Pabūgę spaudimo, streikavo ne visi maištauti nusiteikę Kauno mokytojai

Kauno mokyklose šiandien nuo ankstyvo ryto prasidėjo įspėjamasis streikas. Kai kuriose mokymo įstaigose pajutę direktorių bei švietimo skyriaus darbuotojų spaudimą, pedagogai pabūgo ir atsisakė streikuoti.

Pagal Kauno miesto Švietimo skyriaus vakar pateiktą informaciją, laikinojoje sostinėje streikuoti planavo tik keturios mokyklos: Eigulių pagrindinė, „Versmės“ vidurinė, Vydūno pagrindinė mokyklos bei Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazija.

Patikslinta: Tačiau Kauno švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkė Aušra Papirtienė patvirtino, kad šiandien Kaune streikavo daugiau mokyklų. Iš planavusių devynių ugdymo įstaigų, prie streiko prisijungė šešios.

„Prieš savaitę apie planuojamą streiką buvo įteikti įspėjimai darbdaviams, nežinau, kodėl Švietimo skyrius jums nepateikė visos informacijos. Šiandien gavome informacijos iš Eigulių pagrindinės mokyklos mokytojų, kad direktorius darė pedagogams spaudimą, todėl jie išsigando ir atsisakė streikuoti“, – sakė A.Papirtienė.

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius dar prieš streiką įspėjo, kad kai kuriuose miestuose merai, švietimo skyrių darbuotojai bandys žlugdyti streiką, sakydami, kad jo išvis nebus.

„Šiandien iš ryto gavome Eigulių pagrindinės mokyklos informaciją, kad jie atsisako dalyvauti įspėjamajame streike. Apie dalyvavimą patvirtino „Varpelio“ pradinė mokykla ir „Rudnosiuko“ vaikų darželis. Apie planuojamą streiką mus turėjo informuoti mokyklų direktoriai. Mes negalime netikėti vadovais, jeigu jie tvirtino, kad mokytojai nestreikuos“, – susidariusią situaciją komentavo Formaliojo švietimo poskyrio vedėja Vilija Adaškevičienė.

Anot A.Papirtienės, Kaune šiandien streikavo šių mokyklų pedagogai: Vydūno pagrindinė, „Varpelio“ pradinė, „Versmės“ vidurinė, 1-osios vaikų muzikos mokyklos, Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazija, „Rudnosiuko“ vaikų darželis.

„Kauno dienos“ žurnalistai, apsilankę Kauno Vydūno pagrindinėje mokykloje, visus streikuojančius mokytojus rado viename kabinete. Tuo metu moksleiviai aktų salėje žiūrėjo filmą.

„Rodome filmą vaikams, pamąstymui, kas būtų žemėje, jeigu viskas būtų sunaikinta, neliktų žmogaus. Norime, kad laiką vaikai praleistų produktyviai“, – aiškino mokyklos direktorius Antanas Augaitis.

Direktorius neteisė, tačiau ir negyrė streikuojančių mokytojų. Anot jo, bėda ta, kad nevyksta dialogas tarp valstybės ir pedagogų.

Prie streiko prisijungę mokyklos darbuotojai jautėsi nesaugūs, atsisakė fotografuotis.

„16 metų mus bando uždaryti, gyvename nežinioje. Jeigu mokyklą uždarys, mūsų po to niekas nenorės priimti, todėl ir nenorime, kad mus fotografuotų“, – paaiškino viena mokytoja.

Antradienį visoje Lietuvoje surengtas įspėjamasis pedagogų streikas, nes jų netenkina mokyklų finansavimo sistema, ugdymo kokybė, darbo apmokėjimo tvarka, planuojama pedagogų atestacija.


Šiame straipsnyje: mokyklosstreikas

NAUJAUSI KOMENTARAI

V

V portretas
NES PAS MUS TOKIA DEMOKRATIJA KAD SUES DEMOKRATAI GYVA IR NET NESUSIRAUKS...

PASIRASYKIT

PASIRASYKIT portretas
po Peticija, kuri yra tinklapyje peticijos.lt, Dėl piliečių paramos rengiant referendumą dėl teisėsaugos sistemos pertvarkos. Peticiją taip pat galima rasti tinklapyje goo.gl/4imzx

saunuoliai

saunuoliai portretas
valio darzeliams kurie nepabugo,pas mus tai pirma direktore pagasdino tai po to visos kaip aveles ir pasirase kad nestreikuos,o po to isejusios uz duru burnoja ant valdzios.....pas mus jau tokia baime ivaryta kad nebezinia ko klausyt ..kaip elgtis...
VISI KOMENTARAI 32
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių