Neradusi lėšų vaikų darželio remontui, valdžia nusprendė jį išnuomoti

Miesto savivaldybė nusprendė išnuomoti S.Žukausko g. 31 numeriu pažymėtą darželio pastatą. Daugiau nei prieš 15 metų šiose patalpose jau veikė vaikų ugdymo įstaiga, todėl valdininkai privačiam verslui siūlo atgaivinti šį pastatą.

Trūksta vietų, bet neremontuoja

Tose patalpose kažkada buvo įsikūręs ir Pilėnų pagrindinės mokyklos filialas. Pradėjus mažėti vaikų skaičiui, patalpos atiduotos savivaldybės Turto skyriui.

Savivaldybės administracijos padaliniai pranešė, kad jiems tos patalpos nereikalingos, todėl buvo nuspręsta atgaivinti buvusią šio turto paskirtį – statinius kapitališkai remontuoti ir įsteigti darželį-lopšelį, nes Eigulių seniūnijos teritorijoje trūksta vietų valstybiniuose darželiuose.

Savivaldybė teigia, kad dėl lėšų trūkumo negali remontuoti minėto darželio patalpų, todėl tikisi, kad tai už juos padarys verslininkai.

Reikia bent 1 mln. litų

Skaičiavome, kiek reikėtų lėšų, norint sutvarkyti darželį mažiausiai 1 mln. litų. Stogas kiauras, todėl visur bėga vanduo, langai seni. Be to, būtina apšiltinti visas sienas. Ir tai tik pradžia, yra dar daugiau darbų, kuriuos būtina atlikti", – apie prastą pastato būklę pasakojo savivaldybės administracijos direktorius Dainius Ratkelis.

Jis patikino, kad nei šiemet, nei artimiausiu metu savivaldybė būtų nepajėgi rasti tokių pinigų, todėl buvo nuspręsta ieškoti kitos išeities.

Nemanau, kad patalpas išnuomoti verslininkams – blogas sumanymas. Jeigu jie ten įsteigs darželį, naudą pajus miestiečiai, nes atsiras dar vienas darželis, kur tėvai galės vesti vaikus", – teigė direktorius D.Ratkelis.

Išnuomojamų patalpų pradinis nuomos dydis už 1 kv. metrą per mėnesį – 3 Lt (be PVM). Verslininkams siūloma išsinuomoti 1203,67 kv. metrų ploto patalpas. Paraiškas iki liepos 23 dienos dalyvauti konkurse priima Savivaldybės turto nuomos konkurso komisija.

Eilėje laukia 1,5 tūkst. kauniečių

Savivaldybės Švietimo ir ugdymo skyriaus Neformaliojo švietimo poskyrio vedėja Vida Kučiauskienė informavo, kad Kaune lopšelių-darželių yra 68, o vaikų darželių – 14.

„Darželių trūkumas jaučiamas ne tik Eigulių seniūnijoje, bet ir visame mieste. Eigulių mikrorajonas gana greitai sensta, mažėja vaikų, bet čia veikia du privatūs darželiai, kurie nėra užpildyti“, – teigė V.Kučiauskienė.

Jos teigimu, eilė Kauno mieste yra pakankamai ilga, bet daugiausiai laukiančiųjų yra Šilainiuose.

„Kaune eilėse dėl vietos darželyje laukia apie 1,5 tūkst. žmonių. Bet šį sąrašą reikėtų koreguoti, nes dalis vaikų jau lanko darželius“, – pasakojo V.Kučiauskienė.

Vedėja priminė, kad labai dažnai pasitaiko atvejų, kai vaikas lanko darželį, tačiau tėvai neišsibraukia iš sąrašo, nes vis dar laukia savo eilės į norimą ugdymo įstaigą.NAUJAUSI KOMENTARAI

darzelinukas

darzelinukas portretas
vaikui vietos darzelyje negavom,atvaziave is Anglijos.Net ir mokami privatus neprieme nors pusei dienos

kodėl

kodėl portretas
"kodėl morterys vaidina orgazmą?" - todėl, kas kauno valdžiažmogiai vaidina, kad dirba...

666

666 portretas
o ko nepritaiko tipo renovacijai ? parodos kalnui ir t.t. pinigų remontuot yra nors visai nereikia kaip ir troleibusų linijos o čia matai sutvarkyt pinigų nėra , . tesugeba nuosmaukos tik žalą daryt miestui ir valstybei
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių