Naujovė Kauno teisme – paslaugūs savanoriai

Geriausia praktika

Kelias dienas skyrę Nacionalinės teismų administracijos kursams, dvi savaites savanoriai jaukinosi teismo sienas, o įpusėjus gruodžiui, rimtai kibo į darbus.

"Iki tol kaip administratorės daugiau sėdėjome prie stalelio, o dabar nemažai vaikštome koridoriais. Turime užvedę ir specialų žurnalą", – į storą registrų knygą kompiuterio pašonėje baksnojo G.Kučiauskaitė. Savanoryste besimėgaujanti studentė neslėpė, kad vienintelis tokios veiklos sunkumas – nuspėti į teismą atvykusio žmogaus reakciją ir jo nuotaikas. Tiesa, konfliktinių situacijų savanoriams kol kas neteko patirti.

"Vieni pagalbos mandagiai atsisako, o tie, kurie teisme jau ne pirmą kartą, atsako ir be mūsų viską žinantys", – lenkdama pirštus, J.Kymantaitė tokius atvejus skaičiavo vienetais. Dažniausiai jai esą pavyksta prakalbinti net pačius didžiausius surūgėlius. Svarbiausia žinoti, ko ir kada klausti.

"Žmonės nelieka abejingi, kai jų pasiteirauji apie mėgstamą knygą, vaikus ar anūkus, hobį. Kartais jie tiek atsiveria, kad pakanka klausyti ir tik linksėti galvą", – šyptelėjo būsimoji teisininkė. Prieš didžiąsias metų šventes iš Šakių kilusi mergina kartu su G.Kučiauskaite sugalvojo dar vieną būdą, kaip suminkštinti žmonių širdis. Auksarankės iš servetėlių išlankstė šimtus angelų, kuriuos dalijo visiems klibinantiems teismo durų rankeną.

"Viena moteris gavusi tokią dovaną net pravirko", – nuoširdžias pusamžės kaunietės ašaras prisiminė J.Kymantaitė.

Santykių ribos

Pirmosiomis savaitėmis nerimavęs, ar sugebės atsakyti į visus pagalbos prašančių proceso dalyvių klausimus, K.Stadalnykas iki šio negali pamiršti vyro, kuriam keblioje turto dovanojimo istorijoje padėjo sudėlioti visus taškus.

"Iškart pasakiau, kad neatlieku konsultacijų teisiniais klausimais – to teismo savanoris negali daryti, tačiau padėjau surasti visus reikalingus kontaktinius duomenis ir adresus. Žmogus net planą susidarė, o teismo pastatą paliko plačiai šypsodamasis", – savo, kaip ir visos savanorių tarnybos, nauda neabejojo dvidešimtmetis trakiškis.

Ištiesta pagalbos ranka už savo atžalos gerovę kovojančiai ir teismo salių slenksčius ne pirmą kartą minančiai mamai, džiaugė ir B.Zasimovskytė.

"Ar nesugeriame žmonių emocijų? Būna visko, tačiau mokymų metu mums buvo aiškinta, kad pagrindinė savanorių funkcija – teikti informaciją. Taip, emocinės paramos reikia ir nukentėjusiesiems, ir liudytojams, tačiau mes negalime perimti psichologo funkcijos", – ribas brėžė būsimoji teisininkė.


Kaip gauti savanorio paramą Kauno apylinkės teisme?

Atvykę į teismą savanorius atpažinsite iš jų nešiojamo specialaus ženklelio su užrašu "Savanoris".

Dėl susitikimo su teismo savanoriu galima susitarti iš anksto, paskambinus į teisme veikiančią Savanorių tarnybą telefonu (8 37) 466 214.



NAUJAUSI KOMENTARAI

būkite geros nuotaikos

būkite geros nuotaikos portretas
Daugiau , o ne keturių reikėtų tokių savanorių. Šypsena teisme labai retas dalykas, o šios savanorės šypsosi. Galėtų ir teisėjai ar prokurorai nebūti kokie susiraukę, lyg darbas jiems būtų kančia. Vykdant teisingumą susiraukti nėra būtina. Tas kuris dirba teisingai susiraukęs ir piktas nebus, o bus geros nuotaikos, kaip šie savanoriai.

Kaunietis

Kaunietis portretas
Nereikia žmonėm godėjų,reikia teismuose teisingumo.Ką tos mergaitės gali padėti,nebent išsikalbėti daugiau nieko.

Ale nusukaltėlės mama

Ale nusukaltėlės mama portretas
Labai nudžiugau, kad šitam ,, švogerių ir pažinčių krašte" bus galima įrodyti savo nekaltuma, manau kad ši komanda nebus paperkama, sėkmės šiam nelengvam darbe.
VISI KOMENTARAI 10

Galerijos

Daugiau straipsnių