Po gausaus lietaus Kaune – apsemtas Senamiestis

 • Teksto dydis:

Jau kuris laikas visoje šalyje netrūksta lietingų dienų, o iškritęs kritulių kiekis apsemia ne tik nuošalesnes gatveles, bet ir miestų centrus. Ši situacija neaplenkia ir Kauno, o penktadienį pačioje miesto širdyje miestiečiai vėl užfiksavo nemenkas balas.

Portalo kauno.diena.lt redakciją pasiekė skaitytojų nuotraukos, kuriose matomas apsemtas Kauno senamiestis.

„Apie 17 val. su draugais vaikščiojome Vilniaus gatve, kai prasidėjo gausus lietus. Vos spėjome įbėgti į artimiausią kavinę, tačiau pro langus matėme, kad pagrindinė Senamiesčio gatvė skęsta tiesiogine to žodžio prasme“, – įspūdžiais dalijosi kaunietė.

Dar vienas su portalu susisiekęs skaitytojas tikino, kad gausus kritulių kiekis apsėmė ir Vilniaus-Birštono gatvių požeminę perėją.

„Atrodo, kad lijo neilgai, tačiau nusileidę laiptais pastebėjome, kad visa perėja pilna vandens. Ne gana to, kad stipriau palijus skęsta visa Laisvės alėja, dabar jau plaukia ir Senamiestis“, – neseniai gausiai Kauną nuplovusią liūtį prisimena pašnekovas.

Apie 17.40 val. į redakciją skambinę kauniečiai pranešė, kad didžiulės balos telkšo Nemuno gatvėje, taip pat Steigiamojo Seimo aikštėje prie pat fontano.

Prieš savaitę Kaune praūžusi liūtis paskandino dalį Laisvės alėjos, skendo miesto gatvės ir šaligatviai. Tiek vandens nespėjusi sugerti miesto kanalizacijos sistema iškrėtė piktą pokštą vairuotojams. Vanduo ėmė sunktis per kanalizacijos šulinukus gatvėse, iškėlė jų dangčius, tad vairuotojams gatvėmis teko laviruoti tarp atvirų šulinių gatvėse.

Benediktinių J. Zikaro g. sankirtoje ant važiuojančio automobilio „Mercedes Benz“ užkrito medžio šaka, kuri krisdama nutraukė elektros laidus ir taip įkalino mamą su vaiku automobilyje. Jiems teko laukti, kol atvyks specialiosios tarnybos.

Prasidėjus liūčiai lūžo daug medžių, kai kurie jų virto ant važiuojamosios kelio dalies, buvo kitų incidentų. 

Sunkiai praeinamomis balomis rekonstruota Laivės alėja nuo Nepriklausomybės aikštės iki A.Mickevičiaus gatvės virsta ne pirmą kartą.

Pernai po liūčių ežerai susidarydavo ties A.Mickevičiaus gatve, tačiau šį kartą užtvindyta kita dalis. Kauniečiai keiksnoja rekonstrukcijos darbus vykdžiusią bendrovę „Autokausta“, kuri bendrai su kitu rangovu tęsia kitos Laisvės alėjos atkarpos rekonstrukcijos darbus.

Pasak Miesto tvarkymo skyriaus vedėjo Aloyzo Pakalniškio, per 15 minučių nuo liūties pradžios visos atitekančio vandens upės subėgo į žemiau esančią Laisvės alėją iš Žemaičių gatvės, Kauko laiptų, K.Donelaičio ir Gedimino gatvių. Dėl nebaigtų darbų vandens nuotekų trapai yra uždengti. 

„Rekonstruotoji Laivės alėjos dalis gavosi pati žemiausia vieta, į kurią subėgo lietaus vanduo iš aplinkinių gatvių. Vanduo nepasiekė vandens surinkimo trapų, nes vyksta darbai, todėl visą dumblą iš šaligatvių, gatvės kraštų ir sunešė. Tai visai ne Laisvės alėjos problema“, – tikino vedėjas.

Pasak A.Pakalniškio, „Kauno vandenys“ vis tik priėmė sprendimą statyti papildomus lietaus vandens surinkimo šulinėlius K.Donelaičio gatvėje.


Šiame straipsnyje: senamiestisKauno senamiestislietusLietus Kauneapsemtas Senamiestisskaitytojo naujiena

NAUJAUSI KOMENTARAI

vladimir moskvičiov

vladimir moskvičiov portretas
Neseniai del šios lietaus kanalizacijos problemas puole ir netgi seimuna Vytauta Kamblevičiu, o kaltas juk ne jisai jai kmaimynus semia-o ,,Kauno Vandenys''-žinome kokia padetys su tais požeminiomis kanalizacijos sistemomis.Tvarkyti reikia ponai.

...

... portretas
Jei dar kurį laiką leisim Kaunui taip 'tvarkytis', tai po kokių pusės metų aplink tik griuvėsiai bus, o mes patys iš pelkių niekaip negalėsim išbrist: tai kas tinka krabams (vanduo ir griuvėsiai), vargu ar patrauklu MUMS, kauniečiams.

as

as portretas
Kaunas tvarkosi
VISI KOMENTARAI 24
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių