Neturite radijo taško? Vis tiek mokėkit!

Viešoji įstaiga „Teleradijo kompanija Hansa“ jau pusmetį neturi licencijos teikti radijo taško paslaugų, bet pinigų iš gyventojų reikalauja po senovei. Sutramdyti įstaigos nesiseka nei policijai, nei kitoms institucijoms.

Lietuvos radijo ir televizijos komisijos atstovai gyventojams rekomenduoja pasiteirauti daugiabučių administratorių, ar šie į pateikiamas sąskaitas neįtraukia mokesčių už radijo tašką bei ragina nepasiduoti įstaigos šantažui ir jai pinigų nemokėti.

Už orą – 70 litų

Šilainiuose esančios Rasytės gatvės 30-ojo namo gyventojai pasipiktino gavę sąskaitas už jų namuose neveikiantį radijo tašką. Šios paslaugų jie atsisakė dar prieš kelerius metus ir jau buvo apie ją visai pamiršę. Tačiau dabar įstaiga staiga sugalvojo apie save priminti –  pareikalavo susimokėti beveik po 70 litų.

„Mūsų bendrija jau daugiau nei dveji metai kolektyviai yra atsisakiusi radijo taško, o kai kurie gyventojai individualiai tą padarė dar anksčiau. Tačiau dabar „Hansa“ atsibudo ir beveik kiekvienam mūsų namo butui išsiuntinėjo sąskaitas. Sąskaitų negavo tik tie, kurie paslaugos buvo atsisakę individualiai“, – savo ir kaimynų bėdomis dalijosi namo gyventoja Vida.

Vasario 29 dieną išrašytoje sąskaitoje puikuojasi 64,35 Lt skola, kuri su PVM sudaro 69,30 Lt. Sąskaitoje nenurodyta, už kokį laikotarpį priskaičiuota skola.

Tačiau moteris nesupranta, už ką turėtų mokėti. Anot jos, sovietinius laikus menančio radijo taško niekas nebesiklauso, daugelis gyventojų radijo taško lizdus sienose yra seniai užtinkavę. Be to, į jų namą buvo trenkęs žaibas ir, kaip tikino Vida, sugadino radijo ryšį. „Specialiai bandėme pas vieną kaimyną paklausyti radijo taško – neveikė. Jokia paslauga mums neteikiama“, – tvirtino Vida.

Vieniems gyventojams piktinantis mokesčiais už nenaudojamą radijo tašką, kiti gali ir nežinoti, kad jie taip pat moka šiuos mokesčius. Todėl vertėtų pasiteirauti savo namų administratorių, ar šie į pateikiamas sąskaitas neįtraukia „Hansa“ atsiųstų sumų.

Sunku susisiekti

Kaunietė mokėti nenori, bet bijo galimų pasekmių. Dėl to kreipėsi į sąskaitą siuntusią įstaigą.

„Bendrijos pirmininkas pasakė, kad tokias sąskaitas greičiausiai gavo visas Kaunas, ir jas reikia mesti į šiukšliadėžę. Gerai, šįkart išmesim. O kitą mėnesį? Reikia tai pagaliau išsiaiškinti, bet negaliu su niekuo iš tos kompanijos pasikalbėti. Kai paskambinu, vis atsiliepia autoatsakiklis ir pasako, kad jeigu kreipiatės dėl gedimo, registruokite jį ir per tris paras atvažiuos meistras, o jeigu radijo tašką norite atsijungti, reikia sumokėti 15 litų. Kitomis temomis informacijos neturi“, – piktinosi pašnekovė.

Susisiekti su „Hansa“  žurnalistams antradienį nepavyko. Įstaigos interneto tinklalapyje pateiktais telefonais iš pradžių niekas neatsiliepė, o po pietų pasigirdo autoatsakiklio nurodymai, kur ir kiek sumokėti, jei gyventojai nori atsisakyti radijo taško, ir kaip išsikviesti meistrą. Į elektroniame laiške pateiktus klausimus įstaiga neatsakė.

Atėmė licencijas

Lietuvos radijo ir televizijos komisijos, reguliuojančios radijo ir televizijos programų transliuotojų ir retransliuotojų veiklą, teisininkas Viktoras Popandopula gerai žino „Hansos“ viražus.

„Iš karto atsakysiu į kelis klausimus: ar reikėtų mokėti už atsijungimą, ar reikėtų mokėti už tas paslaugas, kurių negaunate, ar reikėtų mokėti už paslaugas, kurių neužsisakėt? Ne, už nieką nereikėtų mokėti", – tvirtu balsu rėžė teisininkas.

Pasak jo, visų pirma šias paslaugas „Teleradijo kompanija Hansa“  teikia neteisėtai.

„Radijo programų transliavimas ir retransliavimas Lietuvos kabeliniais arba laidiniais radijo tinklais yra licencijuojamas. Ši viešoji įstaiga neturi nė vienos transliavimo arba retransliavimo licencijos ir todėl neturi teisės teikti šių paslaugų bei reikalauti mokesčių už neteisėtų paslaugų atsisakymą“, – aiškino V.Popandopula.

 

Paskutinės įstaigos licencijos buvo atimtos pernai rugsėjo 1 d.

Pagal anksčiau turėtų licencijų sąlygas viešoji įstaiga turėjo su visais savo abonentais sudaryti sutartis. Jeigu tokių sutarčių nėra, nė vienas vartotojas neprivalo mokėti už jokią paslaugą, kurios neužsisakė, neprašė ir jei nebuvo sutarta dėl paslaugų teikimo sąlygų bei kainų.

Bauda nesutramdė

V.Popandopula apgailestavo, kad „Hansa“ vis dar teikia paslaugas ir sugeba šantažuoti gyventojus, o dalis gyventojų šiam spaudimui pasiduoda.

„Apgailestauju dėl teisėsaugos nenoro principingiau ir griežčiau pažvelgti į susidariusią situaciją, bet Lietuvos radijo ir televizijos komisija padarė viską, kad apsaugotų vartotojus: už įstaigos pažeidimus panaikinome visas jos licencijas, bent kelis kartus kreipėmės į Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyrių, policijos generalinį komisarą, Seimo teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininką“, – vardijo V.Popandopula.

Jo žiniomis, „Hansos“ direktoriui buvo iškelta administracinė byla, ir jis buvo nubaustas 1000 litų bauda, tačiau įstaiga toliau nelegaliai veikia.

Teisininkas rekomendavo išsaugoti įstaigos atsiųstas sąskaitas, jeigu ji kada nors išdrįs kreiptis į teismą, arba jei gyventojams atsiras noras susigrąžinti jau sumokėtus pinigus.

Siūlo vėl kreiptis į policiją

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas patvirtino, kad buvo gautas Lietuvos radijo ir televizijos komisijos kreipimasis. Komitetas tuomet nusprendė nesikišti, nes policija buvo pradėjusi tyrimą.

Pasak komiteto atstovų, Lietuvos radijo ir televizijos komisija turi vėl kreiptis į policiją arba prokuratūrą.

Savo tinklapyje „Hansa“ prisistato kaip 1993 metais įkurta ne pelno organizacija, teikianti paslaugas didelėms ir mažoms įmonėms, gyventojams.

Kiek gyventojų Lietuvoje klausosi radijo taško – nežinoma. Taip pat neaišku, kiek žmonių šia paslauga nesinaudoja, bet yra verčiami už ją mokėti.


Šiame straipsnyje: radijo taškasradijas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Balys

Balys portretas
Mistika. Radijo "taškai" buvo išgalvoti Stalino laikais, kad žmonės būtų atkirsti nuo pasaulio radijo stočių ir klausytų vien tik Maskvą. Beje, karo metu radijo imtuvai iš viso buvo uždrausti ir žmonės galėjo juos įsigyti tik pokario metais. Tarybiniuose radijo imtuvuose netgi trumpųjų bangų diapozonao buvo ne visi. kad klausytojai negirdėtų užsienio radijo stočių. Ką jau belyginti su mūsų Interneto amžiumi. Vykime tuos radijo "paslaugų" tiekėjus kuo toliau.

koko

koko portretas
nuo yo Radijo tasko atsikratem ne labai seniai. tesiog nezinom - kur yra pagrindinis "Taskas". Sumokejom uz atsijungima... Tikra nesamone ir santazas. O reikalavima pinigu is gyventuoju primena man agonija...

vidmantas

vidmantas portretas
Nors mūsų namo gyventojai priversti mokėti už radijo tašką, tačiau name net nėra įvado, nėra spec. rozečių. Tad dar prieš porą metų pradėjau atakuoti, kad negaliu klausytis radijo taško, bet mokėti privalau. Tada pareiškiau, kad iš jų perku paslaugą, tad jie privalo man ją tiekti. (iš tikro man nė velnio nereikia tų jų paslaugų). Gavau atsakymą:" Gerb. kliente, jūsų namo gyventojams negalime suteikti mūsų paslaugos, nes name nėra radio mazgo įvado". Tada jau aš juos pradėjau atakuoti: Kodėl imate mokesčius, jei neteikiate paslaugos? Ir ką jūs galvojate? Ogi jie visvien ima pinigus ir kas svarbiausia niekas į mano skundus nereagavo.
VISI KOMENTARAI 19
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių