretas
ilgai tylėjo, dėliojo įvykius ir jų pasekmes. Niekas tokiais policijos mitais jau nebetiki, viešinkit, kaip užpuolėt Neringą, kaip jai rankas išnarinot, kaip senukus iš jų pačių namo vilkte išvilkote, patys išsikasėte sau duobę, dabar policijos reitingo net reitingu pavadinti nebeįmanoma.

įrašai

įrašai portretas
perduoti antstolei vaicekauskienei. Žodžiu perduoti tai blogio imperijos atstovei.
VISI KOMENTARAI 60
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių