Po Garliavos įvykių pradėti penki ikiteisminiai tyrimai

Dėl teismo sprendimo nevykdymo perduoti Laimutės Stankūnaitės ir Drąsiaus Kedžio dukrą motinai pradėtas ikiteisminis tyrimas šiuo metu vykdomas intensyviai, tikrinant visas aplinkybes, ketvirtadienį pranešė prokuroras.

„Tyrimas vyksta intensyviai, ikiteisminio medžiagoje atliekami visi reikiami ikiteisminio tyrimo veiksmai, tikrinamos visos su sprendimo galimu nevykdymu susijusios aplinkybės“, - žurnalistams sakė Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Žydrūnas Radišauskas.

Šį tyrimą atlieka Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra

Surengtoje spaudos konferencijoje prokurorai pranešė, kad reaguojant į kovo 23-osios dienos įvykius, kada nesėkmingai mėginta perduoti mergaitę motinai, Kaune pradėti penki ikiteisminiai tyrimai.

Įtarimai nė viename ikiteisminiame tyrime kol kas niekam nepareikšti.

Pernai gruodį Kėdainių rajono apylinkės teismo nutartimi mergaitės globa suteikta jos motinai L.Stankūnaitei, tačiau šis teismo sprendimas nėra įvykdytas. Šiuo metu mažametė gyvena tetos teisėjos Neringos Venckienės namuose. Globėja mergaitės motinai neperduota, motyvuodama, kad ši atsisako pas ją eiti savo noru. Kovo pabaigoje kilus incidentui Venckų namuose policijai ir antstolei nepavyko įvykdyti teismo nutarties ir perduoti vaiką motinai. Susirūpinimą dėl šio įvykio išreiškė politikai ir visuomenės veikėjai.

Kitus tyrimus atlieka Kauno miesto apylinkės prokuratūra, vieną atlikti ji perdavė Kauno miesto Centro policijos komisariatui.

Pasak Kauno miesto apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro Dariaus Valkavičiaus, pradėti tyrimai dėl piktnaudžiavimo, dėl nežymaus Laimutės Stankūnaitės sveikatos sutrikdymo, dėl trukdymo antstoliui vykdyti teismo sprendimą ir dėl grasinimo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams. Kauno policija atlieka tyrimą dėl grasinimo antstolei.

„Šiuo metu patys ikiteisminiai tyrimai yra pirminėje tyrimo stadijoje, t.y. atliekami pirminiai veiksmai, apklausiami asmenys, kurie turi reikšmingos tyrimui informacijos, yra paskirti objekto tyrimai dėl sveikatos sutrikdymo masto nustatymo ir kol kas šiose bylose niekam nėra įteikti pranešimai apie įtarimus“, - sakė D.Valkavičius.

Anot generalinio policijos komisaro pavaduotojo Renato Požėlos, vidaus tyrimas dėl policijos pareigūnų veiksmų kovo 23-iąją dar nėra baigtas.

„Mūsų vidinis tyrimas buvo pradėtas nedelsiant, t.y. pirmadienį, po įvykių, ir jis yra intensyviai vykdomas. Be policijos pareigūnų yra apklausinėjami ir kiti asmenys, mes tam tikrą matymą turime, bet nenorėčiau komentuoti vidinio tyrimo tam, kad iš tikro galėtume pasidaryti objektyvų vaizdą ir susidaryti objektyvias išvadas“, - kalbėjo policijos atstovas.

D.Požėla pasakojo, kad apie kovo 22-osios Kėdainių rajono apylinkės teismo leidimą antstolei antstolei Sonatai Vaicekauskienei taikyti priverstines priemones ir įvykdyti teismo sprendimą policija sužinojo iš žiniasklaidos.

Kitą rytą Kauno miesto vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Prevencijos skyriaus viršininkas Tauris Stauskis Kauno VPK viršininko pavaduotojo Vitalijaus Pacevičius pavedimu važiavo pas antstolę ir pasitarimo metu ši nusprendė vykdyti perėmimą mergaitės ir mamos pasimatymo metu. Apie 9 val. T.Stauskis gavo antstolės prašymą užtikrinti viešąją tvarką ir pašalinti galimas kliūtis, atvyko pas Kauno apskrities VPK vadovą Algirdą Kaminską ir viršininkas nurodė V.Pacevičiui užtikrinti viešąją tvarką.

Apie 10 val. anot D.Požėlos, S.Vaicekauskienė atvyko pas V.Pacevičių buvo suderinti veiksmai, kaip patekti į objektą, ir apie 10.30 val. ji su T.Stauskiu išvyko į Kedžių namus. Į namus antstolė pateko be didesnių kliūčių, ji buvo lydimo T. Stautskio ir dviejų apsaugos pareigūnų, saugojusių L.Stankūnaitę ir mergaitę.

Apie 11.30 val. į Kedžių namus atvyko uniformuoti policijos pareigūnai. Jiems buvo nurodyta instruktažo metu šalinti kliūtis, užtikrinti tvarką, nenaudoti smurto prieš nepilnamečius ir neįeiti į namus.

 

S.Vaicekauskienė pranešė, kad vykdoma teismo nutartis, ir paprašė Vaiko teisių apsaugos tarnybos atstovės perduoti vaiką motinai. Kiti įvykiai yra užfiksuoti ir viešoje erdvėje išplatintuose įrašuose.

„Svarbūs yra du momentai - pareigūnų veiksmai primame epizode, kai močiutė apkabino mažametę mergaitę ir, kitas momentas, kai buvo mergaitė buvo ant žemės ir prasidėjo tos mergaitės tąsymas“, - sakė policijos atstovas. Jis sakė, kad bus vertinamas tiek apsaugos darbuotojų, tiek T.Stauskio elgesys.

D.Požėla taip pat atskleidė, kad bus tiriama, kaip ir kas atskleidė kaukėtų Kriminalinės policijos biuro darbuotojų tapatybės. Taip pat pareigūnas sakė, kad mergaitė būtų saugoma ir perduota motinai.

Ž.Radišauskas, paklaustas, kodėl vadinamojoje pedofilijos byloje įtarimai nėra pareikšti L.Stankūnaitei, sakė, kad ji buvo apklausta kaip speciali liudytoja, o jos atžvilgiu ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas, nes jos veiksmuose nebuvo nustatyta nusikaltimo požymių, duomenų nepakako jai pareikšti įtarimus.

„Nagrinėjamoje pedofilijos byloje, jeigu bylą nagrinėjantis teismas nustatytų, kad vienas ar kitas asmuo galėjo dalyvauti padarant nusikalstamą veiką, apie tai teismas privalėtų pranešti prokurorams“, - sakė prokuroras.


Šiame straipsnyje: KedysVenckienėStankūnaitė

NAUJAUSI KOMENTARAI

sugalvota istorija

sugalvota istorija portretas
Venskienė už savo klastotes,filmuojant mergaitę,ir prisidėjima žudant nekaltus žmones, neverta teisėjos vardo.Venskams ir Kedžiams už žudiko slėpimą nedelsiant iškelti baudžiamasias bylas.Vykit ją iš teismo. Vargšę mergaitę ,kuri dabar pastoviai psichiškai žalojama , nestabilios psichikos jai svetimų žmonių , būtina kuo greičiau atiduoti nekaltai apšmeižtai mamai. Žudikas narkomanas Kedys nudvėsė paspringęs savo vėmalais.Toks likimas laukia ir jo apsimelavusios Venskienės. Melskitės kad mergaitę gyvą ištrauktų iš kedofilų nusikaltėlių lizdo ir atiduotų nekaltai apšmeižtai motinai.Drebėkit Venskai ir Kedžiai.Už nekaltų žmonių žmogžudystes ,žudiko slėpimą visus juos į teismą. Visa pedofilų istorija yra sugalvota nuo pradžios iki pabaigos – ją sukūrė korumpuoti teisininkai iš Garliavos. Ji iki šiol šmeižia dorus Lietuvos pareigūnus. Žudikų giminė teršia Lietuvos vardą.

Kur

Kur portretas
Na štai, labai gerai matosi Stankūnaitės veidas,o ši nuotrauka iš PENKTADIENIO įvykių. O tai kur mėlynė po akim? O tai ar nepradėtas ikiteisminis tyrimas dėl to, kad Stankūnaitė šmeižia senelį Kedį, kad jis sumušė ją ? O tai kaip tokiai melagei atiduoti mergaitę? O ar nepradėtas ikiteisminis tyrimas, kad Stankūnaitė tąsė mergaitę per grindis ir ją sužeidė, juk visa tai labai gerai matosi filmuotoje medžiagoje?

kaip

kaip portretas
nu va tai apie kokius tyrus teismus galima kalbet,tai jie visai ne tabyla pradejo nagrinet,nu tikrai homoseksualastai valdo ir vilniaus teisma,manau reike kaup molotovo kokteiliu atsargas kol neuzdare benzo koloneliu,
VISI KOMENTARAI 70
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių