Ministras: yra neatsakytų klausimų dėl situacijos Garliavoje

Teisingumo ministras Remigijus Šimašius sako, kad tarnybos turėtų atsakyti į visuomenei kylančius klausimus dėl situacijos Garliavoje, kur neįgyvendinamas teismo sprendimas perduoti mažametę motinai.

„Ką aš labai akivaizdžiai žinau ir norėjau pasakyti - visuomenėje išgirstu daug klausimų, keturis-penkis, į kuriuos normaliai teismai, prokuratūra, vaiko teisių apsaugos tarnybos neatsako, ir manau, kad jos turėtų atsakyti į šiuos klausimus“, – po Teisės ir teisėtvarkos komiteto posėdžio, kuriame už uždarų durų svarstyta situacija Garliavoje, sakė ministras.

„Tarkime, apie pedofilijos vadinamą bylą, kodėl ji neužbaigta, ką veikia kaukėti pareigūnai kambaryje, kodėl niekas nepaklausė mergaitės, su kuo ji nori būti, ir iš tiesų visi tie atsakymai, į kuriuos, mano žiniomis, yra visiškai nuoseklūs ir logiški atsakymai, bent tiek, kiek aš žinau, nors aš žinau ne viską“, – kalbėjo ministras.

„Teismai, prokuratūra, vaiko teisių apsaugos tarnybos turėtų į tuos klausimus atsakyti, kad žmonės, kurie yra susirūpinę ir pasimetę, turėtų daugiau informacijos, ir galėtų sąmoningiau, o ne tik emocijų pagrindu, priimti sprendimus ir formuoti savo nuomonę“, – sakė R.Šimašius.

Ministrui pritarė ir Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras, kuris sakė, jog įtampai sumažinti reikia ir greitesnės bylų eigos, ir visuomenės informavimo.

„Reikia visais aspektais visose bylose tempą didinti, reikia sprendimų ir kažkokios informacijos, kurią reikia pateikt visuomenei greičiau. (...) Ir mes tiesiog pasiūlėme, gal daugiau informacijos galima teikt visuomenei, nereikia to užslaptint, iš nežinojimo kyla daug klausimų“, – kalbėjo komiteto vadovas.

Tą patį klausimą dėl situacijos Garliavoje trečiadienį dalyvaujant vaiko teisių apsaugos specialistams svarsto ir Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas.

Kovo 23 dieną Kauno rajone, Garliavoje, buvo nesėkmingai bandoma įvykdyti teismo sprendimą ir mažametę mergaitę iš globėjos Neringos Venckienės perduoti motinai Laimutei Stankūnaitei. Tuomet namuose kilo grumtynės, per kurias nukentėjo mažametė.

Policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis tuomet pavedė atlikti tarnybinį patikrinimą dėl pareigūnų veiksmų vykdant teismo sprendimą, policija atsakymus žada po Velykų.

„Šiai minutei mūsų atsakymas toks, kad tarnybinis patikrinimas buvo pradėtas, jis dar nėra baigtas, nes yra pakankamai nemažos apimties, reikia papildomai apklausti ne policijos sistemos asmenis, ir antstolę, ir vaikų teisių apsaugos specialistę, mes tikrai tikimės, galbūt po Velykų, artimiausiu metu užbaigti, ir išvadas pateikti visuomenei“, – žurnalistams sakė TTK posėdyje trečiadienį dalyvavęs generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla.

Klausiamas, ar buvo tartasi, kokių veiksmų imtis teismo sprendimui įgyvendinti, jis sakė, kad „policija iki šiol tikisi, kad sprendimas bus įvykdytas ir be kliūčių šalinimo“.

Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Žydrūnas Radišauskas žurnalistams sakė, jog po minėtų įvykių prokuratūroje pradėti šeši ikiteisminiai tyrimai, taip pat patvirtino, jog teisėja N.Venckienė neapklausta.

„Po to įvykio buvo pradėti bent keli ikiteisminiai tyrimai, šeši, ir dėl sprendimo nevykdymo, ir dėl galimo piktnaudžiavimo, ir dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo ir kiti“, – žurnalistams sakė Ž.Radišauskas. Į klausimą, ar tyrime dėl teismo sprendimo nevykdymo apklausta N.Venckienė, atsakė jog „teisėja ikiteisminiuose tyrimuose neapklausta“.

Kėdainių rajono apylinkės teismas praėjusių metų gruodžio 16-ąją nusprendė N.Venckienės globojamą jos velionio brolio Drąsiaus Kedžio ir L.Stankūnaitės dukrą perduoti jos motinai, tačiau sprendimas iki šiol neįvykdytas.NAUJAUSI KOMENTARAI

simasiui

simasiui portretas
atsakom tau: tokie marionetes partiju interesu gynejai kaip tu - tautai nereikalingi!

PONUI SIMASIUI

PONUI SIMASIUI portretas
ATVYKITE PAS MUS. PABUDEKITE SU MUMIS KELETA VALANDU, VISKA SUPRASITE

Nuomonė

Nuomonė portretas
Esmine kliuti teisingumui ivykdyti daro konservatoriu igaliotas socialines apsaugos ministras konservatorius Donatas Jankauskas. Teismas padare savo sprendima grazinti mergaite motinai, taciau Jankauskas paliko galioti savo tarnybos sprendima, globeja palikti Venckiene. Ir sio sprendimo nesiruosia atsaukti. Stai kame reikalo vinis.
VISI KOMENTARAI 80
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių