Nuodingas biokuras buvo pagamintas Kaune?

Dienraščio „Kauno diena“ rašinys

V.Raudonis tvirtino, kad po Velžio skandalo prekyba granulėmis biržoje buvo sugriežtinta. Esą anksčiau galėjai parduoti bet kokias granules, o dabar reikia sertifikato. Tačiau individualiems ūkiams perkantieji granules sertifikatais neribojami.

"Gamina granules iš visko, kas dega. Dėl to jų kokybė ir kaina skirtinga. Žmonės renkasi: vieni nori kokybiškų, kurios yra brangesnės, kitos ieško kuo pigesnių. O ko gamintojai prideda, sunku pasakyti – žino tik jie patys. Aš taip pat matau tik tas granules, kurias perku. Paskui gaunu atsiliepimų iš pirkėjų. Jei gerai, ir toliau iš ten perku, kol neiškyla kokių nors klausimų", – dėstė V.Raudonis.

Parengta, bet nepatvirtinta

Po Velžio skandalo birža įpareigota atsakingai vertinti biokuro kokybę. Tuoj po skandalo ir dabar aiškiai įvardijama didžioji problema – mažieji namų ūkiai. Vis dėlto didžiausia problema – biokurui nėra kokybės reikalavimų.

"Lietuvoje vartojamiems naftos produktams, biodegalams ir skystajam kurui privalomi kokybės rodikliai yra patvirtinti, o kietajam kurui, įskaitant ir biokurą, tokių rodiklių nėra", –  informavo Aplinkos ministerijos Atliekų departamento Atliekų prevencijos ir tvarkymo strategijos skyriaus vedėja Jurgita Gaižiūnienė.

Gamina granules iš visko, kas dega. Dėl to jų kokybė ir kaina skirtinga.

Tvarka Lietuvoje elementari – deginti nedraudžiama bet kokios sudėties kietąjį kurą, išskyrus atliekas, kurios turi būti deginamos tik pagal atliekoms deginti nustatytus reikalavimus ir tik tam specialiai skirtuose atliekų deginimo įrenginiuose.

Aplinkos ministerijos duomenimis, pradėjo aiškėti atvejai, kai net teisėtai įsigytas biokuras buvo su neaiškios kilmės priemaišomis, taip pat faktai, kad mažesniuosius deginimo įrenginius eksploatuojantys veiklos vykdytojai ir namų ūkių šildymo įrenginius kūrenantys piliečiai nesibodi deginti bet ką, kas dega ir skleidžia šilumą.

"Tuo prisidedama prie šildymo sezonu labai išaugančios iš kuro deginimo įrenginių išmetamų teršalų, įskaitant net ir skatinančius vėžines ligas, koncentracijos ore", – teigė J.Gaižiūnienė.

Energetikos ministerija po Velžio skandalo taip pat pripažino, kad pažeidimo tyrimo metu buvo nustatytas poreikis nacionaliniu mastu tobulinti kietojo biokuro kokybės teisinį reguliavimą.

Siekiant nustatyti privalomus kietojo kuro kokybės reikalavimus biokurui ir užkirsti kelią tokių atvejų pasikartojimui, Energetikos ministerija parengė Kietojo biokuro kokybės reikalavimų projektą, kurį, tikimasi, iki metų pabaigos patvirtins Vyriausybė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

jau abejingas visai Kauno valdžiai

jau abejingas visai Kauno valdžiai portretas
O kas tikrina tų gamintojų veiklą Kaune? Niekas, juk viskas nuperkama. Ypač Kaune. Kad ir naujai Ž. Šančiuose rūkstantis ištisą parą kaminas - kitąkąrt baisu pravažiuoti ir juozapavičiaus prospektu ties geležinkeluio gatve nuo baisaus dūmų kvapo. O kas patikrina jų "naudingumą" šančiškiams. ten sako, irgi granules gamina - viduryje miesto tokia veikla toleruojama. Štai Jums "Kaunas tvarkosi" - absurdas juodas...

nuo katilinės priklauso

nuo katilinės priklauso portretas
Jei aukštoje temperatūroje kur nors didelėje katilinėje su aukštu kaminu deginti, man atrodo, nieko baisaus nenutiktų. Bet kai Velžyje, tai labai blogai.

kavianskas

kavianskas portretas
geros tos granules pats naudoju , dega liuks dumu maziau neis is anglies . pirma angli uzdrauskit o ne sitas granules.
VISI KOMENTARAI 10

Galerijos

Daugiau straipsnių