Napoleono festivalį Nemuno saloje pakeitė tradicinės Joninės

Dar prieš kelias akimirkas aidėjusius pabūklų šūvius Nemuno saloje pakeitė gerokai artimesnės lietuvio širdžiai trumpiausios nakties šventė.

Jonines Nemuno saloje pradėjo tautinio meno ansamblio „Nemunas" koncertas, simbolinis vainikų pynimas scenoje.

Per šventę kauniečius ir miesto svečius dienraščio „Kauno diena“ kolektyvas vaišino rugine, brandinta mediniuose kubiluose su natūraliu raugu duona. Šventės dalyviai klausinėjo, kur tokios duonos galima įsigyti, o sužinoję, jog ji nepardavinėjama, sugrįžo jos ragauti ne vieną ir ne du kartus.

„Labai skani. Matau, kad tikrai gera ir gerai iškepta duona“, - kukliai pagyrė vyras, kurio marskinėliai bylojo jį esant Jonu.

„Jonas Marcinkus, - prisistatė vyras. - Žmona nutarė, kad tokią dieną Jonai turi būti identifikuojami“.

J.Marcinkus pats kepa duoną namuose, todėl „Kauno dienos“ duoną vertino ne tik kaip ragautojas, o ir kaip kepėjas.

„Tik nenupjaukite plutelės“, - subarė Stefanija Alma Vilkienė iš Šilutės. Pirmas šios moters klausimas buvo: kiek duona kainuoja?

Susibūręs būrelis moterų vieningai pareiškė, kad jei „Kauno dienos“ duonos būtų parduotuvėje, tai tikrai ją pirktų.

„Laikraštis „Kauno diena" jus pasiekia kasdien, todėl kasdienine duona jus vaišiname, o ne parduodame“, – šypsodamasi skanautojams kartojo „Diena Media News“ rinkodaros vadovė Saulė Šablinskaitė.   

Šventės dalyviai iš anksto buvo kviečiami prisirinkti kupolių, pinti vainikus. Atėjusieji prie Joninių vartų galėjo nusiprausti šaltinio vandeniu, pabendrauti su žolininkėmis ir būrėjomis, folkloro ansambliu „Sodyba".

Kupolės gerbimas, apeiginiai rateliai, vainikų mėtymas – visai tai vyko ką tik dūmuose skendėjusioje Nemuno saloje.

Tradiciniai lietuviškų Rasų papročiai, laužai, vainikų plukdymas, kupolių rinkimas,
būrimas, saulės palydos, ugnies pagarbinimas, paparčio žiedo ieškojimas – rengėjų žadėti užsiėmimai.

Joninių šventės kulminacija – įspūdingas „Ugnies valdovų“ šou. Fakyrai parodė senosiomis Joninių istorijomis perpintą ugnies ir pirotechnikos spektaklį.


Šiame straipsnyje: joninės

NAUJAUSI KOMENTARAI

Jonas

Jonas portretas
eininį kart miesto valdžia šušiko šventę . Fejerverkai 1 val .NAKTIES . 2012 m. birželio 23 d. Nemuno saloje vyks Joninių šventės renginiai. Naktį iš birželio 23 d. į 24 d. po renginių apie 24.00 val. iš stotelių „Žalgirio arena“, esančių Karaliaus Mindaugo pr., keleivius veš ŽA maršrutų autobusai. Na o dainų naktinio renginio atlikėjai apsidirbo ,. Idomu ar už pinigus dainavo ar tik tam kad savo naujus nevykusius kūrinius pareklamuot . Gaila tų kur šoko su ugnimi nes jiems reikėjo naktį rodit savo pasirodymą tuomet būtu įspudingiau . Vertas dėmesio buvo tik fejerverkas . Nieko niekada nesugeba atlikt puikiai nuo laužų iki tuoaletų sustatymo .

Kauniečiai

Kauniečiai portretas
saugokime Nemuno salą- nuostabų mūsų miesto kampelį. Nepamirškime, kad yra biznierių, parsidavusių arechitektų ir miesto valdžios atstovų, kurie tik progos lauka tą kampelį užstatyti ir pinigėlių susišluoti. Negalima leisti jokių naujų statybų Nemuno saloje. Ta žalia oazė turi likti ateities kartoms.

kauniete

kauniete portretas
Labai patiko pokstas su autobusais po koncerto.Su vaiku atejom prie autobusu apie 24 val,kaip buvo parasyta internete,bet jie nevaziavo kol nesibaige koncertas,pralaukus pusantros valandos ,pries pat fejerverkus ,jie visi isvaziavo ir nebegryzo net koncertui pasibaigus.Negaliu apsakyt nusivylimo,kai sitiek pralaukus su mazu vaiku turejau ieskot kitos galimybes gryzt namo :(((
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių