Parlamentarus papiktino siūlymas vykti į Garliavą ir saugoti mergaitę

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Sauliaus Stomos siūlymas parlamentarams vykti į Garliavą ir budėti, kad nebūtų įvykdytas teismo sprendimas perduoti mergaitę motinai, sulaukė dalies parlamentarų pasmerkimo.

„Gerbiamieji kolegos, kokia prasmė balsuoti už ar prieš (įstatymą - BNS), jeigu iš šios tribūnos pasigirsta balsai, skatinantys teisinį nihilizmą, remiantys nusikalstamus veiksmus ir pamirštama Seimo nario priesaika. Man regis, kad tai, ką pasakė kolega, tai iš tiesų, man regis, verta netgi apkaltos“, – antradienį per plenarinį posėdį sakė Liberalų sąjūdžio atstovė Dalia Kuodytė.

Taip ji reagavo į S.Stomos pareiškimą, kad jis ketina apklausti visus parlamentarus ir paskelbti, kurie pasižadėjo vykti į Kauno rajoną, Garliavą ir saugoti, kad aštuonmetė nebūtų išvežta iš laikinosios globėjos Neringos Venckienės namų bei perduota motinai Laimutei Stankūnaitei.

Pagal Kėdainių rajono apylinkės teismo nutartį, mergaitės globa atiduota L.Stankūnaitei.

„Jūs nesupykite, kolegos, bet aš vis dėlto šiandien padarysiu tai, ką mane įgaliojo Kauno visuomeninės organizacijos. Jos tiesiog pasakė, kiek šitam jūsų Seime dar yra politikų, kurie jaučia tą patį, ką ir jaučia paprastas žmogus Lietuvoje? Sakė, pereik su alfabetiniu sąrašu per Seimo narius, nekreipdamas, kokiai partijai jie priklauso, ir tiesiog padėk pliusiukus, minusiukus“, – sakė S.Stoma.

„O tas pliusiukas, minusiukas reikš labai paprastą dalyką. Aš jūsų paprašysiu, kadangi mes visi penktadienį per televiziją ir internete dabar visom dienom, kada tik norim, galim pamatyti, koks buvo naudojamas smurtas prieš mergaitę ir kad tai darė ir pareigūnai, tiesiog žmonės prašo, kad prie tos mergaitės nuolat pabūtų bent po vieną Seimo narį“, – dėstė parlamentaras.

Jis pareiškė tai padarysiąs ir dėl to, kad rinkėjai galėtų rinktis per rinkimus.

D.Kuodytės teigimu, toks kolegos elgesys skatina teisinį nihilizmą ir remia nusikaltimą.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas ragino nesiimti nebūdingų apsauginių funkcijų.

„Seimas užsiima savo funkcija, ir visi kiti Seimo nario laisvo mandato varžymai padėti pliusiuką ar minusiuką, manyčiau, nesuderinami su Seimo nario veikla ir statutu. Todėl, mielieji kolegos, aš prašau nedėti nei pliusiuko, nei minusiuko, nes šita akcija gali būti panaudota piktam“, – įspėjo socialdemokratas.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė, paprašyta įvertinti S.Stomos iniciatyvą, teigė, kad situacija yra baisi. Jos teigimu, kolegos veikla nedera su Konstitucija.

„Seimo narys prisiekia padėjęs ranką ant Konstitucijos, jis ir turi vadovautis savo veikloje Konstitucijomis nuostatomis, o Konstitucijos nuostatos su tokia veikla tikrai nedera“, – sakė I.Degutienė.

Jos teigimu, didžiausių klaidų padaryta pačioje istorijos pradžioje netinkamai prokurorams tyrus pedofilijos bylą.

„Kas mane labiausiai liūdina, kad Lietuva kuo toliau sparčiais žingsniais eina ne demokratinės teisinės keliu, o išvis nesuprantu, kokiu keliu mes čia keliaujame. Šiuo atveju nežinau, kas tas gali būti išmintingasis, kuris gali apsaugoti mergaitę nuo besivaidijančių suaugusių žmonių. Matau, kad mergaitė žalojama ne dienomis, o valandomis“, – kalbėjo Seimo pirmininkė.

Praėjusį ketvirtadienį Kėdainių rajono apylinkės teismas išdavė leidimą antstolei Sonatai Vaicekauskienei prievarta paimti vaiką iš N.Venckienės namų. Antstolė siekia įvykdyti teismo sprendimą ir mergaitę grąžinti mamai L.Stankūnaitei. Ši teismo nutartis neskundžiama.

Teismo sprendimo dėl D.Kedžio ir L.Stankūnaitės dukters perdavimo motinai penktadienį nepavyko įgyvendinti. Kauno policija teigia, kad prievarta nebuvo panaudota. Anot pareigūnų, konfliktas buvo kilęs tarp D.Kedžio artimųjų ir motinos. Internete išplatintame vaizdo įraše matyti, kad konflikte dalyvavo ir mergaitės motiną saugojantys kaukėti pareigūnai.

Prie N.Venckienės namų nuolat budi žmonės, nesutinkantys su teismo sprendimu, kuriuo mergaitė būtų perduota motinai.

Kėdainių rajono apylinkės teismas praėjusių metų gruodžio 16-ąją nusprendė N.Venckienės globojamą jos velionio brolio D.Kedžio ir L.Stankūnaitės dukrą perduoti jos motinai, tačiau sprendimas iki šiol neįvykdytas.

Prieš porą metų neaiškiomis aplinkybėmis žuvęs D.Kedys buvusią sugyventinę L.Stankūnaitę kaltino pardavinėjus jų dukrą pedofilams.


Šiame straipsnyje: KedysVenckienėStankūnaitė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Demesio

Demesio portretas
"Drąsos kelias" politinė partija DĖMESIO !!! TURIME TOKĮ INDIKATORIŲ- LIETUVOS RYTO ŽURNALISTUS. JIE, KAIP TAISYKLĖ, IŠ KAŽKUR GAUNA INFORMACIJĄ KADA TURI ATSIRASTI KLONIO GATVĖJE. PAGAL TAI SPRENDŽIAME, KAD NUSIMATO KAŽKOKIE ĮVYKIAI. DĖMESIO !!! ŠIUO METU JIE ATVYKO Į KLONIO GATVĘ. MANOME, KAD TEN TURIME RINKTIS VISI !!!!Sekite informaciją ir platinkite.

Pamanykite

Pamanykite portretas
PASIMATYS, KAS YRA KAS. Dabar pasimatys už ką reikia nebalsuoti - už Kuodytę, kuri pritaria smurtaujantiems pareigūnams - TIKRAI NEBALSUOSIU. Seimo narys Stoma siekia apsaugoti mergaitę nuo smurto. Ir tai rodo jo stiprybę, tai, kad jam ir mažiausias Lietuvos pilietis yra svarbus ir turi būti apsaugotas nuo bet kokio smurto. Už Salakakakiną - TAIP PAT NEBALSUOSIU. Jam irgi nusispjaut sr smurtas, ar ne. Pasimatys tikrieji Seimūnu veidai, Nusimes visi kaukes

Alio

Alio portretas
Seimo nariai! Jus laikas pakeisti naujais, nes jus tikrai palaikote nusikaltimą pries vaiką ir jo teises pažeistos buvo grubiai. Ar sąžinės nebeturite? Geda jums!!!!!
VISI KOMENTARAI 111
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių