Policija gaudė aplaidžius šunų savininkus

Šią savaitę policijos pareigūnai kartu su savivaldybės ir Eigulių seniūnijos specialistais tikrino, kaip yra laikomasi gyvūnų laikymo taisyklių reikalavimų. Pagrindinis dėmesys buvo kreipiamas į šunų vedžiojimą viešose vietose.

Balandžio 17-19 dienomis buvo patikrinti 35 asmenys, gatvėse vedžioję savo augintinius. Patikrinimo metu nustatyti šeši pažeidėjai, kurie vedžiojo šunis be antsnukių arba vietose, kuriose draudžiama vedžioti gyvūnus (mokyklų, vaikų darželių teritorijoje, stadionuose, parkuose), su savimi neturėjo įrankių šunų ekskrementams surinkti. Minėti asmenys nubausti administracinėmis nuobaudomis.

Pareigūnai pastebėjo, kad daugėja taisyklių besilaikančių savininkų. Vos kas dešimtas patikrintas gyventojas neturėjo maišelio, skirto šunų išmatoms, ir jų nerinko. „Situacija gerėja, bet toli gražu iki idealios“, – sakė Kauno miesto savivaldybės Viešosios tvarkos tarnybos vyriausiasis specialistas Justinas Gelažius.

Pasak jo, dauguma prasižengėlių reagavo geranoriškai. Vieni aiškino, kad augintinius jie įsigijo neseniai. „Keisčiausia buvo, kai vienas garbaus amžiaus pilietis, pamatęs besiartinančius pareigūnus, su savo šunimi pabėgo“, – pasakojo J.Gelažius.

Vytis sprunkantį 70-metį niekas nesiryžo. „Pernai turėjome labai nemalonų atvejį, kai vieną kaunietį tokio reido metu ištiko priepuolis, jis nukrito ir vos nenumirė. Vienas iš mūsų darbuotojų atliko dirbtinį kvėpavimą, vėliau jis buvo išvežtas į ligoninę. Jau pasimokėme, kad negalima labai griežtai elgtis su pagyvenusiais žmonėmis“, – kalbėjo vyriausiasis specialistas.

Už gyvūnų įsigijimo, laikymo, veisimo, dresavimo, gabenimo ir prekybos jais taisyklių bei atskirų rūšių gyvūnų registravimo gyvenamosiose vietovėse taisyklių pažeidimą gresia įspėjimas arba bauda iki dviejų tūkstančių litų su gyvūnų konfiskavimu arba be konfiskavimo.

Visi Kauno mieste laikomi gyvūnai turi būti paženklinti ir užregistruoti. Taip pat turi būti mokamas rinkliavos mokestis už gyvūnų registravimą ir laikymą daugiabučiuose namuose.

Gyvūnų registravimo centro, ženklinančio kauniečių augintinius, duomenimis, Kaune užregistruoti 11 257 šunys (iš jų 571 – agresyvūs), 1 852 katės ir 11 kitų gyvūnų. „Be kačių ir šunų esame ženklinę šeškus ir meškas“, – sakė Gyvūnų registravimo centro veterinarijos felčeris Giedrius Survila.

 


 

Kitą savaitę Eigulių seniūnijoje rengiama gyvūnų registravimo ir ženklinimo akcija.

Balandžio 24 d. nuo 12 iki 19 val. policijos pareigūnai gyvūnų šeimininkų lauks aikštelėje prie „Supernetto“ parduotuvės (Islandijos pl. 209 a); balandžio 25 d. nuo 12 iki 19 val. – Lukšio g. prie Čečėnijos aikštės (netoli IKI parduotuvės); balandžio 26 d. nuo 12 iki 19 val. – šalia Ukmergės g. 9 ir 15 namų.

Privalu turėti: gyvūną (šunį, katę); asmens tapatybę liudijantį dokumentą; gyvūno vakcinavimo dokumentą.NAUJAUSI KOMENTARAI

vaida petraityte

vaida petraityte portretas
mes turim suniuka dveju menesi be pavideli palaidziu laksta kalsuo manes as seiminek jiegu uzdedu pavideli neina stvi vietoj katomet daryti pirkom is kauno be dokumentoas esiu vaida 26 metai labai myliu

Karoblio

Karoblio portretas
šunį pagaukite kaune. Į kaimą atsiveža, o šis užpuldinėja ir kandžioja žmones.

SILAS

SILAS portretas
ATVAZIUOKIT I I SILAINIUS.
VISI KOMENTARAI 27
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių