Nustebino Kaune iškilęs Vytis, jo vertė – 3 mln. litų

Dar ne visi kauniečiai pastebėjo, kad mieste jau yra Vyčio skulptūra. Į redakciją parašęs kaunietis Jurgis tikino, kad originalų Vytį pastebėjo tik dabar. Skulptūros kūrėjai atskleidė, kad jo vertė – 3 mln. litų.

Netikėtas pastebėjimas

Į portalą kauno.diena.lt redakciją parašęs kaunietis tikino, kad labai nustebo ties Savanorių prospekto ir S.Žukausko gatvės sankryža pastebėjęs Vyčio skulptūrą. Vyras keliavo su šeima, tad net sustojo įsiamžinti prie raitelio ir žirgo.

„Kiek girdėjau, svarstė Vytį pastatyti kažkur Kauno centre, bet, matyt, ten dar derina detales, tad verslininkai sugalvojo patys įamžinti kovotoją už laisvę. Vytis prie „Tarp gėlių“ parduotuvės padarytas iš kažkokių skutelių, tad tikrai įdomiai atrodo. Pasidarėme kelias fotografijas ir su žmona likome nustebę, jog apie jau stovintį Vytį Kaune nieko neteko girdėti. Galbūt šią informaciją praleidau, nes retai tenka šia Kauno dalimi važinėti. Bet kokiu atveju, ši vieta pasižymi jau ne pirmą kartą. Manau, kad išradingi žmonės dirba ir sugeba vis praeivius nustebinti“, – pastebėjimais pasidalijo kaunietis Jurgis.

Noras įprasminti istoriją

Portalas kauno.diena.lt susisiekė su parduotuvės „Tarp gėlių“ atstovais ir pasidomėjo, kaip kilo mintis ties judrių gatvių sankryža pastatyt Vyčio skulptūrą. Bendrovės vienas savininkų Aidas Gaidys tikino, kad taip norėjosi pažymėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.

„Norėjome padaryti Kaunui Vytį ir pasižiūrėti, kokios klaidos padarytos, kad paskui gaminant tikrąjį Vytį būtų galima nekartoti tų klaidų. Kadangi nutarta, kad Kaunas turės Vytį, bet šiek tiek vėliau, nusprendėme padaryti, kad žmonės jau dabar galėtų džiaugtis. Sulaukiame komentarų, jog Vilnius svarstė statyti, o Kaunas aplenkė ir jau turi Vytį“, – kalbėjo A.Gaidys.

Vilmanto Raupelio nuotr.

Kadangi nutarta, kad Kaunas turės Vytį, bet šiek tiek vėliau, nusprendėme padaryti, kad žmonės jau dabar galėtų džiaugtis.

Litais dekoruotas Vytis

Anot „Tarp gėlių“ parduotuvės savininko, dabar Kaune pastatytas Vytis yra ypatingas, nes jam panaudota net 3 mln. susmulkintų litų.

„Kažkada litais pasirūpinome ir kilo mintis, kad juos panaudosime, nes tai buvusi mūsų istorijos dalis, daug žmonių juos lietė ir tie pinigai tikrai kalba apie Lietuvą. Mes padarėme metalinį Vyčio karkasą, tuomet padengėme polisteroliu ir ant viršaus dekoravome susmulkintais litais“, – aiškino A.Gaidys.

Raitelio, apsiginklavusio kalaviju ir skydu, kompozicija yra maždaug keturių metrų aukščio. Jai spalvą ir faktūrą suteikė susmulkinti 200 litų vertės banknotai.

Iš pradžių Vyčio sumanytojai galvojo skulptūrą palikti iki Kovo 11-osios šventės, tačiau dabar svarsto leisti kauniečiams originaliu trijų milijonų vertės Vyčiu leisti pasidžiaugti ilgiau. Tad gali būti, kad skulptūra stovės iki tol, kai tikrasis Vytis Kaune atsistos į savo vietą.


Šiame straipsnyje: VytisVytis Kaunetarp gėliųlitaiskaitytojo naujiena

NAUJAUSI KOMENTARAI

darius

darius portretas
super

WWW

WWW portretas
Parduotuves savininkai ne planuoja ši Vyti podavanuoti Vilniui? Nors toks bus.

na

na portretas
nemaniau kad tiek debilų.Neperskaito kas parašyta iš ko tas arklys padarytas, o jau dėsto, dėsto, kad pinigus kainavo. juk išimti iš apyvartos litai beverčiai tad ir iš jų ir padarė tą arklį su raitelių. O tam sunaudojo popierinių susmulkintų litų tokį kiekį, ale rėkia keikia bet nepaeina kas parašyta/
VISI KOMENTARAI 61
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių