Pastabūs vairuotojai Kaune užfiksavo beveik 1 tūkst. KET pažeidimų

„Kelyje esi ne vienas” – šį teiginį patvirtino vairuotojai, kurie ne tik patys laikosi Kelių eismo taisyklių, bet ir stebi, ar kiti eismo dalyviai vairuoja atsakingai. Tokie pastabūs gyventojai per pusmetį užfiksavo net 944 kelių eismo pažeidimus, kuriuos padarė kauniečiai.

Baudžia pažeidėjus

Policijos pareigūnai džiaugiasi, kad atsakingi piliečiai ne tik stebi situaciją, bet ir perduoda visą informaciją pareigūnams. Gyventojai, užfiksavę daromus ar padarytus pažeidimus atsiunčia informaciją į vis labiau populiarėjantį portalą www.epolicija.lt. Vėliau ši informacija perduodama tolesniam tyrimui.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos viršininkas Danas Česnauskas prognozuoja, kad ateityje tų užfiksuotų pažeidimų tik daugės. „Turbūt dabar kiekvienas turime išmaniuosius telefonus, su kuriais labai lengva nufilmuoti, fotografuoti, o gyventojai nelinkę tylėti“, – sakė pareigūnas.

Kelių policijos valdybos viršininkas visus užfiksuotus pažeidimus galėtų suskirstyti į kelias grupes.

„Į pirmąją grupę patenka visi atostogautojai. Vasaros metu žmonės dažnai važiuoja prie vandens telkinių ir pastato savo transporto priemones per arti kranto ar ant žalios vejos. Pažeidėjai dažnai galvoja, kad jeigu policijos pareigūnas neužfiksavo pažeidimo – nuo bausmės jie išsisuks“, – vardijo D.Česnauskas.

„Kita pažeidėjų grupė – tai vairuotojai, kurie vairuodami kalba telefonu, neužsisega saugos diržo, pavojingai manevruoja gatvėse, chuliganiškai vairuoja“, – teigė pareigūnas.

D.Česnauskas perspėja vairuotojus: jeigu padarėte KET pažeidimą ir jūsų nenubaudė pareigūnai, tai dar nereiškia, kad likote nepastebėti ir jums neteks atsakyti už savo veiksmus.

Kelių policijos valdybos viršininkas užsiminė, kad dažniausiai gyventojai nufilmuoja pažeidimus, kuomet vairuotojai rikiuojasi iš vienos eismo juostos į kitą, kirsdami ištisinę juostą. Taip pat dažnai pamiršta rodyti posūkius, per staigiai ir pavojingai manevruoja. Už tokį įžūlų vairavimą galima trims mėnesiams netekti vairavimo teisių.

„Gavę filmuotą medžiagą ar nuotraukas protokolą turime surašyti per pusmetį. Žinoma, pusės metų neprireikia. Protokolas dažniausiai yra surašomas per mėnesį“ – užsiminė Kelių policijos valdybos viršininkas.

Gali garantuoti anonimiškumą

Kiekvienas gyventojas, fiksuodamas pažeidimą, turėtų nepamiršti, kad už visuomenei atliktą gerą darbą, gali būti iškviestas liudyti į policijos nuovadą.

„Anonimiškumą galime garantuoti tik tokiu atveju, jeigu pats gyventojas to paprašo. Keldamas filmuotą medžiagą ar nuotrauką į epolicija.lt, jis turi nurodyti, kad nepageidauja, jog jo asmens duomenys būtų viešinami“, – teisines subtilybes įvardijo D.Česnauskas.

Policijos rengiamos akcijos

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos viršininkas Danas Česnauskas papasakojo ir apie kitas rengiamas akcijas.

„Kaune labai dažnai kelių eismo taisykles pažeidinėja maršrutiniai taksiį“, – prasitarė D.Česnauskas.

Mėgiamiausia pažeidėjų vieta – Savanorių pr. ir Taikos pr. sankryža. Visi vairuotojai žino, kad važiuojant Savanorių pr. iš pirmos juostos galima sukti tik į dešinę. Maršrutiniai taksi taupydami laiką iš šios juostos važiuoja tiesiai.

„Piko valandų metu kartais policijos pareigūnas ten sėdi su vaizdo kamera ir fiksuoja tuos pažeidimus. Jei mes iš karto sustabdytume pažeidėją ir išrašytume baudą – tą dieną visi vairuotojai greitai sužinotų apie budintį pareigūną ir pažeidimų nebedarytų“, – pareigūnų gudrybes atskleidė D.Česnauskas.


Šiame straipsnyje: vairavimasKETkelių policija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Stukačius

Stukačius portretas
O dar aną dieną mačiau...

vagis

vagis portretas
A jop tvai mat kiek oziu turime ant Lietuvos

vagie

vagie portretas
oziu netruksta kaip visada. matai vien kaune kaziolu kiek atsirado, o kur dar kiti miestai!
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių