Miestą užvaldo „Kaunas Jazz“ festivalis

Šį savaitgalį Kaunas – džiazo lopšys. Visas „Kaunas Jazz“ festivalio dienas numatomas ne tik geras oras, bet ir puiki, laisvę išpažįstanti muzika. Festivalio pradžią ketvirtadienio vakarą paskelbė iškilmingas renginys Kauno rotušėje.

Laikas sugrįžti į Lietuvą

„Man tai svarbiausias metų savaitgalis, kurio pradedu laukti vos tik nutyla paskutinieji Kaunas Jazz“ akordai. Nuostabu, kad jis visada dar ir sutampa su mano  gimtadieniu, negali būti geresnės dovanos už „Kaunas Jazz“ koncertų šėlsmą“, – neslėpė džiaugsmo Vytauto Didžiojo universiteto studentas Rėjus, muzikos šventės garsus pradedantis fiksuoti jau tada, kai Vienybės aikštėje ima skambėti darbininkų montuojama lauko scena.

„Tai laikas, kada sugrįžtu į Lietuvą, – šypsojosi kiekvienais metais per „Kaunas Jazz“ festivalį iš Airijos į Kauną sugrįžtanti Valentina, priklausanti neformaliai vadinamai džiazuomenei – žmonėms, kurie meta visus darbus, atlekia iš įvairiausių pasaulio kampelių ir penkias festivalio dienas gyvena džiazo ritmu. Kelerius metus festivaliui ištikima bendruomenė iš matymo pažįsta  vienas kitą, žino vienas kito vardus, tačiau paprastai susitinka tik per šį festivalį.

„Žinau, kad yra emigravusių tautiečių bendruomenė, kurie kiekvienais metais sulekia į festivalį, – kalbėjo „Kaunas Jazz“ sumanytojas Jonas Jučas, – daugelį jų jau pažįstu, žinau iš kokios šalies atskrido. Beje, yra ir užsieniečių, kurie priprato prie „Kaunas Jazz“ ir taip pat kiekvienais metais atvyksta."

Atgyja džiazuomenė

O kažkada idėja rengti Kaune džiazo festivalį daugeliui atrodė tarsi utopija, kuri po keleto mėginimų savaime numirs, nes prieš 22 metus įsikūnijęs sumanymas buvo išties beveik nerealus, nes džiazas, sovietmečiu draudžiama, o geriausiu atveju nerekomenduojama, muzika toli gražu nebuvo populiari, praktiškai neturėjo savo klausytojų būrio.

Šiandien tarptautinis „Kaunas Jazz“ festivalis tapo tikra laisvę išpažįstančios muzikos fiesta, į koncertus pritraukianti minias žmonių dar ir todėl, kad paskutinį balandžio savaitgalį daugybė koncertų yra nemokami, taigi į džiazo siautulį gali pasinerti kiekvienas, pamėgęs šį emocingą, improvizacinės muzikos žanrą.

„Šiemet pusė festivalio koncertų bus nemokami ir, beje, galiu pasidžiaugti, kad visi jie – išties aukšto lygio“, – su pasididžiavimu ištarė J.Jučas. – Šįkart dalyvaus nemažai lietuvių atlikėjų, kurie savo profesionalumu nė kiek nenusileidžia užsienio muzikantams.

„Net negaliu apsispręsti, kur eiti: į lietuvių „Saulės kliošą“, „KeyMono“ lauko scenoje ar „Combo“ klube koncertuosiančių prancūzų, suomių pasirodymą? – svarstė studentas Rėjus, –Taip norėtųsi būti visur, kur liesis džiazas“.

Taigi ketvirtadienio vakarą Kauno miesto raktas perduotas „Kaunas Jazz“ festivalio organizatoriams ir visą šį savaitgalį miestą valdys džiazas. „Pasirūpinsime net geru oru, – balandžio mėnesio pradžioje pristatydamas festivalį žadėjo J.Jučas, ir, regis, nemelavo. Visas džiazo šventės dienas muzikos mylėtojus turėtų lepinti vasariška šiluma.

Festivalio programą rasite čia.


Šiame straipsnyje: Kaunas Jazzdžiazas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Rimas

Rimas portretas
juco dziazas su vestuviniais baliu muzikantais ir grupes rondo bugnininku...Nieko nepadarysi,sava chebra valdo...O gal netiesa, tai sestadieni patys isitikinsit kokie universalai-ir dziaza ir popsa ir roka-viska groja....liudna, kad ir muzikoje ir mene tos pacios tendencijos kaip ir politikoje.O ar Lietuvoje egzistuoja kazkas svento?//...

juzas

juzas portretas
JUZZAS JAZZ-SH... JAZZ

Mero vaizdas

Mero vaizdas portretas
sugadina visą vaizdą. Iš kur pas berniuką tiek drąsos ....
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių