Nepaisant draudimų, į pliažą – su šunimis

Gelbėtojai kraupsta nuo kauniečių pomėgio į oficialius paplūdimius vestis net ir kovinius šunis. Tačiau nei pernai, nei šiemet nenubaustas nė vienas į pliažą augintinį atsivedęs savininkas. Tvarkos prie vandens sergėtojai skundžiasi, kad jiems tenka ne tik vaikyti nedrausmingus keturkojų šeimininkus, bet ir rinkti paplūdimiuose paliktas krūvas išmatų.

Bandė užtarti

Prie Lampėdžių ežero ir Kauno marių šiltomis dienomis žmonių netrūksta. Lampėdžiuose, kai ten apsilankė „Kauno dienos“ žurnalistai, kartu su savo keturkoju augintiniu saule mėgavosi viena moteris.

Mažas šuo su šeimininke ilsėjosi ant patiesalo. Užkalbinus kaunietę, ji atsistojo, gyvūną čiupo į glėbį ir pareiškė, kad jų jau atvažiuoja pasiimti.

„Šunį čia atsivedžiau pirmą kartą, matot, aš jį už pavadėlio laikau arti savęs”, – teisinosi moteris, tikinusi, kad neturėjo kur palikti keturkojo.

„Kas čia vyksta? Ar negalima laikyti gyvūnų pliaže?” – besikalbant prisistatė moters gynėjas. Sužinojęs, kas jos bausti neketiname, o tik norime pasikalbėti, jis atsitraukė.

Švaresni už žmones?

Atokiau nuo oficialaus Lampėdžių paplūdimio su toiterjerais Toriu ir Čiakiu ilsėjosi Kulevičių šeima. Jie teigė, jog taisyklių laikosi daugiau ne dėl paties draudimo, o todėl, kad kitaip neturėtų ramybės – šunys nuolat lotų.

Donaldas Kulevičius pasakojo, jog dėl kartu poilsiaujančių keturkojų niekuomet nėra sulaukęs žmonių priekaištų.

„Anksčiau auginome rotveilerį. Jis buvo dresuotas. Kai nusiveždavome prie vandens, jis besitaškančius vaikus varydavo į krantą – drausmindavo”, – pasakojo pašnekovas, pridūręs, jog visuomet surenka tai, ką jo globotiniai po savęs palieka.

„Prižiūrimi šunys yra švaresni už kai kuriuos žmones”, – įsitikinusi Daiva Kulevičienė.

Gąsdina ir gelbėtojus

Poilsiautojų prie Lampėdžių karjero saugumu besirūpinantis gelbėtojas Juozas Daraška sakė, jog šunys oficialiame paplūdimyje – didelis galvos skausmas.

„Apie 7 val. ryto čia būna atvedama daug kovinių šunų. Šie trukdo rytais bėgiojantiems žmonėms – išmuša iš ritmo. Be to, savininkai šunis pavedžioja, kartu išsimaudo, o aš po to turiu eiti su kastuvu po pliažą ir užkasinėti ekskrementus“, – kalbėjo šį darbą jau trisdešimt metų dirbantis J. Daraška.

Dienos metu vidutiniškai, anot pašnekovo, iš pliažo tenka išprašyti penkis šunų mylėtojus. Apie juos praneša ir patys poilsiautojai.

„Kai kurie iškart išeina, kiti apsimeta, jog sakyta ne jiems. Bet prie tokių nesinori eiti arčiau ir aiškintis – baugoka“, – neslėpė gelbėtojas.

Jis pasakojo su kolegomis bandęs kreiptis į policiją, bet nieko nepešė. Neseniai atrado neblogai veikiantį receptą – filmuoti. Tuomet antro paraginimo išeiti nebereikia.

Kauno marių paplūdimyje gelbėtoju dirbantis Olegas pasakojo, jog čia poilsiautojai kartu su augintiniais užsuka gana retai. Anot jo, viena moteris su dalmantinu ateina beveik kasdien, bet neilgam.

Nei skundų, nei baudų

Kauno miesto savivaldybės Viešosios tvarkos tarnybos vedėjo pavaduotojas Rimas Sidera sakė, jog už lankymąsi oficialiame paplūdimyje su augintiniu jo savininkui gresia įspėjimas arba bauda iki 200 litų.

Tačiau nei šiemet, nei pernai, jo žiniomis, už šio draudimo pažeidimą tarnyba nėra nubaudusi nė vieno kauniečio. Nesulaukta ir skundų.

Aplinkos ministerija nustatė baudas aplinką ne tik pliažuose teršiantiems šunų savininkams. Nesurenkantieji savo augintinių ekskrementų turės padarytą žalą – sumokėti 500 litų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių