Nemokamos sriubos gali kulniuoti ir purvynais?

Vargingiau gyvenantys kauniečiai kartais pasivaišina nemokama sriuba, tačiau iki valgyklos kelias veda per purvynus. Miestiečiai tikina, kad turėtų būti padarytas ir normalus priėjimo takas.

Duobėtos prieigos

Į "Kauno dienos" redakciją kreipęsis Algimantas tikino, kad miesto valdžia tyčiojasi iš skurdžiau gyvenančių kauniečių, kuriems kartais vienintelis maisto šaltinis būna nemokama sriubos lėkštė "Caritui" priklausančioje Sriubos valgykloje. Viešojo maitinimo įstaiga įsikūrusi Partizanų g. 5-ajame name. Kaunietis atkreipė dėmesį, kad iki valgyklos tenka klampoti per purvynus.

"Tai  kilnios paskirties objektas, bet jo aplinka... Trūksta žodžių. Viešosios paskirties objektas neprieinamas be specialios avalynės. Gal miesto valdžia galėtų pasirūpinti, kad padėtis pagerėtų?" – dėstė kaunietis.

Nuvykus iki Sriubos valgyklos paaiškėjo, kad problema iš tikrųjų yra. Nuo Partizanų gatvės žmonės į valgyklą gali ateiti plytelėmis grįstu takeliu, tačiau iš kitų namų tenka eiti per purvus. Įvaža tarp daugiabučių taip pat labai prastos būklės, žiojėja didžiausios duobės, o jose – balos, tad senyvo amžiaus žmonėms gali būti sudėtinga patekti į valgyklą.

Skųstis nedrįsta

Į Sriubos valgyklą keliavę kauniečiai nedrąsiai bendravo su žurnalistais, keli prasitarė, kad nenori skųstis, nes bijo prarasti galimybę nemokamai pavalgyti.

"Na, reikia pasistengti, kad praeitum pro šias duobes, bet kažkaip praeinam. Kiek atsimenu, šioje įvažoje vien duobės buvo, bet šalia pačios valgyklos takelis yra, iš vienos pusės net pabarstyta", – kalbėjo prisistatyti nenorėjęs vyresnio amžiaus vyras.

Į Sriubos valgyklą keliavę kauniečiai nedrąsiai bendravo su žurnalistais, keli prasitarė, kad nenori skųstis, nes bijo prarasti galimybę nemokamai pavalgyti.

Kita Sriubos valgyklos lankytoja tikino, kad per daug galvos nesukanti dėl prieigų, nes laiptais galima laisvai patekti, taip pat ir įrengtu pandusu į valgyklą nueiti, o iki jų veda takelis, tad iki viešojo maitinimo įstaigos ji randa kelią. Kita sutikta kaunietė prisipažino, kad viskas priklauso nuo oro sąlygų.

"Kai lyja, juk visur būna vandens, tad ir čia ne visada išbristi galima, bet kažkaip nueiname", – sakė ji.

Aplinka tvarkoma

Sriubos valgyklos atstovė Rita Veličkienė tikino, kad jokių skundų iš valgyklos lankytojų nėra sulaukusi, nors kasdien nemokama sriuba per pietus pasivaišina apie 300 žmonių. Anot jos, čia besilankantiems žmonėms yra svarbiau pavalgyti, o ne kaip atrodo aplinka.

"Nėra taip sudėtinga patekti. Kaip tik dabar šalia mūsų medžius genėja, seniūnija atsiunčia viešuosius darbus atliekančius žmones, jie aplinką aptvarko. Pačiame daugiabutyje yra nemažai socialinių butų, antrame aukšte – nakvynės namai. Tai dažnai ryte atėjus ką nors randame, tai išmėtyti baldai, tai drabužiai, bet dėl purvynų tikrai jokių skundų nesame gavę", – kalbėjo Sriubos valgyklos atstovė.

Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis tikino, kad Partizanų gatvėje jau pradėti tvarkyti šaligatviai, tad artimiausiu metu bus paklotas asfaltas ir šios gatvės pradžioje, kur yra minėta valgykla. Kiek vėliau kelininkų sulauks ir duobėta įvaža.


Šiame straipsnyje: Sriubos valgyklaCaritaspurvynaikauniečiaiskaitytojo naujiena

NAUJAUSI KOMENTARAI

Arunas

Arunas portretas
ten tiek bomžu aplinkui veisiasi kad baisu į parduotuve nueiti,IKI (Rausvė) jie jau baigia paversti savo namais,ateini apsipirkti o parduotuve prasmirdusi visa,kaulyje iš žmonių pinigų kad galėtu tuoj pat vietoje nusipirkti cento skysto drato,baisu

Varna

Varna portretas
Kaip čia dabar, gi Kaunas tai tvarkosi...

Anonimas

Anonimas portretas
pažiūrėkite į veidus žmonių,kuriems reikia sriubos , ir tegul jie patys truputį pajuda ir susitvarko kelįuką, o ne viską tik duok jiems ir duok
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių