Miesto gatves okupavo įpykę taksistai

Dalį Savanorių prospekto, Gaižiūnų ir Statybininkų gatvių šiandien nuo ankstaus ryto okupavo taksi automobiliai. Kelių dešimčių automobilių eilė, nepaisant sustoti ir stovėti draudžiančių ženklų, buvo nutįsusi nuo Kauno metrologijos centro padalinio.

Žmonės laukė galimybės pasitikrinti taksometrus, nes juos, jau patikrintus, iki gegužės 1 dienos būtina registruoti Valstybinėje mokesčių inspekcijoje (VMI). Kai kurie į eilę stojo net nuo 5 valandos ryto, nors padalinys dirba tik nuo 9-tos.

„Tai pasityčiojimas iš žmonių”, – nepasitenkinimo nauja tvarka neslėpė vienas taksi vairuotojų, jau beveik sulaukusių savo eilės. „Visi taksometrai seniai patikrinti, tai kam juos dar reikia tikrinti? Kam dėl anspaudėlio šitiek laukti?” – nesuprato vyras.

Dokumentus rankose laikęs kitas vairuotojas džiaugėsi, kad jo automobilį tikrins jau už kelių minučių. „Aš čia atvažiavau 7 val. 15 min. ir buvau tik 11-tas eilėje“, – sakė kaunietis. Kartu su juo laukė taksistai ir iš Jonavos, Kėdainių – visos Kauno apskrities.

Dauguma jų teigė, kad apie būtinybę tikrintis taksometrus ir juos registruoti iki gegužės, sužinoję vos vakar. Vyrai piktinosi, kad taksometrus tikrinantis Kauno metrologijos centro padalinys dirba tik antradieniais ir ketvirtadieniais, tad šiandien yra paskutinė diena, kai jie tai gali padaryti.

„Įstatymus keičia po tris kartus per dieną. Mokesčiai vis kyla. Liepė imti licencijas, kompetencijos pažymėjimus, dabar atsirado vėl kitokia tvarka. Kažkokios nesąmonės! Jei ir toliau taip bus, nežinau, ar dar dirbsiu taksistu”, – nerimavo jaunas vairuotojas.

„O kur mums stovėti, kur laukti?“ – klausė laukimo nuvargintas taksistas, pasiteiravus, ar matė draudžiamuosius ženklus. Jo kolegos nepraleido progos pašmaikštauti: „Čia mums sudarytos labai blogos sąlygos: nėra karšto maisto, biotualetų“.

Kauno metrologijos centro vyriausioji metrologė Janina Vaitasienė sakė, kad esant reikalui taksometrus tikrinantis padalinys dirbs ir kitomis dienomis, išskyrus savaitgalį. Dvi dienas per savaitę padalinys dirba todėl, kad paprastai per savaitę sulaukiama tik kelių automobilių. „Bet kai susidaro tokia situacija – atsiranda didelis patikros poreikis – dirbsim ir penktadienį, ir pirmadienį. Šiandien netgi du metrologai dirba, o šiaip būna tik vienas”, –  tvirtino J.Vaitasienė.

VMI direktoriaus pavaduotojo Artūro Klerausko pavaduotojo teigimu, balandžio pradžioje Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje VMI rengė susitikimus su taksistais, jiems buvo pristatyti pasikeitimai, aiškinama pajamų žurnalų pildymo tvarka.

VMI užfiksavus taksometrų duomenis, vėliau kiekvieną dieną kiekvienas automobilio vairuotojas turės vesti pajamų apskaitą, tai yra, fiksuoti dienos pajamas. Be to, rudenį įsigalios reikalavimas kiekvienam keleiviui išduoti specialų taksi paslaugos teikimą patvirtinantį dokumentą – kvitą.

Registruoti taksometrus VMI ir vesti pajamų apskaitos žurnalus sumanyta siekiant užtikrinti skaidrią pajamų apskaitą taksi paslaugų srityje ir užkirsti kelią mokesčių slėpimui.

Kaip sakė Kauno apskrities VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Judita Stankienė, Kauno AVMI kol kas nusidriekusių eilių mokesčių mokėtojų, norinčių užregistruoti taksometrus, nėra, tačiau žymus pagyvėjimas jaučiamas. „Iki šiol Kauno mieste individualią taksi veiklą registravo 79 gyventojai, 37 iš jų – tai pagrindinė ekonominė veikla, kuria jie verčiasi, Kauno mieste ir rajone užregistruota beveik 200 taksometrų“, – teigė J.Stankienė.

Pasak jos, nuo gegužės 1-osios dienos teikiantieji taksi paslaugas turės pildyti kiekvieno taksometro kasos operacijų žurnalą, kuriame turės būti užregistruotos visos pajamos, gautos per taksi darbo dieną, bendras tą dieną nuvažiuotų kilometrų ir apmokėtų kilometrų skaičius, keleivių įsėdimų skaičius ir kt.

Taksometro kasos operacijų žurnalas galės būti pildomas supaprastinta tvarka, jei taksometras naudojamas su spausdintuvu – tokiu atveju pakaks užregistruoti ir įklijuoti spausdintuvu atspausdintą darbo dienos ataskaitą bei kiekvieno mėnesio ataskaitą. Taksometro kasos operacijų žurnalą galima atsispausdinti iš Valstybinės mokesčių inspekcijos interneto puslapio.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vidūnas

Vidūnas portretas
Tai ar yra taksometrai su spausdiklais, jeigu reikalauja kvitų, ar reikės ranka išrašinėti ?

Nesusiprates

Nesusiprates portretas
Man tik idomu kas trukdo taksistams uzsideti zemesnio profilio padangas po patikrinimo?

emigrant

emigrant portretas
MENTAI DUOKITE GERAI I KUPRA TIEMS SMIRDANTIEMS TAKSIORAMS,TEGU TIK TIKRINA SAVO SROTINIUS SKAITLIUKUS,TIE NIUCHAI PAKANKAMAI ILGAI KELEIVIUS IDURINEJO !!!
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių