Po „Kauno dienos“ publikacijos išliejo apmaudą: istorinį grindinį naikina asfaltu

Tik „Kauno dienoje“ publikavus straipsnį dėl Naujakurių gatvės, kurią suniokojo komunikacijas tiesę darbininkai, pasipylė kitų šios gatvės gyventojų pastebėjimai. Kaunietė Laima nedvejodama rėžė – gyventojai kenčia, nes niekas nebemoka tvarkyti istorinio akmeninio grindinio.

Sudarkė gatvę

Portalas kauno.diena.lt prieš kelias dienas skelbė apie Vilijampolėje esančios Naujakurių gatvės problemas. Tąkart vietos gyventojas Jonas pasakojo, kad šią Vilijampolės gatvę valdininkai žadėjo tvarkyti dar prieš kelerius metus. Visos problemos prasidėjo, kai čia atsikrausčiusiems naujakuriams buvo vedamos įvairios požeminės komunikacijos. Kasinėjimai pažeidė ir gatvės būklę. Dabar tenka ne tik stebėti byrantį istorinį akmeninį grindinį, bet ir laužyti savo automobilius.

Štai kodėl musų vaikai nenori gyventi Lietuvoje. Kur tik kreipsies, visur atsimuši į uždarytas duris. Sakyčiau, net šaiposi iš mūsų, vietoj to, kad skubiai padėtų.

Dar prieš dvejus metus apie gatvės būklę po kasinėjimų gatvėje buvo informuotas Kauno miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis ir savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas V.Šiliauskas. Tačiau padėtis iki šiol negerėja.

Kaunietis guodėsi, kad tvarkydami šilumos trasas darbininkai pažeidė ir gatvės dangą. Atlikę savo darbus jie nesutvarkė Naujakurių gatvėje atsivėrusių duobių, kurios nuolat didėja.

„Gatvė yra apie 300 m ilgio, tačiau važiuoti ja yra labai sudėtinga, viskas nuolat smenga. Gal kas galite pagelbėti, nes jau sunkiai pravažiuoja ir specialiųjų tarnybų automobiliai. Savaitgalį duobę kliudė ir čia atvykęs policijos automobilis. O ką kalbėti apie gyventojus, kurie nuolat važinėja šia gatve, nors tiksliau būtų galima sakyti, jog keliaujame tiesiog duobėmis“, – dėstė Naujakurių gatvės gyventojas.

Gyventojų kančia

Po publikacijos atsiliepė ir kita Naujakurių gatvės gyventoja. Kaunietė Laima tikino, kad parašėme per švelniai, nes gatvėje problemos yra daug rimtesnės, todėl gyventojai nuolat kenčia. Seniau reikėjo gyventi be komunikacijų, dabar galima dantis pamesti, kol iki namų atvažiuoji.

„Aš čia gyvenu jau penkiasdešimt septyneri metai, nuo gimimo. Mano senelis buvo A.Smetonos kariuomenės savanoris, nusipirko žemės ir pasistatė namą. Gatvė buvo stipri, lygi, be duobių, gerų specialistų grįsta akmenimis. Taip, vedė komunikacijas ir ją stipriai iškasinėjo, o sutvarkyti nesugebėjo, nes nemokėjo grįsti akmenimis. Ko dar čia galvoti, aišku ir taip, kad mokančių tai daryti, nebėra. Tai nebuvo perduota iš kartos į kartą. Grįsti akmenų gatvę, tai tikras paveldas, kuris nebuvo perduotas ateinančioms kartoms“, – įsitikinusi kaunietė.

Gatvė buvo stipri, lygi, be duobių, gerų specialistų grįsta akmenimis. Taip, vedė komunikacijas ir ją stipriai iškasinėjo, o sutvarkyti nesugebėjo, nes nemokėjo grįsti akmenimis.

Ji pasakojo, kad šių laikų kelininkai nežino, kaip reikia elgtis su istoriniu akmenų grindiniu, todėl jiems žymiai paprasčiau patiesti asfaltą ir taip užglaistyti istoriją.

„Atvažiuoja darbininkai, pavarto akmenuką, paguldo į duobutę, lyg žaistų smėlio dėžėje ir išvažiuoja. Tikrai mačiau, kaip darbininkai dirba, buvo graudu žiūrėti. Tai čia gatvės sutvarkymas? Apie kokį paveldą gali būti kalba, kai gatvės pradžia ir pabaiga jau išasfaltuota, liko vos keli metrai paveldo. Ar yra dar ką svarstyti? Kuo skubiausiai ji turi būti sutvarkyta, nes po stiprių liūčių, vis gatvė daugiau ir daugiau plaunama. Vis daugiau ir daugiau akmenų išsiplauna į paviršių. Gyventojai pasipiktinę, mes vargome be komunikacijų, o dabar vargstame, nes parvažiuoti į namus didelė problema“, – dėstė vietos gyventoja Laima.

Moteris pasakojo, kad dėl neatsakingų vairuotojų dabar Naujakurių gatvė patiria ir ekologinių problemų. „Dar prisidėjo Šilainių važinėtojai, kurie negaili savo automobilių ir lekia kaip pasiutę, pramuša radiatorius. Tada tepalai išteka visu gražumu, matome gatvėje tepalų šleifus. Tai kur ta ekologija, kai tepalai teka gatve? Paskui tokie kreipiasi į draudimo bendroves. Mes tokie pat mokesčių mokėtojai, kaip ir visa Lietuva. Kodėl valdžia dar tik galvoja, ką daryti? Manau, jau turėjo būti nuspręsta. Štai kodėl musų vaikai nenori gyventi Lietuvoje. Kur tik kreipsies, visur atsimuši į uždarytas duris. Sakyčiau, net šaiposi iš mūsų, vietoj to, kad skubiai padėtų“, – žodžių kišenėje negailėjo kaunietė.

Žada tvarkyti

Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas A. Pakalniškis "Kauno dienai" patikino, kad avaringiausios duobės Naujakurių gatvėje bus sutvarkytos dar šiemet, kitąmet planuojama gatvės rekonstrukcija, tačiau dar nėra iki galo nutarta, ar čia bus paliktas istorinis akmenų grindinys, ar tiesiamas asfaltas.

Specialistas pažymėjo, jog po įvairių komunikacijų tiesimo darbų, privaloma atkurti pradinę gatvės būklę. Jei gyventojai mano, kad kažkur darbus atlikusi bendrovė sugadino grindinį ir jo nesutvarkė, apie tai turėtų informuoti Miesto tvarkymo skyrių.


Šiame straipsnyje: Naujakurių gatvėkeliasgrindinysistorinis grindinysskaitytojo naujiena

NAUJAUSI KOMENTARAI

stebėjau

stebėjau portretas
...kaip šį pirmadienį viena mašina buvo toje gatvėje sugadinta, nes įsmuko į didelę duobę su akmenuotais kraštais, ant kurių pakibo automobilio priekis. Mašina važiavę žmonės išsikvietė policiją. Logiškai šnekant, policija turėjo pastatyti ženklą: gatvė - nepravažiuojama, eismas draudžiamas. Pašnekėjo, pasibarė prie mašinos susirinkusi grupė žmonių. Pareigūnai išvažiavo. Tai gal į vieninguosius reikia gyventojams užsirašyti, tai bent gatvės remonto greičiau sulauks? O gal pasiūlys merui pralėkti su savo ferariu tą kliūčių ruožą? Per Panemunės tiltą tai važiavo, kol dar eismo oficialiai neatidarė...

jk

jk portretas
Ko verkiat,patys milicininką išsirinkot ir dar komunistą,jam jūsų šuniška nuomonė dzin.Dar porą Ferarių nusipirks.Tai kas kad po gatvės remonto už metų asfaltas išbyra,bet kiek pinigo uždirbama

Senai

Senai portretas
Senai,senai reikejo kelti triuksma,dar sovietu laikais,jau tada asfaltuodavo viska is eiles.
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių