N.Venckienės neliečiamybę svarstančioje komisijoje – chaosas

Seimo laikinoji komisija antradienį ketina balsuoti, ar rekomenduoti Seimui panaikinti Kauno apygardos teismo teisėjos Neringos Venckienės teisinę neliečiamybę.

Tai penktadienį po komisijos posėdžio žurnalistams pranešė jos pirmininkas konservatorius Evaldas Jurkevičius.

„Kitą posėdį turbūt balsuosime, nes trečiadienį Seimui reikia duoti išvadą“, – teigė E.Jurkevičius.

Nepatenkintas E.Jurkevičiaus vadovavimu, kuris esą visai nesusitvarko su pareigomis, komisijoje tvyro chaosas, iš jos nutarė trauktis Mišrios Seimo narių grupės atstovas Evaldas Lementauskas. Jis teigė prašysiąs, kad frakcija vietoj jo į komisiją deleguotų kitą narį.

Penktadienį komisijos posėdį paliko ir konservatoriai Naglis Puteikis bei Rytas Kupčinskas. Jie reikalavo, kad rezoliucijos projekte būtų konstatuota, jog Generalinė prokuratūra atsisakė komisijai pateikti gegužės 17 dieną filmuotą vaizdo medžiagą, kaip vyksta mergaitės perdavimas motinai.

N. Puteikio teigimu, sprendimas jau aiškus, ir komisija siūlys naikinti teisėjos imunitetą.

„Komisijos dauguma yra apsisprendusi ir tą šališkumą demonstravo. O mus papiktino tai, kad jie atsisakė įtraukti į sprendimo projektą informaciją, kad komisija prašė video medžiagos, iš kurios būtų aišku, kas ką mušė (N. Venckienė pareigūną ar atvirkščiai – red. past.), ir prokuratūra atsisakė duoti. Jie tam pasipriešino. R. Kupčinskas dar pasiūlė, kad sulauktume visų komisijos narių pirmadienį arba antradienį ir tik tada balsuotume. Jie irgi atsisakė. Tada mes su R. Kupčinsku pasinaudojome komisijos nario teise nedalyvauti balsavime ir sąmoningai sugriovėme kvorumą. Nes mes tikimės, kad pirmadienį arba antradienį į mūsų pastabas bus atsižvelgta, prokuratūros neteisėtas medžiagos nedavimo faktas bus užfiksuotas tekste ir tada bus galima balsuoti“, – portalui delfi.lt sakė konservatorius.

N. Puteikis žurnalistams sakė, jog jau dabar yra aišku, kad bent 7 komisijos nariai balsuos už N. Venckienės neliečiamybės panaikinimą. Tokio balsų kiekio sprendimui pakanka. Iš viso komisiją sudaro 12 narių.

Komisija turi iki birželio 27 dienos Seimui pateikti rezoliucijos projektą, ar tenkinti generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymą leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Kauno apygardos teismo teisėją N.Venckienę.

Prokurorai teigia surinkę pakankamai duomenų, kad galėtų pateikti teisėjai įtarimus pagal penkis Baudžiamojo kodekso straipsnius – dėl trukdymo antstolio veiklai, pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui, nepagarbos teismui, teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo ir dėl piktnaudžiavimo tėvų, globėjo ar rūpintojo arba kitų teisėtų vaiko atstovų teisėmis.NAUJAUSI KOMENTARAI

reikalauju

reikalauju portretas
kad Puteikis su Kupcinsku pateiktu pazymas,kuriomis psichikos ligomis jie serga....

vejas

vejas portretas
Teisingai Lementauskas visa sita reikala pavadino cirku. Del keliu seimunu tusciu ambiciju vyksta kaz koks baisus chaosas ir jokio rezultato. O idomiausia, kad ta chaosa nuolat kelia konservatoriai. Belieka tik laukti rinkimu, kada pasikeis valdzia. Visos apklausos rodo, kad tauta palaikys opozicines partijas. As balsuosiu uz partijos TVARKA IR TESINGUMAS kandidatus. Neseniai skaiciau partijos rinkimine programa, patiko, noriu gyventi Treciojoje Respublikoje.

antanas

antanas portretas
Puteikis su Kupcinsku samoningai griauna komisijos darba,jei mato,kad kitu nariu nuomones nesutampa su ju nuomonemis! Cia vadinasi seimo nariai?! Tai tokius renkame svarbiems sprendimams priimti?!
VISI KOMENTARAI 71
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių