Miesto jaukumą kuria ir „Kauno gatvių apšvietimas“

Bendrovė „Kauno gatvių apšvietimas“ net tik prižiūri esamus tinklus, bet ir mieste bando įdiegti naujus apšvietimo projektus, kurie padėtų dar labiau taupyti elektros energiją.

Kvalifikuoti specialistai

Šiuo metu mieste yra apie 26 tūkst. šviestuvų, 312 apšvietimo valdymo punktų, apie   tūkstantį kilometrų oro ir kabelinių linijų. Šį miesto ūkį kasdien prižiūri „Kauno gatvių apšvietimo“ darbuotojai.

„Daugelis įmonės darbuotojų yra patyrę veteranai, gerai išmanantys apšvietimo specifiką. Bet kuri bendrovė galėtų pavydėti, nes mūsų darbuotojų kvalifikacija nekelia abejonių“, – savo darbuotojus įvertino bendrovės generalinis direktorius Kęstutis Žuromskas.
Pastaruoju metų bendrovė daug dėmesio skiria personalo kvalifikacijai kelti, technikai atnaujinti, struktūrai optimizuoti.

Įsisenėjusios problemos

Dėl senėjimo ir mechaninių pažeidimų būtina periodiškai atnaujinti susidėvėjusias gatvių atramas, gembes ir šviestuvus. Ypač kritinė gelžbetoninių atramų būklė, nes dalis jų statytos prieš 45 metus.

Bendrovės ekspertai išrinko 22 gatves, kuriose dar šiais metais yra būtina pakeisti 109 atramas, nes kitaip gali nutikti nelaimingų atsitikimų. Iš viso Kaune yra 4 319 atramų.
„Tikimės, kad po biudžeto perskirstymo iš miesto savivaldybės gausime reikiamų lėšų ir galėsime pasirūpinti, kad šios kritinės būklės atramos bus pakeistos naujomis“, –  vylėsi „Kauno gatvių apšvietimo“ generalinis direktorius K.Žuromskas.

Naujas taupymo planas

Už elektros energiją apšviečiant miesto gatves Kauno savivaldybė kasmet sumoka beveik 5 mln. litų, todėl nuolat ieškoma būdų, kaip taupyti.

Prieš 10 metų buvo gauta parama iš Pasaulio banko, todėl visame Kaune mieste  modernizuoti apšvietimo tinklai – senosios lempos pakeistos dvigubai ekonomiškesnėmis. Taip sumažinta jų galia sumažinta nuo 6,2 megavatų (MW) iki 3,2 MW ir sutaupyta miestiečių pinigų.

Specialistai atkreipia dėmesį, kad dabar būtina atnaujinti ir visus 312 valdymo punktus, energetikų dar vadinamus spintomis. Jie jau seniai neatitinka šiuolaikinių energijos taupymo ir saugaus eksploatavimo reikalavimų.

Per pastaruosius 10 mėnesių pavyko pakeisti 3 proc. susidėvėjusių valdymo punktų, kurie dabar realiai leidžia sutaupyti miestui 20–30 proc. elektros energijos sąnaudų ir daug tiksliau įjungti ir išjungti miesto apšvietimą.

Be to, nauji valdymo punktai leidžia reguliuoti šviestuvų elektros galią, ją sumažinti ar padidinti. „Žmogaus akis to net nepastebi, tačiau tai leidžia mums nemažai sutaupyti“, – pastebėjo K.Žuromskas.

Nauji ir modernūs valdumo punktai įrengti dešimtyje miesto gatvių: Ašigalio g., P.Lukšio g., Elektrėnų g., Kleboniškio g., Jonavos g., Draugystės g., Marvelės g., Mosėdžių g., Moliakelio g., Partizanų g.

Šiuo metu „Kauno gatvių apšvietimo“ darbuotojai trijose miesto gatvėse – Kampo g., Kuosų–Kurtinių g., Draugystės g. – testuoja dar naujesnę valdymo punktų įrangą, kuri galbūt leis dar labiau sutaupyti.

Šiais metais planuojama įrengti ne mažiau dešimt naujų valdymo punktų. Pamažu įmonė ketina visame mieste atnaujinti valdymo punktus, įrengiant naują įrangą.
Vidutiniškai vienai gatvei reikalinga įranga kainuoja apie 30 tūkst. litų. Žinoma, jeigu gatvė tokia ilga kaip Jonavos g., ši suma didesnė.
„Jeigu visame mieste būtų įdiegta ši įranga, per metus pavyktų sutaupyti 1,5 mln. litų. Kadangi Kauno savivaldybė neturi tiek daug lėšų, kad iš karto pakeistume visą sistemą, stengiamės viską daryti palaipsniui“, – sakė įmonės vadovas K.Žuromskas.

Domisi naujovėmis

„Kauno gatvių apšvietimo“ generalinis direktorius apgailestavo, kad ekonominis sunkmetis pristabdo kai kuriuos darbus, nes reikia nuolat atsižvelgti į turimus finansinius resursus. „Būtina nuolat domėtis naujausiomis technologijomis ir ieškoti būdų, kaip jas pritaikyti Kaune. Galbūt judame ir mažais žingsneliais, bet stengiamės, kad mieste būtų šviesu. Kartu turime rūpintis ir tuo, kad apšvietimas būtų kuo ekonomiškesnis“, – teigė K.Žuromskas.

Vadovas džiaugėsi, kad pavyko sėkmingai užbaigti Kauno pilies ir jos teritorijos apšvietimo projektą. Taip pat pavyko papildomai apšviesti dešimt avaringiausių ir tamsiausių pėsčiųjų perėjų. Neseniai nauja apšvietimo sistema įrengta Ąžuolyno ir Ramybės parkuose. Šiuo metu intensyviai dirbama įrengiant naujus apšvietimo objektus A.Juozapavičiaus pr., Ringauduose ir įgyvendinant kitus projektus.


Šiame straipsnyje: apšvietimasKauno gatvėskaunas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių