Nelegalūs ženklai turistams dingo taip pat staiga, kaip atsirado

Įvairiose Kauno vietose praėjusios savaitės pabaigoje atsiradę ženklai anglų kalba, nurodantys kryptis pėstiesiems link lankytinų objektų, buvo nukabinti. Juos pašalino patys idėjos autoriai, gavę įspėjimą iš Viešosios tvarkos tarnybos.

Vienas projekto iniciatorių Mindaugas Bubelis portalui 1kaunodiena.lt teigė, kad mintis kilo dėl informacijos užsienio turistams trūkumo mieste. Jis tikėjosi, kad miesto valdžia palaimins šią mintį, nors apie naujuosius ženklus savivaldybei buvo pranešta tik po to, kai jie buvo iškabinti.

Miesto meras Andrius Kupčinskas apie nelauktai atsiradusius ženklus pirmiausia teigė sužinojęs iš žurnalistų. Jis pabrėžė, kad ženklų dizainas rėžia akį, o bet reklama turi būti suderinta Reklamos komisijoje.

„Reklamos komisija gali pripažinti ją kaip socialinę reklamą ir organizatoriams tada nereikėtų mokėti jokių mokesčių, tačiau net ir tada viską privalu derinti su mumis, nes reklama turi atitikti tam tikrus reikalavimus – lietuvių kalbos, estetikos taisykles. Tokie pažeidėjai yra baudžiami“, – merui pritarė Miesto įvaizdžio ir turizmo skyriaus vedėjas Andrius Cechanavičius.

Tačiau jis užsiminė, kad buvo planuojama šiuos ženklus aptarti trečiadienį Reklamos komisijoje ir galbūt ją įteisinti.

Vis dėlto ženklai trečiadienio nesulaukė. Šiandien ir  organizatoriai, ir A.Kupčinskas patvirtino, kad organizatoriai nuėmė ženklus, nelaukdami Reklamos komisijos posėdžio.

„Nors ženklai ir nuimti, šis klausimas vis tiek bus svarstomas rytoj Reklamos komisijoje. Problemos yra dvi – šie ženklai yra nesuderinti su bendromis taisyklėmis ir parašyti užsienio kalba. Jei pavyks pasikviesti reklamos organizatorius į komisijos posėdį, raginsime šiuos ženklus įteisinti ir patarsime, kaip jiems tai padaryti. Idėja sveikintina, tačiau bėda ta, kad tai nelegalu. Visada pirmiausiai įspėjame, o tik paskui baudžiame – Administracinių teisės pažeidimų kodeksas už tai numato baudą nuo 500 iki 1000 litų“, – sakė Savivaldybės Viešosios tvarkos tarnybos vedėjo pavaduotoja Irma Vasiliauskienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

ohvansattu

ohvansattu portretas
Sveiki! Visiska tiesa kad ne tik Kaune , bet ir visoje Lietuvoje truksta ne tik turistams , bet ir ilgai nebuvusiems Lietuvoje. Kalbu konkreciai apie keliu zenklus. Daznai vaziuoju is kauno i Druskininkus ir kiek vaziuojam su vyru tiek paklystam. Druskininkai turetu pazymeti ne vienu kelio zenklu , bet dazniau pakartojami, atvaziavus sankryza i kaire Alytus , o tiesiai Lazdijai ir zmogus pasieti kuriuo kelio zenku vadovautis. Juk uzsienietis nezino kur pasukti , turetu sioje sankryzoje konkreciai nurodyta kryptis Druskininku. Taip pat ir Kaune parodo , kad atitinkamos tarnybos nedirba ir neiesko kaip pagerinti turistams. Reikia Kaunui gero mero. Kaunas buvo mano gimtas miestas, o dabar atvaziavus po 7 metu isigandau, gatves duones ant duobiu, nors eras sako daug pinigu isleista keliu tvarkymui , bet niekas nepasidomejo ar tikrai jie buvo panaudoti pagal paskirti, Kokia Laisves aleja apleista, kiemai , namu fasadai , na ispudis nekoks, o tai rodo Kauno miesto meru darbo rodikliu atspindi. Buciau laiminga , kad Kaunui vadovautu Druskininku meras R.MALINAUSKAS jis prikeltu Kaiuna is siu griuvesiu, nes visiems vadovavusiems ir dabartiniui merui Kupcinskui rupi tik savi interesai. Paziurekit vazineja uz mokesciu moketoju pinigus su zmonomis i uzsieni ir nieko normalu. Kodel taryba tyli, jis turetu palikti ero posta, kaip jus ielieji galvojat, kovokite del savo miesto geroves o ne numokite ranka i valdinku savivales.

a.

a. portretas
"Problemos yra dvi – šie ženklai yra nesuderinti su bendromis taisyklėmis ir parašyti užsienio kalba" Kažin, kiek naudos būtų turistams, jei tie ženklai būtų parašyti LIETUVIŲ kalba? Užtat vietiniams būtų dar vienas puikus būdas išplauti pinigus...

ha

ha portretas
Bėda ta, kad neturime mes ką rodyti. Pamačius info apie zoologijos sodą pakraupau - jį nereklamuoti, o slėpti reikia.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių