Miestui gyvybės įpūs menų festivalis „Be stogo“

Gegužės 11-12 dienomis Ryšių istorijos muziejaus kiemelyje (Rotušės a. 19) vyks pirmasis jaunimo menų festivalis „Be stogo“. Festivalio idėja – vienoje erdvėje sutelkti  Kauno talentingus menininkus ir praturtinti jų veiklą, o taip pat leisti kauniečiams ir miesto svečiams įvertinti ir pažinti jaunąjį Kauno kultūros pamatą.

Dvi dienas truksiančio festivalio svečiai bus apdovanoti įvairiais renginiais. Vyks Dailės gimnazijos mokinių darbų parodos, o gegužės 12 d. nuo 14 val. mokiniai kvies į kūrybines-edukacinės dirbtuves išbandyti skirtingas dailės technikas: batiką, tapybą, audimą, skulptūrą ir kt. Kartu su architektais bus kuriamas Kauno maketas – toks, kokį jį mato ir įsivaizduoja miestiečiai: gražų, juokingą, vaiduoklišką, jaukų. Į dirbtuves kviečiami  tiek mažieji,  tiek vyresni miestiečiai.

Vakarais festivalio erdvė bus sklidina muzikos garsų. Skambės instrumentinė muzika, kurią atliks tarptautinių konkursų laureatai, Kauno J.Naujalio muzikos gimnazijos, Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos mokiniai, VDU bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai.

Instrumentinės muzikos koncertuose artimą sau stilių atras turbūt visi klausytojai. Repertuare išgirsime įvairių epochų kūrinių – nuo baroko iki šiuolaikinės muzikos. Koncertuose, prasidėsiančiuose 18 val., bus atliekama J.S. Bach, W. A. Mozart, F. Chopin, F. Liszt, C. Debussy, A Tempelton, B. Dvariono, K. M. Čiurlionio bei kitų kompozitorių kūriniai.

Abi festivalio dienas vainikuos gyvo džiazo koncertai, kurių bus kviečiama pasiklausyti kiemelyje atsidarysiančioje kavinėje „Ryšių kiemelis 837“. Pirmąjį vakarą skambės „Bazarai JazzTrain“, Juozo Naujalio muzikos gimnazijos mokinių bei VDU muzikos akademijos studentų laisvos improvizacijos (jam session). Antrąjį vakarą džiazo, bossanova ir samba ritmais klausytojus šokti kvies „Antonio Palmisani bossa quartet“. Visus festivalio renginius kauniečiai galės lankyti nemokami.

Festivalį organizuoja J.Naujalio muzikos gimnazijos, Kauno dailės gimnazijos mokiniai bei Roderick f. Tuck labdaros ir paramos fondas.

Kaip teigia idėjos autorius, pianistas Jurgis Valiukevičius,  šiuo renginiu siekiama pažvelgti į kūrybinę veiklą kitaip nei mokslo metais įpratę mokiniai ir studentai. „Norisi išeiti iš mokyklinių ir akademinių salių, formalumų, pabendrauti standartais neapribotoje, jaukioje  erdvėje, pasidalinti idėjomis“, – teigia Jurgis.

Viena iš organizatorių, Roderic f. Tuck fondo valdytoja, Aistė Račkauskaitė taip pat mano, kad tokia saviraiškos terpė yra labai svarbi jauniesiems menininkams: „Tai patraukli ir perspektyvi idėja. Manau, kad projektas ateityje sėkmingai plėsis, įtrauks ne tik muzikantus bei dailininkus, bet ir teatro, šokio atstovus. Jaunimą reikėtų paraginti imtis panašių projektų. Durys iš tiesų nebūna uždaros – reikia tik pasiryžimo.“

Festivalio programa:

Gegužės 11 d.

nuo 17 val. – dailės darbų paroda;

18 val. – instrumentinės muzikos koncertas;

20 val. – jam session;

Gegužės 12 d.

nuo 14 val. – kūrybinės-edukacinės dirbtuvės kartu su architektais ir dailininkais;

18 val. – instrumentinės muzikos koncertas;

20 val. – „Antonio Palmisani bossa quartet“ koncertas.


Šiame straipsnyje: Be stogofestivalismenai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių