Miesto centras per šalčius bloškiamas į viduramžius

Nemažai Kauno centro gyventojų jaučiasi lyg gyventų viduramžiais ar sausros nukamuotoje Afrikoje: šilto vandens tiekimo sutrikimai, užšalę vamzdynai sukelia ne tik nepatogumų gyventojams, bet ir paralyžiuoja verslą.

Gyvenimas be vandens

M.Daukšos gatvės 29 gyventojai be šalto vandens gyvena nuo sausio 27 dienos, kai pirmieji šalčiai užšaldė jų namo palėpėje esantį vamzdį. Jiems vanduo iš čiaupų pradėjo tekėti tik trečiadienį. Sunkiausia buvo tiems, kurie pasinaudojo galimybe atsisakyti karšto vandens tiekimo ir patys jį šildė boileriuose. Jie buvo likę išvis be nieko. „Vežamės vandenį iš tėvų, perkame parduotuvėse“, – pasakojo Monika Paleckaitytė.

Kiti ėjo pas kaimynus, kurie turi bent karštą vandenį, paskui jį vėsina ir naudoja prausimuisi, maisto ruošai. „Per mus jie sunaudoja didelius kiekius karšto vandens, todėl mėnesio pabaigoje dalysimės komunalinėmis išlaidomis“, – kalbėjo žmonės.

Kai kurie jų prisipažino, kad gamtinius reikalus dieną stengėsi atlikti prekybos centruose, nes teko taupyti vandenį.

Pastate įsikūrusios aukso dirbinių parduotuvė ir kavinė buvo išvis nutraukusi veiklą. „Dėl techninių kliūčių (nėra vandens) nedirbame“, – beveik mėnesį kabėjo užrašas ant kavinės durų.

Keiksnoja administratorių

Vandentiekio vamzdis pastate sumontuotas nešildomoje ir nesandarioje palėpėje. „Paprastai jis būna apšiltintas, tačiau rudenį čia apsilankę ir kažką dirbę darbininkai to nepadarė. Todėl spustelėjus pirmam rimtesniam šaltukui, kai lauke buvo dar tik 10 laipsnių šalčio, vamzdis iškart užšalo“, – teigė M.Paleckaitytė.

 

Pasak gyventojų, būstą administruojanti įmonė „Žaidas“ atsisakė atsivežti šildytuvus. „Gal taip mus bando pamokyti už tai, kad nepanorome jų siūlytos brangios stogo renovacijos“, – svarstė žmonės. Pernai bendrovė buvo išrinkusi rangovą keisti stogo dangą ir jį apšiltinti. Tačiau už darbus gyventojai turėtų sumokėti 274 tūkst. litų – po 177 litus už buto kvadratinį metrą, vidutiniškai daugiau kaip 10 tūkst. litų butui. „Mums tai pernelyg didelė suma, manome, kad paprasčiausiai galima apšiltinti vamzdžius arba sutvarkyti tik dalį stogo dangos, nes apskritai ji nėra blogos būklės“, – kalbėjo žmonės.

Perkaito čiaupai

Maironio gatvėje 40 gyventojai irgi keiksnoja būsto administratorių. Čia žmonės nuo vasario pradžios neturi karšto vandens. „Iki gedimo net tris savaites tekėjo verdantis vanduo, kai kuriems nuo karščio sugedo čiaupai. Perspėjome administratorių, kad būtina kažką daryti, nes toks nenormalus karštis sukels daugiau gedimų sistemoje, bet nesulaukėme jokios reakcijos. Buvo aiškinama, kad mieste daug užšalusių vamzdynų ir mūsų problema ne tokia svarbi. Į šią įmonę apskritai beveik neįmanoma prisiskambinti ir būti išklausytam“, – stebėjosi gyventoja Audra.

Žmonių būgštavimai pasitvirtino – karšto vandens tiekimas nutrūko, nes sistemoje sugedo pavara. Pasak gyventojo Rimanto, jiems administratoriaus darbuotojai pranešė, kad reikiamos detalės neturi, todėl ją teks siųstis iš Švedijos, o tai esą trunka ne mažiau dviejų savaičių. Viena gyventoja netgi paskambino į švedų įmonę, tiekiančią šias detales. Jos nuomone, buvo galima susitarti dėl daug greitesnio detalės atsiuntimo. „Be to, manau, reikia iš anksto būti apsirūpinusiems tokioms svarbiomis detalėms“, – tvirtino Audra.

Žmonės teigė nesirengiantys mokėti, jei už detalę jiems bus pateikta sąskaita.

Kaltinimus neigia

Bendrovės „Žaidas“ direktorius Vytautas Junevičius abiejuose atvejuose neįžvelgia įmonės kaltės. Pasak jo, M.Daukšos gatvės name vandentiekio vamzdis visada buvo apšiltintas.  „Tačiau kad ir kaip gerai būtų izoliuotas vamzdis, jis yra palėpėje, o joje šalta, nes stogas senos konstrukcijos. Vienintelis sprendimas – remontuoti palėpę, šiltinti stogą, kitaip vamzdis nuolatos užšalinės“, – įsitikinęs V.Junevičius.

Šildyti vamzdį šildytuvu, jo teigimu, yra netikslinga. „Atėjus šalčiams, praktiškai tektų mūsų žmogui toje palėpėje stovėti visą parą – kitaip atšildyti vamzdžiai vėl užšaltų“, – sakė direktorius.

Maironio gatvėje vanduo buvo išjungtas saugumo sumetimais, nes termofikatas sugedus pavarai įkaista net iki 110 laipsnių. „Vienintelis galimas problemos sprendimas – pakeisti sugedusią detalę. Jos Lietuvoje nėra ir tenka siųstis iš Švedijos. Pavarą tikimasi gauti vasario 23-24 dienomis, tada ir bus sutvarkyta problema“, – aiškino jis.

Per speigus vandens neturėjo daugiau kaip pusšimtis miesto centro butų. Nuo praėjusios savaitės po įmonės „Kauno vandenys“ remonto darbų trasoje vandens neteko ir dalis Kalnų gatvės Vilijampolėje žmonių. Be vandens nežinia kuriam laikui liko daugiabučiai Vytėnų gatvėje, kai užšalo niekam nepriklausanti vandentiekio trasa. Žmonėms sakoma, kad lieka tik laukti pavasario.


Šiame straipsnyje: vamzdžiaivanduo

NAUJAUSI KOMENTARAI

Taip

Taip portretas
Siaubas gyventi Centre ar Senamiestyje. Viskas supuve, apgriuve, sildymo saskaitos milziniskos. Vakarais nesaugu. Visi, kas galejo, issikrauste, dazniausiai i nuosavus priemiesciu namus, o like niekaip negali parduoti savo butu. Kazkada skaitesi prestizas tureti siuose rajonuose buta... Gaila Laisves alejos, griuvancio Senamiescio.Naktinis gyvenimas ten zinoma nuostabus, saunios kavines, bet gyventi...

Rasa

Rasa portretas
Tikrai TAIP - tie administratotriai, bent jau dauguma - tik šaipos ir juokias iš mūsų visų. Centrą valdo "ŽAIDAS" - puiki pinigų grobimo ir nieko neveikimo įmonė. Kai jos reikia - jos niekada nėra. Jų darbas tik popieriuje ir žodžiuose ; veiksmų - nerasta, deja. Liaudiškai tariant "biezpridielas". Kas tą panaikins ? Ir kada?

del to vamzdzio

del to vamzdzio portretas
tas vamzdis pernai ir uzpernai sprogo, uzpyle is palepes kaimynus per aukstus. niekas nekeista. kur kreiptis, jei mokami mokesciai, o del vamzdzio sprendimai nedaromi. vandens nera ir nera?
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių