N.Venckienei – raginimas atiduoti globotinę ir dar viena drausmės byla

Antstolė Sonata Vaicekauskienė Kauno apygardos teisme trečiadienį įteikė Neringai Venckienei dokumentą, kuriame teisėja raginama gražiuoju atiduoti globotinę motinai. Kitu atveju mergaitę bus mėginama ir vėl jėga perduoti motinai Laimutei Stankūnaitei.

Dokumentą antstolė įteikė Kauno apygardos teismo pirmininko priimamajame. Šiame teisme N.Venckienė dirba teisėja. „Patvarkyme nurodžiau N.Venckienei nedelsiant įvykdyti teismo sprendimą. Kitu atveju bus imtasi prievartinių paėmimo veiksmų“, – sakė S.Vaicekauskienė.

Antstolė portalui 1kaunodiena.lt patvirtino, kad svarsto galimybę kreiptis į Vyriausybės Krizių valdymo komitetą. „Įvairūs politikai pasisako, kad turime krizę Lietuvos mastu, todėl Vyriausybė tegul sprendžią šią krizę“, – mano pareigūnė.

S.Vaicekauskienė taip pat ji kreipėsi į Psichologų sąjungą, kad ji patartų, kaip įvykdyti teismo sprendimą.

Kovo 23 d. bandant jėga L.Stankūnaitei perduoti dukrą Garliavoje kilo grumtynės. Anot vaiko teisių apsaugos specialistų, mažametė tąsyk nukentėjo fiziškai ir psichologiškai.

Tuo metu Teisėjų etikos ir drausmės komisija (TEDK) trečiadienį nusprendė N.Venckienei iškelti drausmės bylą.

Į teisėjų etikos sargus nusprendė kreiptis Lietuvos antstolių rūmai. Dabar bylą turės nagrinėti Teisėjų garbės teismas. Tai jau ketvirta N.Venckienės atžvilgiu iškelta byla, dviejose jai buvo skirtos nuobaudas, vienos Teisėjų garbės teismas dar neišnagrinėjo.

Pati teisėja posėdyje nedalyvavo.

Lietuvos antstolių rūmai teisėjų etikos sargams skundžiasi dėl pernai gruodžio 28 dieną teisėjos išsakytų žodžių. Kaip skelbė žiniasklaida, ji tuomet kreipėsi į žmones ir susirinkusius žurnalistus bei ragino juos sužinoti antstolės Sonatos Vaicekauskienės namų adresą ir ją filmuoti.

N.Venckienė teigė esą S.Vaicekauskienė ją verčią meluoti mergaitei, taip pat neva teisėjos prašė susitarti su žiniasklaidos atstovais, kad šie nefilmuotų dukterėčios.

„TEDK nusprendė, kad vieši teisėjos pasisakymai, sprendžiantis ginčui dėl jos teisių globos byloje ir susijusių su vaiku, yra netinkami, todėl, kad teisėja nepagarbiai kalbėjo apie pareigūną, vykdantį savo pareigas, t.y. apie antstolį, taip pat teisėja savo pasisakymu kalbėjo netinkamai dėl teismo sprendimo vykdymo“, – po svarstymo žurnalistams sakė TEDK pirmininkas, Lietuvos Aukščiausiojo teismo teisėjas Algis Norkūnas.

„Apeliavimas į visuomenę, kad ji turi imtis kažkokių veiksmų, kada yra vykdomas teismo sprendimas, nurodymas, kad reikia veikti prieš antstolį, kuris atlieka savo pareigas, etiškai ir įstatymų požiūriu yra nepriimtinas“, – kalbėjo TEDK vadovas.

Anot jo, teisėjai turi elgtis taip, kad privataus gyvenimo klausimai būtų tvarkomi neviešai, išlaikyti pagarbą valstybės pareigūnų bei įstatymų ar kitų teisės aktų atžvilgiu.

„Jokiu būdu negali būti veikiama prieš įsiteisėjusį teismo sprendimą. Teisėjas turi elgtis taip, kad net nesudarytų tokio vaizdo, kad teisė ar įstatymas ar teismas negerbiamas“, – kalbėjo A.Norkūnas.

Pasak pašnekovo, šiuo metu TEDK laukia dar du skundai dėl N.Venckienės veiksmų. Juos yra padavę mergaitės motina Laimutė Stankūnaitė ir jos advokatas Gintaras Černiauskas dėl neįvykdyto Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimo. Tyrimai dėl jų yra baigti ir juos ketinama nagrinėti artimiausiu metu.

Posėdžio metu skundą pristatęs komisijos narys, buvęs Konstitucinio teismo pirmininkas Kęstutis Lapinskas paskelbė, kad pati N.Venckienė savo kaltės nepripažįsta. Remiantis pateiktais duomenimis, ji tvirtino, kad nieko netinkamo žmonėms nekalbėjo, o jos pasisakymai neturi nieko bendro su teisėjo veikla.NAUJAUSI KOMENTARAI

Neabejinga

Neabejinga portretas
Strosna boba tu,Vaicekauskiene ....

dainiuz

dainiuz portretas
šita boba gal gluša, teismo sprendimas vykdomas ir tegul pasijama ta mergaite aišku tik be prievartos, kaip teismas ir nurodė!

kristina

kristina portretas
Turbut jau ji ir nelabai nori i pardotuves vaikciuoti kai zmones nlb megsta jos.. bet ka darysi dirba zmogus savo darba
VISI KOMENTARAI 79
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių