Parama maistu: vieniems – pasityčiojimas, kitiems – išsigelbėjimas

ES parama maisto produktais skurdžiai gyvenantiems žmonėms šiemet Kaune dalijama pirmą kartą. Ją gaus apie 11 tūkstančių miestiečių. Iki metų galo skurstantieji paramos sulauks dar keturis kartus. Pernai per „Caritas“ skyrius visoje Lietuvoje buvo išdalyta maisto paketų daugiau nei 320 tūkst. žmonių.

2 kg maisto – dviem mėnesiams

Būrelis nepasiturinčių Šančių seniūnijos gyventojų ketvirtadienį nuo pat ryto rikiavosi prie Švč. Jėzaus Širdies bažnyčios. Čia produktai dalijami jau antrą dieną. „Viską sunaudosiu“, – žadėjo paketą atsiėmęs suvargęs maždaug 60 metų vyras. Jis teigė apie paramą maisto produktai sužinojęs, kai į seniūniją kreipėsi dėl kompensacijos už šildymą.

Trumpėjant laukiančiųjų eilutei, „Carito“ simbolika pasipuošusios moterys vis nešė ir ant stalo dėjo maisto produktus. Vieną paramos paketą šįkart sudaro du maišeliai avižinių dribsnių, vienas maišelis miltų mišinio ir viena skardinė kondensuoto pieno. Viso – apie 2 kg. Lapkričio mėnesį dalyti paketai buvo daugiau nei dukart sunkesni – 4,8 kg.

„Tokia parama – pasityčiojimas. Viskas per savaitę bus sunaudota. O kitąkart maistas bus dalijamas po dviejų mėnesių", – piktinosi eilėje stovėjęs kaunietis, pridūręs, kad paramą ima ne sau, o daro paslaugą kaimynei, kuri esą augina mažą vaiką ir pati negali atvažiuoti. Jis rankoje spaudė, matyt, savo kaimynės asmens tapatybės kortelę, nes parama išduodama tik pateikus jos gavėjo tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Lieka tik kruopų

Kiti kalbinti gyventojai pritarė, kad parama nėra didelė, tačiau juokinga jos pavadinti negalėtų. „Būna visiškai nejuokinga, kai tais mėnesiais, kada paramos nėra, reikia pirkti pačiai tuos produktus, o gaunu 200 litų per mėnesį. Ir tokia pagalba, kokią gaunu dabar, man yra svarbi. Jau keleri metai mes tik kruopas valgom“, – guodėsi Panemunės seniūnijos gyventoja.

„Suvalgome visą maistą, kurį gauname, tik kruopų lieka. Būtų gerai, jei jas duotų nesmulkintas, be jokių priedų – tada ir su daržovėmis galima patroškinti, ir vienos skanu. Bet džiaugiuosi, kad išvis kažką duoda. Parama naudojamės jau dvejus metus“, – kalbėjo kita tvarkingai apsirengusi kaunietė, atėjusi parnešti maisto savo trijų asmenų šeimai.

Beje, Šančiuose paramą dalijusios „Carito“ atstovės pastebėjo, kad ne visi gyventojai pasiima viską, kas jiems priklauso. „Pavyzdžiui, romai neima kruopų“, – atskleidė savanorės.

Pasigenda aliejaus

Šiandien maisto produktus dalijusi Panemunės seniūnijos vyr. specialistė Alma Žaltauskaitė paaiškino, kad į paramą gali pretenduoti tik tie vieniši asmenys ar šeimos, kurių vienam nariui tenka mažiau nei 525 litai pajamų per mėnesį.

Norintieji gauti paramą gegužės mėnesį ar vėliau turėtų suskubti ir informuoti apie tai į savo seniūnijas iki balandžio 15 d. Prašymą reikia rašyti tik kartą per metus.

„Dažnai žmonės klausia: ar tai – viskas? Jie tikisi gauti daugiau ir įvairesnių produktų“, – sakė A.Žaltauskaitė.

Pasak jos, žmonės ypač pasigenda aliejaus, nors jo niekada nebuvo dalijama. Prašoma ir cukraus. Anksčiau kiekvienam skurdžiai gyvenančiam miestiečiui priklausydavo po du kilogramus cukraus. Paramos paketą dažnai sudaro ne tie patys produktai.

Prašo, bet neima

Panemunėje pirmąją maisto produktų dalijimo dieną juos atsiėmė daugiau nei pusė visų gyventojų, kuriems priklauso ši parama. Viso šioje seniūnijoje gauti paramą prašymus pateikė 557 šeimos (1310 asmenų), o Šančiuose paramą numatyta suteikti žymiai daugiau – 1400 žmonių.

Būna, kad paramos prašytojai maisto atsiimti neateina, kai kurie jų būna išvykę į užsienį. Vienos seniūnijos, nesulaukusios gyventojų dalijimo punktuose, pačios juos ragina sukrusti, o kitos paramą išdalija tiems, kurie pavėlavo parašyti prašymą šiam mėnesiui ir ji jiems turėtų priklausyti tik per kitą dalijimą. Paprastai iš sąrašų automatiškai išbraukiami du kartus neatsiėmusieji paramos ir mirę asmenys.

Kaip jau skelbta, seniūnijose vargingai gyvenantiems kauniečiams maisto produktai bus dalijami  šią ir kitą savaitę.


Šiame straipsnyje: ES paramamaistasskurdas

NAUJAUSI KOMENTARAI

kaunietė

kaunietė portretas
nu taip,seam 2 dirbantys žmonės du 2 mažais vaikais. Belika jau eit ubagaut. Anksčiau kiaušinis būdavo pigūs pusryčiai-dabar jau prabanga. Gerai kad dar kruopu duoda.

stebetojas

stebetojas portretas
zinau neviena kurie dirba uzdirba bet sugeba gaut to maisto .nors jiems ir nereike net atiduoda vistom lesint

ale krikščionis

ale krikščionis portretas
paziurekit koki šudą dalina ir dar karitas , a dievo nebijot . Ko nepaklauset kiek už tą šudą išleido pinigų , iš kur perka ir už kiek transportuoja ? perka tą šlamštą kurio niekas neperka , ubagams sukiš į gerkles kad išlaikyti to šudo gamintojus .
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių