Mokyklose pučia permainų vėjai: senus direktorius keičia jaunesni

Naujaisiais mokslo metais kai kuriose Kauno švietimo įstaigose papūtė nauji vėjai – į pensiją išėjo 13 direktorių. Dar maždaug dešimtadalį vadovų norima išleisti į užtarnautą poilsį, nes jie jau taip pat sulaukę pensinio amžiaus.

Ne visi išėjo savo noru

„Dešimt direktorių į pensiją išėjo savo noru, o dar trims vadovams postus teko palikti, nes jų ugdymo įstaigos buvo sujungtos su kitomis. Tačiau visi jie jau buvo sulaukę pensinio amžiaus“, – sakė Kauno miesto savivaldybės Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjas Antanas Bagdonas.

Jis patvirtino, kad iki Naujųjų metų dar dviejų švietimo įstaigų direktoriai savo postą užleis kitiems. 2012 metais Kaune iš viso neliks 15 senųjų mokyklų ir vaikų darželių vadovų.

Naujus vadovus jau turi lopšelis-darželis „Pasaka“, darželis „Šnekutis“, darželis „Nežiniukas“, lopšelis-darželis „Daigelis“, lopšelis-darželis „Žemyna“, Rokų vidurinė mokykla, Purienų vidurinė mokykla, „Versmės“ vidurinė mokykla, Petrašiūnų vidurinė mokykla.

Kauno Vandos Tumėnienės vaikų reabilitacijos centro mokyklos direktorės atleidimas iš pareigų bus patvirtintas rugsėjo 13 dieną miesto tarybos posėdžio metu.

Prano Eimučio vidurinės mokyklos, Kauno kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų vaikų reabilitacijos ir ugdymo centro „Lingua“ bei Vilijampolės pagrindinės mokyklos vadovai išėjo į pensiją, nes šios mokyklos buvo prijungtos prie kitų.

Eilės laukia dar 17 direktorių

Anot A.Bagdono, švietimo įstaigų direktoriams yra keliami dideli reikalavimai. Jie privalo gerai išmanyti vadybą, tinkamai rūpintis personalu ir finansais.

„Ne kiekvienas vadovas gali susidoroti su kylančiais iššūkiais. Normalu, kad palaipsniui vieni išeina į užtarnautą poilsį, o jų vietą užima kiti, jaunesni“, – sakė Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjas.

Jo teigimu, įstaigų vadovams, kuriems jau daugiau nei 65 metai, siūloma palikti postą.

„Jau penkeri metai, kai palaipsniui senuosius direktorius keičia nauji. Anksčiau ar vėliau reikia pagalvoti apie pedagoginės karjeros pabaigą, juk amžinai negyvensime“, – teigė valdininkas.

Kaune yra 179 ugdymo įstaigos. Šiuo metu jų vadovų amžiaus vidurkis yra 49 metai.

Šiuo metu moterų pensinis amžius yra 60 metų, o vyrų – 62. Nuo 2012 metų pensinis amžius pamažu pradėtas tolinti, kol 2026 metais pasieks 65 metų ribą.

Jau dabar 17-os Kauno įstaigų direktorių amžius perkopia 65 metų ribą. Tai penki vaikų darželių vadovai, aštuoni – mokyklų, trys – neformalaus ugdymo įstaigų ir vienas – specialiosios mokyklos.

„Artimiausioje ateityje jie savo darbo vietą turės užleisti kitiems. 2013 metais esame numatę, kad aštuoni iš jų tikrai išeis į pensiją“, – tvirtino A.Bagdonas.

Trūksta žinių vadovauti

Direktoriui išėjus į pensiją, kartais jo kėdę laikinai užima pavaduotojas, tačiau, pasak A.Bagdono, ne visi turi būtiną kvalifikaciją ir žinias, kad galėtų nuolat užimti vadovo postą.

Kasmet Nacionalinė mokyklų vertinimo agentūra rengia specialius testus būsimiems ugdymo įstaigų vadovams. 2011 metais šį testą laikė 94 Lietuvos mokyklų pedagogai, bet reikiamą balų skaičių surinko tik 49. Šiemet iš 82 mokytojų jį išlaikė vos trečdalis, t.y. 27.

„Šie skaičiai dar kartą parodo, kad keliami aukšti reikalavimai ir daugelis pedagogų nepasiruošę vadovauti. Yra buvęs ne vienas atvejis, kai mokytojas mokyklos pavaduotoju išdirbo 20 metų ir neišlaikė testo“, – pasakojo A.Bagdonas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

geras

geras portretas
o Žaliakalnio pradinės nemarioji vadovė kada?

taip pat

taip pat portretas
O kada S. Daukanto vidurines direktore?

miglė

miglė portretas
pagaliau,negaliu atsidžiaugti,kad pradėjo nusenusius pensininkus direktorius atleidinėti.Kaip ilgai šito reikėjo laukti,juk visi žinome,kad pensininkas pedagogas jau viskam turi pasenusią ,niekam tikusią savo nuomonę,jis jau negali suprasti mokinių,jaunimo problemų.SVEIKINU,KAD ŠI PROBLEMA NORS DABAR PAJUDĖJO IŠ MIRTIES TAŠKO,TIK NESUSTOKITE.
VISI KOMENTARAI 43

Galerijos

Daugiau straipsnių