Miesto seniūnijoms – daugiau nei 1 mln. litų

Pirmadienį Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas, Socialinės apsaugos ir darbo reikalų ministras Donatas Jankauskas bei Socialinių paslaugų priežiūros departamento direktorius Aivydas Keršulis pasirašė sutartį dėl paramos vietos bendruomenėms. Vietos bendruomenių savivaldos programai iš valstybės biudžeto šiemet skirta 1,0076 mln. litų.

Jau balandžio pabaigoje bendruomenių tarybos savo susirinkimuose svarstė, kurioms sritims ir darbams norėtų panaudoti skirtas lėšas. Didžiausias kauniečių dėmesys krypsta į žaidimų ir sporto aikšteles, viešųjų erdvių tvarkymą. Gyventojai norėtų organizuoti daugiau švenčių ir pažintinių stovyklų vaikams.

„Šia programa siekiame, kad vietos bendruomenės atrastų savo vietą priimant gyventojų aplinką gerinančius sprendimus, galėtų kartu su seniūnijų darbuotojais ir seniūnaičiais spręsti aktualias vietos problemas. Dabar viskas pačių bendruomenių rankose“, – teigė sutartį pasirašęs ministras D. Jankauskas.

Kauno savivaldybė jau ketverius metus iš miesto biudžeto skiria po 200–300 tūkst. litų bendruomenių veiklai ir jų sumanymams įgyvendinti.

„Seniūnijose gyventojai aktyviai diskutuoja, ko labiausiai jiems reikia, kokius projektus jie norėtų įgyvendinti. Kai kurios bendruomenės jau svarsto idėją paramai pritraukti ir privačių lėšų. Jau po metų pamatysime, kurios idėjos buvo sėkmingiausios“, – kauniečių aktyvumu pasidžiaugė A.Kupčinskas.

Pasak savivaldybės, vietos bendruomenių savivaldos programos lėšos bus paskirstytos 8-ioms sritims: labiausiai pažeidžiamų bendruomenės narių ir grupių poreikiams tenkinti, vaikų ir jaunimo užimtumui, kultūrinei ir švietėjiškai veiklai, viešųjų erdvių ir aplinkos kokybei gerinti, sporto ir sveikatinimo veiklai, bendruomeninei veiklai organizuoti, daugiafunkcinių bendruomenės namų veiklai organizuoti, kitoms vietos bendruomenės gyvenimo kokybę gerinančioms veikloms.

Gegužės 24 d. Kauno miesto taryba spręs, kokios pinigų sumos pasieks konkrečias seniūnijas. Po to bendruomenių tarybos svarstys, kuriuos socialinius projektus įgyvendinti.


Šiame straipsnyje: kaunasseniūnijosparama

NAUJAUSI KOMENTARAI

shapito

shapito portretas
Seniūnijose gyventojai aktyviai diskutuoja, ko labiausiai jiems reikia, kokius projektus jie norėtų įgyvendinti. Kai kurios bendruomenės jau svarsto idėją paramai pritraukti ir privačių lėšų. Jau po metų pamatysime, kurios idėjos buvo sėkmingiausios“, – kauniečių aktyvumu pasidžiaugė A.Kupčinskas. Balandzio pirma seniai praejo...

tomas

tomas portretas
Kad ir kaip atrodytų keista, bet tai tiesa, nueikite į savo seniūniją ir pasiteiraukite kas vyksta ir kas planuojama. Vieną problemą matau, tai viešieji pirkimai, šitoje vietoje kils daug klaustukų.

janė

janė portretas
jeigu skiria lėšų seniūnijoms, tai čia ir svarstyti nereikėtų, kad VISAS lėšas skirtų prie namų poilsio zonų sutvarkymui,tai ir suoleliai,ir žaidimo aikštelės, jaunimui turnikai, atstatyti krepšinio aikšteles. Ir nereikia įmantrių žaidimo aikštelių, o pastatyti panašių kaip buvo anksčiau. Ką nepadarė per 20 metų, viską apleido, tai dabar tegul padaro per metus.Gal pirmiausia atsiklauskim vaikų ką jie norėtų turėti savo kieme, stebina ir tėvai, kad visi tyli. Kai vaikai turės ką veikti kieme, tai mažiau sėdės prie kompiuterių.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių