Pakaunėje įsibėgėjo vandentvarkos darbai

 • Teksto dydis:

Jau šių metų pabaigoje Kauno rajone turėtų būti įgyvendintas ES finansuojamas projektas, kurio metu bus nutiesta daugiau kaip 14 km vandentiekio ir apie 33 km nuotekų tinklų.

Jau šių metų pabaigoje Kauno rajone turėtų būti įgyvendintas ES finansuojamas projektas, kurio metu bus nutiesta daugiau kaip 14 km vandentiekio ir apie 33 km nuotekų tinklų.

Tariasi su gyventojais

Daugiausia pokyčių pajus Kačerginės, Zapyškio, Karmėlavos, Raudondvario seniūnijų gyventojai.

Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Povilaitis pasakojo, kad šiuo projektu siekiama modernizuoti ir išplėsti vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūrą pagal numatytus paslaugų kokybės, aplinkosaugos ir sveikatos apsaugos reikalavimus.

"Nemažai šių seniūnijų gyventojų neturėjo centralizuotų nuotekų tinklų, todėl naudojosi vietinėmis išgriebimo duobėmis. Dėl jų nesandarumo nuotekos patekdavo į aplinką per gruntinius vandenis ir į geriamojo vandens šulinius, todėl jų vartojamas vanduo buvo abejotinos kokybės", – pastebėjo K.Povilaitis.

Vandentvarka neišvengiamai susijusi su žemės kasimo ir kitais techniniais darbais, todėl žmonėms sukelia tam tikrų nepatogumų.

Projekto vykdytojos bendrovės "Giraitės vandenys" direktorius Gitis Urbelis tikino, kad šie nepatogumai laikini – darbus vykdantys rangovai privalo derinti statybos veiksmus su gyventojais ir po atliktų darbų tinkamai sutvarkyti aplinką.

Vanduo bus kokybiškas

Siekdami išsiaiškinti iškylančias problemas ir jas spręsti, projekto vykdytojai rengia gyventojų susitikimus su savivaldybės atstovais, rangovais.

Vienas tokių susitikimų birželio 5 d. įvyko Zapyškio kultūros centre. Labiausiai zapyškiečiams rūpėjo techninės prisijungimo prie vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklų problemos. Žmonės taip pat teiravosi, ar tiekiamas vanduo tikrai bus kokybiškas, ar nebus tiekimo sutrikimų.

K.Povilaitis patikino, kad yra numatyta lėšų vandens gerinimo stočiai statyti, todėl vanduo atitiks visus higienos reikalavimus.

Jis prašė gyventojus būti geranoriškus, o rangovus – atsižvelgti į žmonių pageidavimus ir pastabas. "Svarbu visiems bendrauti, tartis, tada bus mažiau nesusipratimų", – sakė K.Povilaitis.

Investuoja milijonus

Pagal planą Zapyškio seniūnijoje vandentvarkos projektas turėtų būti baigtas šiemet. Dėl žemės servitutinių sutarčių su gyventojais šiek tiek vėluoja Zapyškio aglomeracijos vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklų statyba.

K.Povilaitis pasakojo, kad vandenvalos stotyje bus įrengti modernūs biologinio valymo įrenginiai, todėl vanduo į Nemuną pateks švarus.

Projekto "Vandens ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros renovavimas ir plėtra Kauno rajone" biudžetas siekia 28,5 mln. litų, iš jų – daugiau kaip 24 mln. litų gauta iš ES Sanglaudos skatinimo veiksmų programos.

Valstybės biudžeto lėšos – daugiau kaip 2,8 mln. litų. Projekto vykdytojas bendrovė "Giraitės vandenys" šiam tikslui taip pat skyrė beveik 1,5 mln. litų.


Prisijungimo tvarka

Gyventojai, norintys prisijungti prie šio projekto nutiestų vandentiekio ir nuotekų tinklų, turi atvykti į seniūniją arba "Giraitės vandenų" bendrovę (Topolių g. 5, Giraitė) ir pateikti prašymą prisijungimo sąlygoms gauti.

Kartu su prašymu reikia pateikti pažymėjimą apie Nekilnojamojo turto registre įregistruotą žemės sklypą ir teises (nuosavybės dokumentus), žemės sklypo ribų planą, Nekilnojamojo turto registre įregistruotus statinius ir teises į juos arba pastato techninės apskaitos kortelę su teisine registracija esamoje valdoje (jei turite), taip pat sklypo toponuotrauką (jei turite, jei neturite, ji bus padaryta projektuojant), detalųjį planą (jei turite).

Gavus prisijungimo prie tinklų sąlygas pagal jas gyventojo pasirinktas projektuotojas turi paruošti prisijungimo prie tinklų projektą. Tada gyventojas turi pasisamdyti statybos firmą, turinčią Aplinkos ministerijos išduotą kvalifikacijos atestatą vandentiekio ir tinklų klojimo darbams atlikti, nutiesti tinklus nuo buitinių nuotekų šulinėlio arba aklės iki savo namų.
Atlikus šiuos darbus bus sudaryta sutartis su "Giraitės vandenimis".

Gyventojai tinklais galės naudotis tik tada, kai bus atlikti ir priduoti visi privalomi darbai.
Daugiau informacijos suteiks "Giraitės vandenų" darbuotojai. Tel. (8 37) 562 254, e. p. vida.griesiuviene@giraitesvandenys.lt, http://www.giraitesvandenys.lt/page16.phpNAUJAUSI KOMENTARAI

Rūpintojėliai

Rūpintojėliai portretas
Karmėlava,galinti gauti puikų ir nebrangų vandenį iš Kauno, nuotekas taip pat išleidŽiant į Kauno veikiančius MODERNIŠKUS valymo įrengimus ,pati statosi valymo įrengimus ir ieško vandens. Kokia kaina, kiek kainuos statyba,eksploatacija aiškinti nereikia. KODĖL??? KAS GALI PANEIGTI???? O mokame tai mes Karmėlaviškiai.

idomu

idomu portretas
...kas darbu rangovai?

tas pats.

tas pats. portretas
"Daugiausia pokyčių pajus Kačerginės, Zapyškio, Karmėlavos, Raudondvario seniūnijų gyventojai." Kokia is to nauda Karmelavai as nesuvokiu. Kulautuvai taip, bet Karmelava uz geru 30km.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių