Pedofilija kaltinamo A.Ūso byla bus nagrinėjama viešai

Didelio atgarsio sulaukusi pedofilijos byla, kurioje kaltinimai mažamečio vaiko tvirkinimu pateikti mirusiam Andriui Ūsui, bus nagrinėjama viešai.

Tai ketvirtadienį paskelbė Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismo trijų teisėjų kolegija. Teismas priimdamas šią galutinę ir neskundžiamą nutartį atsižvelgė į didelį bylos rezonansą, visuomenės interesą bei tai, kad daug bylos medžiagos jau buvo paviešinta anksčiau – paviešinti nukentėjusiosios pasakojimai, paties A.Ūso vieši pasisakymai esant jam gyvam.

Ketvirtadienį po pietų byla bus pradėta nagrinėti iš esmės – bus paskelbtas kaltinamasis aktas, kuriame įvardinta, kuo A.Ūsas kaltinamas, įvardijamos nusikaltimo aplinkybės: vieta, laikas ir kt.

Pagal Lietuvoje galiojančią įstatymų nustatytą tvarką, bylos, susijusios su valstybės paslaptimis, privačiu asmenų gyvenimu, nepilnamečių padarytais ar prieš juos padarytais nusikaltimais, yra nagrinėjamos ne viešuose posėdžiuose.

Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas pažymėjo, kad įstatymuose ir Konstitucijoje įtvirtinta net tik bylos dalyvių, bet ir visuomenės interesas į teisingą bylos nagrinėjimą.

''Diskrecija spręsti, ar viešame, ar ne viešame nagrinėti posėdyje deleguota bylą nagrinėjančiam teismui", – paskelbė kolegijos pirmininkas teisėjas Audrius Cininas ir pacitavo Aukščiausiojo Teismo nutartį.

Nukentėjusios mažametės atstovas advokatas Aidas Venckus neprieštaravo, kad byla būtų nagrinėjama viešuose teismo posėdžiuose. Prokuroras sako, kad įstatymas iš dalies leidžia nagrinėti tokias bylas atviruose posėdžiuose.

Kaltinamojo A.Ūso atstovai ir advokatas Adomas Liutvinskas prieštaravo,  kad šios bylos posėdžiai būtų vieši.

Klausimą dėl bylos viešumo iškėlė naujasis šios bylos kolegijos pirmininkas teisėjas A.Cininas. Teisėjas pareiškė siekiąs išsklaidyti viešai keliamas interpretacijas dėl pateiktų kaltinimų bei atsižvelgia į visuomenės interesą žinoti.

„Tiesą visuomenė sužinos, kai bus priimtas teismo sprendimas. Mes prašytume uždaro proceso“, – sakė kaltinamojo tėvas Aleksandras Ūsas.

Teismas ketvirtadienį posėdyje pedofilija kaltinamo A.Ūso atstovais pripažino jo tėvus Aldoną Ūsienę, Aleksandrą Ūsą bei našlę Godą Sakalinskaitę-Ūsienę.

Tapę kaltinamojo atstovais šie asmenys įgijo teisę susipažinti su bylos medžiaga, duoti paaiškinimus teismui, klausti ir kt. A.Ūsas norėjo savaitės ar dešimties dienų pertraukos, kad galėtų susipažinti su bylos medžiaga, tačiau teismas šio prašymo netenkino.

Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas nagrinėja beveik prieš dvejus metus žuvusio A.Ūso baudžiamąją bylą, kurioje jam pateikti įtarimai dėl mažametės Drąsiaus Kedžio ir Laimutės Stankūnaitės dukters tvirkinimo.

Šį teismą byla pasiekė lapkričio mėnesį Lietuvos Aukščiausiajam Teismui nusprendus perduoti iš naujo nagrinėti A.Ūso bylą. Aukščiausiasis Teismas tuomet išaiškino, kad baudžiamojo proceso tęsimas tikrinant pateiktų kaltinimų mirusiam asmeniui pagrįstumą savaime nereiškia nekaltumo prezumpcijos principo pažeidimo. Prokuratūra siekė bylą nutraukti mirus kaltinamajam.

Miręs kaunietis Drąsius Kedys A.Ūsą ir dar kelis asmenis viešai kaltino seksualiai išnaudojus jo mažametę dukterį. Kaltinimai tvirkinimu buvo pateikti tik A.Ūsui, kuris žuvo 2010 metų birželį, apvirtus keturračiam motociklui.

D.Kedžio viešų kaltinimų sulaukę teisėjas Jonas Furmanavičius ir jo sugyventinės sesuo Violeta Naruševičienė nušauti 2009 metų spalį. Prokurorai sako nustatę, kad nusikaltimus įvykdė D.Kedys.

Po žudynių besislapsčiusio D.Kedžio kūnas rastas 2010 metų balandį prie Kauno marių. Teisėsauga teigia, kad jis mirė nesmurtine mirtimi.

Pernai gruodį Kėdainių rajono apylinkės teismo nutartimi 8 metų mergaitės globa suteikta jos motinai L.Stankūnaitei, tačiau šis teismo sprendimas nėra įvykdytas. Šiuo metu mažametė gyvena tetos teisėjos Neringos Venckienės namuose. Globėja mergaitės motinai neperduota, motyvuojant, kad ši atsisako pas ją eiti savo noru.

Kovo pabaigoje kilus incidentui Venckų namuose policijai ir antstolei nepavyko įvykdyti teismo nutarties ir perduoti vaiką motinai. Susirūpinimą dėl šio įvykio išreiškė politikai ir visuomenės veikėjai.

Advokatas A.Venckus ketvirtadienį žurnalistams stebėjosi, kokioje civilizuotoje valstybėje gali būti tokia situacija, kad neišnagrinėjus baudžiamosios bylos dėl vaiko tvirkinimo, vaikas perduodamas biologinei motinai, kuri minima baudžiamojoje byloje. Žurnalistams priminus, kad pedofilijos byloje L.Stankūnaitei įtarimai nepateikti, advokatas priminė Vilniaus apygardos teismo nutartį, kurioje konstatuota, kad L.Stankūnaitei įtarimai nepateikti nepagrįstai. Be to, pedofilijos byla teisme neišnagrinėta ir nuosprendis nepaskelbtas.

Ūsų šeimos advokatas A.Liutvinskas teismo prašė pašalinti V.Venckienę iš proceso, nes ji negali būti mergaitės atstove, šią poziciją turėtų užimti byloje dalyvaujanti Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistė. Tačiau prokuroras Egidijus Motiejūnas pareiškė, kad N.Venckienei laikinoji globa nėra panaikinta ir šalinti ją iš proceso nėra pagrindo. Prokuroro pozicijai pritarė ir advokatas A.Venckus.

Teismas advokato A.Liutvinsko prašymą atmetė.

Teismo nutartimi prie bylos prijungta Generalinės prokuratūros perduota medžiaga, kuriame užfiksuotas nukentėjusios mergaitės pasakojimas. Šie duomenys bus tiriami kartu su kitais įrodymais.NAUJAUSI KOMENTARAI

MAMA

MAMA portretas
ZIUREKIT PER YOUTUBE VAKAR TURETA RODYTI PER TV3 LAIDA AKISTATA 2012-04-04

viesumo

viesumo portretas
pedofilo byla privalo buti viesa ! stankunaitei vaiko neduos zmones!

to 1. MAMA

to 1. MAMA portretas
ta laida jau kelis kartus tv3 rode, net nusibodo ta pasaka
VISI KOMENTARAI 72
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių