Neregės mamos akys – dvi dukros

Dienraščio „Kauno diena“ rašinys

Skausmą paleisti sunku

Dienos šviesą regintis Živilės vyras išėjo į kitą pasaulį prieš trejus metus. Po dešimties gyvenimo kartu metų.

Živilė neslepia, kad tai – labai skausminga tema.

"Ne tas žodis, kaip buvo žiauru. Jaučiau ir begalę skausmo, pykčio, kaltės, tuštumos, – atsiduso moteris ir nusijuokė: – Sunku iškart paleisti, tai vyksta pamažu. Tačiau jau išmokau nedejuoti. Turbūt gavau tokią pamoką, nes, kaip festivalyje sakė lektorė  aktorė Adrija Čepaitė, buvau bjauri boba."

Išgirdusios, kaip mama pasakė apie save, devynmetė Inesa ir šešiametė Laiminta apstulbo, nusijuokė ir choru tėškė: "Bjauri?! Kokia ji bjauri?! Parašykite, kad jos dukros bjaurios, o ji nuostabi mama!"

Nuostabi mama, kepanti skaniausius pasaulyje tortus ir kurianti įvairius rankdarbius, dabar bedarbė. Beveik šešiolika metų ji atliko gydomąjį masažą – pastaruosius 8,5 metų dirbo Šilainių poliklinikoje.

"Puikus kolektyvas, labai šauniai sutarėme, – gyrė kolegas Živilė. – Tačiau nemokėjau naudotis kompiuteriu, o kai grįžau po motinystės atostogų, jais naudotis jau buvo privaloma. Paprašiau, kad integruotų neregiams pritaikytą JAWS programą. Savarankiškai su kompiuteriu jau nebūčiau susitvarkiusi, dabar, beje, lankau kompiuterio programos kursus ir šauniai sekasi."

Ji pastebi, kad žmonės, nesusidūrę su neregiais, mano, kad su jais laukia krūvos problemų, nes neva neregintysis savarankiškai nenueis net į tualetą. Tačiau jau po savaitės Živilė žinojo, kur ir kaip važiuoti į darbą, kur jos kabinetas, kur padėtas kiekvienas daiktas.

Dėl to, kad neranda darbo, moteris nekaltina kitų. "Turbūt turi įtakos ir didelis nedarbas Lietuvoje. Be to, esu neregė, akys nepatrauklios, žmonės nežino apie mūsų galimybes", – atsiduso Ž.Petrauskienė ir nutilo.

Apkeliautų pasaulį

Kas jai yra tyla? Atsipalaidavimas. Kai nereikia skubėti. Kartais, kai pavargsta nuo garsų, Živilė mėgsta dirbti, gaminti valgyti tyloje.

Maloniausias garsas? Vaikų juokas. Kvapas? Visi gamtos kvapai. Ypač žydėjimo. Pavasaris, kai viskas sužydi, Živilei gražiausias metų laikas.

Kas jai yra meilė? Viskas. Bet dabar meilės ji bijo.

Nors meilės jos širdyje daug. Jai gaila visų našlaičių, ji dirbo senelių slaugos ligoninėje, mielai po darbo nuvažiuodavo jiems nupirkti braškių. Moteris jaučiasi laiminga, galėdama padėti kitiems žmonėms.

Aš jas matau! Kai gimė, apčiupinėjau pirščiukus, netgi blakstienas. Joms kerpu nagus, plaukus, matau, kaip jau apšiurę plaukų galiukai. Nematau tik jų akių.

"Labai gera, kai gyveni ne tik sau", – tuomet dainuoja jos siela.

Kas jai yra laimė? Santarvė ir harmonija. Šeimoje. Su kitais ir su savimi.

Kas jai yra lytėjimas? Liesti dukrų plaukus, šukuoti, pinti kasas.

Ką jai reiškia nematyti dukrų? "Aš jas matau! Kai gimė, apčiupinėjau pirščiukus, netgi blakstienas. Joms kerpu nagus, plaukus, matau, kaip jau apšiurę plaukų galiukai, – šypsojosi Živilė. – Nematau tik jų akių."

Jei ji galėtų regėti, pirmiausiai norėtų pamatyti dukrų akis. Ir jų piešinius.

"Saugau visus. Jos man parodo piešinius, pavedžioja pirštu kontūrus, bet norėčiau pamatyti visumą, – moters akyse nušvito ašaros. – Ir dar. Kartu su jomis apkeliauti visą pasaulį."NAUJAUSI KOMENTARAI

.

. portretas
Straipsnyje nutylėta dar daug nuostabių šios moters darbų, ir poelgių, taip pat gyvenimo sunkumų. Gėda buvusiai darbovietei, nesuteikusiai galimybės ir toliau šiai gerai masažo specialistei dirbti. Moteris prarado darbą vienu sunkiausiu savo gyvenimo etapo metu. Gėda. O gražiai gyvena, nes moka gyventi. Pagarba šiai moteriai.

to Kaunas

to Kaunas portretas
nori parduoti abi akis, savo vyra (zmona) ir likti nuo 11 metu neregiu, su dviem vaikais? ir geriau buti apsileidusiu, latru? tavo pasirinkimas kiekvienas gyvenime matome, tai, ka noriem matyti, kas gludi mumyse

to kaunas

to kaunas portretas
labai smagu matyti nuotraukose, kad seima taip graziai gyvena.juk moteris turejo vyra, anksciau turejo darba, tai nenuostabu, kad taip gražiai susitvarkiusi savo buiti.o dabar jai reikalingas darbas- tikiuosi atsiras darbdaviu kurie priims sia moteri-juk ji gali atlikineti masaža puikiai. tik sekmes linku jai-nes net sunku isivaizduoti kaip jai sunku, ypac sunku buvo auginti 2 vaikucius, kai nieko nematai.
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių