N.Venckienė dėl teismo sprendimo nevykdymo gali būti apklausta

Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį dėl nevykdomo teismo sprendimo, pagal kurį Drąsiaus Kedžio ir Laimutės Stankūnaitės dukra turi gyventi su motina.

Tyrimas pradėtas praeitą penktadienį, BNS antradienį informavo Generalinė prokuratūra. Tyrimą atlikti pavesta Vilniaus miesto apylinkės prokuratūrai.

Tyrimas buvo pradėtas po to, kai kovo 1-ąją su pareiškimu į prokurorus kreipėsi vaiko neatgaunanti L.Stankūnaitė.

Kėdainių rajono apylinkės teismas dar praėjusių metų gruodžio 16-ąją nusprendė D.Kedžio sesers Neringos Venckienės globojamą mergaitę perduoti jos motinai, tačiau sprendimas iki šiol neįvykdytas. N.Venckienė teigia, kad mergaitė atsisako vykti pas motiną.

Praėjusį ketvirtadienį Kėdainių rajono apylinkės teismas išdavė leidimą antstolei Sonatai Vaicekauskienei prievarta paimti vaiką iš N.Venckienės namų. Tačiau penktadienį bandymas tai padaryti buvo nesėkmingas.

Pasak Generalinės prokuratūros viešųjų ryšių skyriaus vedėjos Rūtos Dirsienės, prokurorų kovo 23-osios dienos sprendimas pradėti ikiteisminį tyrimą automatiškai nereiškia, kad bus kreipiamasi į Seimą dėl teisėjos N.Venckienės neliečiamybės panaikinimo.

„2011 metų rugsėjo 1 dieną įsigaliojo Baudžiamojo proceso kodekso pakeitimai, leidžiantys pradėti ikiteisminį tyrimą asmeniui, turinčiam imunitetą nuo baudžiamosios jurisdikcijos ir atlikti tam tikrus proceso veiksmus, tačiau jam negali būti surašytas pranešimas apie įtarimą, jis negali būti apklausiamas kaip įtariamasis ar pripažintas įtariamuoju, negali būti suimtas ar suvaržoma jo laisvė. Minėti veiksmai galimi panaikinus asmeniui imunitetą nuo baudžiamosios jurisdikcijos“, – nurodė R.Dirsienė.

Papildyta: Nepareiškus įtarimų Kauno teisėjai Neringai Venckienei ikiteisminiame tyrime dėl teismo sprendimo nevykdymo, ji gali būti apklausiama kaip specialioji liudytoja, tačiau tik jei pati sutiks, antradienį pareiškė Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Žydrūnas Radišauskas.

„Šioje tyrimo stadijoje, jei asmuo sutinka, gali būti apklaustas specialiuoju liudytoju“, – žurnalistams sakė Ž.Radišauskas.

Sprendimą dėl N.Venckienės kvietimo į apklausą, anot jo, priims tyrimą atliekantis ir kontroliuojantis prokuroras.

Paklaustas, kada bus kreipiamasi į teismą dėl teisėjos N.Venckienės neliečiamybės panaikinimo, prokuroras atsakė: „Ikiteisminio tyrimo pradėjimo faktas dar nereiškia, kad bus atliekami vieni ar kiti veiksmai, tame tarpe ir jūsų paminėtas“.

„Pranešimo apie įtarimą pareiškimo pagrindas yra duomenų pakankamumas. Jeigu ikiteisminio tyrimo metu bus surinkta pakankamai duomenų vieniems ar kitiems asmenims pareikšti tokius įtarimus, po to seks įstatyme numatyti sprendimai“, – sakė jis.

Prokuroras nepaaiškino, dėl kokių priežasčių visuomenei apie pradėtą ikiteisminį tyrimą nebuvo pranešta tą pačią dieną, kai jis buvo pradėtas.

„Paprastai ne apie kiekvieną ikiteisminį tyrimą pranešame, bet kai gauname užklausimus iš žiniasklaidos atstovų, į tai reaguojame ir sakome, jeigu tai netrukdo ikiteisminiam tyrimui. Ėmėmės visų įstatyme numatytų priemonių ir pranešėme tiems asmenims, kuriems pagal Baudžiamojo proceso kodekso nuostatas tai privaloma padaryti“, – sakė jis.


Šiame straipsnyje: KedysVenckienėStankūnaitė

NAUJAUSI KOMENTARAI

klausimėlis

klausimėlis portretas
kur stankūnaitės panelės fanaras

iseina

iseina portretas
valdzia vaiku tvirkintoja

Žudiko tėvas smurtauja

Žudiko tėvas smurtauja portretas
Venskienė už savo klastotes,filmuojant mergaitę,ir prisidėjima žudant nekaltus žmones, neverta teisėjos vardo.Venskams ir Kedžiams už žudiko slėpimą nedelsiant iškelti baudžiamasias bylas.Vykit ją iš teismo. Vargšę mergaitę ,kuri dabar pastoviai psichiškai žalojama , nestabilios psichikos jai svetimų žmonių , būtina kuo greičiau atiduoti nekaltai apšmeižtai mamai. Žudikas narkomanas Kedys nudvėsė paspringęs savo vėmalais.Toks likimas laukia ir jo apsimelavusios Venskienės. Melskitės kad mergaitę gyvą ištrauktų iš kedofilų nusikaltėlių lizdo ir atiduotų nekaltai apšmeižtai motinai.Drebėkit Venskai ir Kedžiai.Už nekaltų žmonių žmogžudystes ,žudiko slėpimą visus juos į teismą. Visa pedofilų istorija yra sugalvota nuo pradžios iki pabaigos – ją sukūrė korumpuoti teisininkai iš Garliavos. Ji iki šiol šmeižia dorus Lietuvos pareigūnus. Žudikų giminė teršia Lietuvos vardą.
VISI KOMENTARAI 61
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių