Žodį dėl Zoologijos sodo rekonstrukcijos tarė ir pirkimų tarnyba

Lietuvos zoologijos sodo direktorius ir įstaigą kuruojantis aplinkos viceministras sako, kad su Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) išvada dėl viešųjų pirkimų konkurso dar gerai nesusipažino ir dėl tolesnių veiksmų spręs kitą savaitę. Jie vadina nelogišku tarnybos ir teismo norą, kad konkursas būtų išskaidytas.

Zoologijos sodo vadovas Aurimas Didžiokas Eltai sakė, kad sprendimą, ko toliau imtis, tikriausiai priims kitą savaitę.

„Skųsime Kauno apygardos teismo sprendimą, dėl to keista, kad Viešųjų pirkimų tarnyba nesulaukusi proceso pabaigos paskelbė išvadą. Bet kuriuo atveju, turiu tartis ir su aplinkos viceministru (už sritį atsakingu Martynu Norbutu - ELTA). Tarnybų į teismą duoti tai tikrai nenorėtume. Bandysime sėsti prie bendro stalo, aiškintis, kodėl jie taip nusprendė. Tai ypatingai svarbus klausimas“, - Eltai sakė A. Didžiokas.

M. Norbutas Eltai sakė, kad šiuo metu yra komandiruotėje ir galimybę geriau susipažinti su VPT išvada turės kitą savaitę.

„Jeigu keičiasi aplinkybės, gali keistis ir patys žingsniai. Šią savaitę jau buvo posėdis (Aplinkos ministerijoje - ELTA), buvo nuspręsta skųsti teismo sprendimą, ypatingai akcentuojant tą dalį, kur teismas pasisako, kad reikėjo skaidyti pirkimą. Neapsigynus šios dalies, būtų sunku organizuoti naują pirkimą visa apimtimi“, - kalbėjo M. Norbutas.

Viceministro teigimu, stebina tiek teismo, tiek VPT kritika darbų pirkimo konkurso daliai, kad jie nėra išskaidyti.

„Jeigu mes išskaidytume, tas skaidymas nelogiškas dėl paties projekto specifiškumo, nes turi būti visa teritorija matoma kaip vientisa, gyvūnai turi būti perkeliami iš vienos vietos į kitą, darbai turi būti suderinti kartu ir vykti pagal grafiką, nes ne visos statybos vyksta vienu metu, o palaipsniui. Projektavimo dalyje labai svarbu, kad būtų išlaikomas vientisumas, ir kaip įmanoma labiau sutrumpinti terminus“, - aiškino viceministras.

Jeigu keičiasi aplinkybės, gali keistis ir patys žingsniai.

Aplinkos ministerijos posėdyje buvo svarstoma ir tai, ar ministerijai perimti darbų pirkimą, o tada nupirktus darbus perduoti vykdyti Zoologijos sodui.

„Iki šiol buvo sprendimas ruoštis tam variantui. Jeigu apeliacine tvarka dėl kitų pastabų būtų pasakyta, kad jos lieka, tokiu atveju mes būtume pasiruošę naujam pirkimui“, - teigė M. Norbutas.

Pasak viceministro, išsprendus šį kritinį klausimą dėl pirkimų ir darbų vykdymo, ateityje bus keliamas ir atsakomybės klausimas.

„Pirmiausia turime susitvarkyti su šia kritine situacija ir sutelkti viską, ką turime. Tada grįšime prie veiksmų vertinimo ir atsakomybės“, - sakė M. Norbutas.

ELTA jau skelbė, kad ketvirtadienį VPT, atlikusi Lietuvos zoologijos sodo pastatų ir voljerų projektavimo ir statybos darbų pirkimo dalinį vertinimą, nustatė Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimų ir įpareigoja perkančiąją organizaciją nutraukti pirkimo procedūras.

VPT konstatavo, kad pirkimo sąlygose nustatytas kvalifikacijos reikalavimas projekto vadovui dirbtinai riboja tiekėjų konkurenciją ir pažeidžia Viešųjų pirkimų įstatymą.

VPT teigimu, perkančioji organizacija neatsižvelgė į tai, kad pirkimo objektas yra sudėtinis ir pirkimo sąlygose reikalavo, kad tiekėjas turėtų bent vieną kvalifikuotą statinio projekto vadovą, kuris per pastaruosius 3 metus būtų parengęs bent vieną techninį projektą, kurio vertė ne mažesnė negu 200 tūkst. eurų be pridėtinės vertės mokesčio (PVM).

Tarnyba pabrėžė, kad pastaroji sąlyga yra perteklinė ir ribojanti konkurenciją, nes pirkimo objektą sudaro ne vieno, o net devynių pastatų projektavimo paslaugos bei statybos darbai.

Tokiu atveju, anot VPT, pagal Kvalifikacijos metodiką, perkančioji organizacija turėjo reikalauti, kad statinio projekto vadovas per atitinkamą laikotarpį būtų parengęs vieną ar kelis techninius projektus, kurių bendra vertė būtų ne mažesnė nei 200 tūskt. eurų be PVM. Tokiu būdu būtų suteikta galimybė pirkime dalyvauti didesniam tiekėjų ratui.

Sprendimą įpareigoti perkančiąją organizaciją nutraukti pirkimo procedūras VPT priėmė atsižvelgdama ne tik į nustatytą pažeidimą, bet ir į pirkimo dokumentų visumą bei Kauno apygardos teismo 2018 d. gegužės 21 d. priimtą sprendimą, kuriuo atskiros pirkimo sąlygų dalys pripažintos neteisėtomis.

Gegužės 21 d. Kauno apygardos teismas, išnagrinėjęs dėl Lietuvos zoologijos sodo vykdomų viešųjų pirkimų konkurso pateiktus ieškinius, nusprendė tenkinti ieškovių bendrovių „Verslo“ ir „Gensera“ ieškinį.

Ieškovės teismo prašė įpareigoti Zoologijos sodą iš esmės pakoreguoti konkurso kai kurių kriterijų pasiūlymų vertinimo tvarką arba apskritai atsisakyti šių kriterijų, atskirti projektavimo paslaugas ir statybos darbus į atskiras dalis arba vykdyti atskirus pirkimus.

Išnagrinėjęs bylą, teismas pripažino ginčijamas viešojo pirkimo sąlygas neteisėtomis, nes, teismo vertinimu, pirkimo sąlygos nebuvo aiškios, tikslios, nepakankamai skaidrios, sudarančios galimybę perkančiajai organizacijai subjektyviai vertinti tiekėjų pateiktus pasiūlymus. Atsižvelgęs į tai, teismas priėmė sprendimą Lietuvos zoologijos sodo paskelbto viešojo pirkimo procedūras nutraukti. NAUJAUSI KOMENTARAI

gal pasakysit

gal pasakysit portretas
kad meras kaltas? :)))))))))))
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Karštis provokuoja senjorų pyktį troleibusuose
  Karštis provokuoja senjorų pyktį troleibusuose

  Tarp keleivių Kauno troleibusuose kartais kyla konfliktų, apsiribojančių apsižodžiavimu. Dažniausiai tarpusavyje susibara vyresnio amžiaus žmonės. Kai kurie senjorai vienas kitam dėl menkniekių nepagaili aštresnių, net įžeidžiančių žo...

  4
 • Per diplomų įteikimo ceremoniją Kaune – ir piršlybos
  Per diplomų įteikimo ceremoniją Kaune – ir piršlybos

  Pirmadienį į Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) didžiąją salę rinkosi studijų baigimo diplomus atsiimti pasiruošę studentai ir jų artimieji. Ši iškilminga šventė vienai magistro studijas baigusiai merginai įsimins i&sca...

  5
 • Medžioklės parodoje – Lietuvos istorija ir pusantro tūkstančio trofėjų
  Medžioklės parodoje – Lietuvos istorija ir pusantro tūkstančio trofėjų

  Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje (Kauno r.) kvepia šienas, kaukši plaktukai, dūzgia grąžtai – kasdien besikeičiantys savanoriai medžiotojai rengia eksponatus didžiulei Medžioklės parodai. Jos atidarymas – birželio 23 d....

 • Kauniečiams – dar viena proga įsirengti svajonių kiemą
  Kauniečiams – dar viena proga įsirengti svajonių kiemą

  Pavasarį startavusi daugiabučių kiemų tvarkymo programa „Svajonių kiemas“ pranoko pirmines prognozes. Su kauniečiais pasirašytos net 58 sutartys, pagal kurias miestiečiai su savivaldybės finansine parama formuos sklypus, rengs techni...

  3
 • Po Lietuvą – automobiliu, dviračiais, pėsčiomis
  Po Lietuvą – automobiliu, dviračiais, pėsčiomis

  Turizmas auga taip sparčiai, kad Pasaulio turizmo organizacija XXI a. vadina turizmo revoliucija. Lietuviai taip pat daugiau keliauja, ir ne vien į užsienį. Pastarųjų metų turizmo tendencija – pažintinės kelionės po Lietuvą. Juk pas mus yra ti...

 • Kviečia į diskusiją apie Kauno modernizmo architektūrą
  Kviečia į diskusiją apie Kauno modernizmo architektūrą

  Šį antradienį 17 val. Kauno menininkų namuose vyks vieša diskusija „Kaunas 1919-1939 m.: sostinė, įkvėpta modernizmo judėjimo“, kurios metu visuomenei bus pristatyti nominacinės bylos pildymo pirmojo etapo rezultatai. ...

 • Vaikai su negalia gerina Lietuvos rekordus
  Vaikai su negalia gerina Lietuvos rekordus

  Vieni plaukti nemoka, antri negali, o treti net ir negalėdami išmoksta. Su tėvų pagalba įveikęs gniuždančias daktarų prognozes, septyniolikmetis Saulius Šatinskas savo negalią pavertė stiprybe. Vaikinas prasiskynė kelią į tarptautine...

 • Bedarbiams Kauno regione – neterminuoti darbai
  Bedarbiams Kauno regione – neterminuoti darbai

  Iš 7966 gegužę Kauno teritorinės darbo biržos aptarnaujamose savivaldybėse registruotų laisvų darbo vietų tik 490 buvo numatytų terminuotam darbui. ...

 • Naujovė Kauno mokyklose: pradės dvikalbį ugdymą
  Naujovė Kauno mokyklose: pradės dvikalbį ugdymą

  Šiuo metu Kauno mieste veikia per dvi dešimtis gimnazijų ir beveik tiek pat progimnazijų. Jau dabar kai kuriose iš jų greta valstybinės lietuvių kalbos ugdymas vyksta anglų, vokiečių, prancūzų kalbomis. Artimiausiu metu tokių &s...

  17
 • G. Labanauskas tikisi ekologinės produkcijos bumo
  G. Labanauskas tikisi ekologinės produkcijos bumo

  Kaune įsikūrusios vienintelės įstaigos Lietuvoje, vykdančios ekologinės gamybos ir pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintų produktų sertifikavimą bei kontrolę, vadovavimą perėmęs Gintautas Labanauskas pristatė įmon...

  5
Daugiau straipsnių