Po langais nutiesta dviračių trasa kelia pavojų kauniečiams

Kauno valdžia nepaisydama pirminio projekto nutiesė dviračių kelią prie pat gyvenamųjų namų viename siauriausių Vilijampolės takų. Ten jau buvo sužalotas vaikas, neretai apgadinami gyventojų automobiliai.

Bijo atverti langus

Besiplečiantis dviračių takų tinklas Kaune džiugina dviratininkus. Tačiau kai kurie trasoms parinkti ruožai prasilenkia su sveiku protu ir sujaukia žmonių kasdienybę. Viena tokių vietų yra Raudondvario pl. 6-ajame take. Ties juo staigus posūkis nukreipia dviratininkus Nemuno pakrantės link, o ten trasa driekiasi iki Lampėdžių.
Posūkyje net nėra sferinio veidrodžio, kuriame matyti, kas dviratininko laukia už kelio vingio. Jis kažkodėl pastatytas prie 4-ojo tako.

"Dėl to jau ne vienas dviratininkas atlėkęs dideliu greičiu rėžėsi į prie namų stovinčius automobilius", – pasakojo vietos gyventoja Danutė Žalkauskienė.
6-ajme take stovi septyni gyvenamieji namai. Prie kai kurių jų trasa nutiesta vos pusmetrio atstumu nuo sienų ar, geriausiu atveju, nuo kiemo vartelių. Iš kitos pusės stūkso aukšta buvusio  "Inkaro" fabriko tvora.

Vieno namo gyventojai vos tik žengę per savo durų slenkstį iškart atsiduria dviračio take. "Bijau net kambario langą iki galo atverti, nes ne kartą buvau dviratininkų iškeikta, kad trukdau jiems pravažiuoti", – kalbėjo ten gyvenanti Jolita.

Sužalojo vaiką

Kita gatvelės gyventoja Jolita Barauskienė guodėsi, kad kartą dviratininkas lėkdamas dideliu greičiu partrenkė jos sūnų. "Įvykis registruotas policijoje, vaikui buvo lūžęs pėdos kaulas", – teigė ji.

Žmonės skundėsi, ne kartą buvę iškeikti pravažiuojančių dviratininkų, kad eidami trasa trukdo eismą. "Lyg turėtume kitą pasirinkimą", – skėsteli rankomis J.Barauskienė.

Tuo pačiu dviratininkų keliu vietos gyventojai važinėja ir automobiliais, nes kito būdo pasiekti Raudondvario pl. jie neturi. "Tai kelia pavojų ir patiems dviratininkams, nes siaurame take prasilenkti sudėtinga", – pastebi žmonės.

Gyventojų teigimu, nutiesus dviratininkų trasą, padažnėjo vagysčių iš kiemų, į šiuos primėtoma šiukšlių. "Dviratininkai čia važinėja dieną ir naktį. Taip pat pralekia ir motoroleriai, keturračiai. Apšvietimo mūsų takas neturi, todėl sutemus čia apskritai vaikščioti nejauku", – skundėsi D.Žalkauskienė.

Gyventojų ramybę trikdo ir pravažiuojančių nekultūringų dviratininkų keiksmai, paryčiais iš miegų pažadina traktorius, kuris valo dviračių takus.

Padaryta klaida

Pavaikščiojus po kitus nuo Raudondvario pl. Nemuno link vedančius takus miesto valdžios sprendimas atrodė visiškai nesuprantamas. Kitos gatvelės yra gerokai platesnės, o 4-ajame take dar ir namai stovi daug atokiau nuo kelio. Žmonės paaiškino, kad projekte buvo numatyta trasą tiesti būtent tame kelyje, bet jo gyventojai iš anksto sužinojo apie šiuos planus ir pakaitomis blokavo automobiliais,kad neįvažiuotų  darbininkų technika. "Tada mums nė nežinant dviračių takas buvo pratęstas per 6-ąjį taką", – prisimena D.Žalkauskienė.

Už dviračių takų plėtrą atsakingo Kauno savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Reda Savickienė aiškino, kad tiesiant šį taką ji skyriuje nedirbo, o atsakinga už tuometinius darbus specialistė dabar yra motinystės atostogose, todėl aplinkybų, kodėl pasirinkta trasai ši vieta, ji nežinanti. "Situacija ten tikrai nėra normali, nes taku vaikšto pėstieji, važinėja automobiliai, o tai prieštarauja eismo taisyklėms, nesaugūs ir žmonės. Pažadu, kad rudenį, kai po atostogų bus atnaujintas dviračių takų priežiūros ir plėtros darbo grupės darbas ieškosime kitų vietų sujungti Raudondvario pl. dviračio taką su esančiu prie Nemuno, – tvirtino R.Savickienė. – Tiesa, šiemet tokiems darbams lėšų jau nerasime."NAUJAUSI KOMENTARAI

per

per portretas
greitai važiuoja dviratininkai ten kur vaikšto pėstieji, pvz. Kaune Laisvės al. pėsčiūjų zona, bet dviračių taku taip pralėks koks dviratininkas, kad joks vaikas nespėtų pasitraukti. Reikėtų kažkokių greičio apribojimų dviratininkams juk -tai transporto priemonė. Kai nėra kontrolės-tai betvarkė.

Kostas

Kostas portretas
Kol miestą valdys kubilų specialistų partijos atstovai, laukia dar ne viena staigmena. Manau, kad šiuo atveju buvo skubama taką nutiesti laukiant kubilų ministerio, bet šis netikėtai per naktį pakeitė planus ir dviračiu išmynė ne į Lampėdžius, o kita kryptimi...

Kostas

Kostas portretas
Kol miestą valdys kubilų specialistų partijos atstovai, laukia dar ne viena staigmena. Manau, kad šiuo atveju buvo skubama taką nutiesti laukiant kubilų ministerio, bet šis netikėtai per naktį pakeitė planus ir dviračiu išmynė ne į Lampėdžius, o kita kryptimi...
VISI KOMENTARAI 27
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių