Miestą stebės akylesnės elektroninės akys

Kauno savivaldybė pasirašė sutartį dėl naujų vaizdo stebėjimo kamerų įrengimo ir priežiūros. Žadama, kad naujos miestą stebinčios elektroninės akys bus kur kas žvitresnės.

Kauno savivaldybė pasirašė sutartį dėl naujų vaizdo stebėjimo kamerų įrengimo ir priežiūros. Žadama, kad naujos miestą stebinčios elektroninės akys bus kur kas žvitresnės. Tuo metu senosios kameros sudomino prokurorus.

Policijos ir Kauno miesto savivaldybės atstovai linkę pernelyg neeskaluoti šiuo metu miestą stebinčių kamerų perduodamo vaizdo kokybės, tačiau kai kurie įvykiai atskleidė, kad kameras kamuoja silpnaregystė. Pavyzdžiui, jos nepadėjo sulaikyti metalo vagių, iš Laisvės al. vogusių metalines groteles. "Kauno dienos" žiniomis, vaizdo stebėjimo kamera užfiksavo ilgapirščių sunkvežimį, tačiau jo valstybinių numerių neįmanoma buvo įžiūrėti.

Tikimasi, kad naujos kameros padės pamatyti ne tik valstybinius numerius, bet ir žmonių veidus bet kuriuo paros metu. Be to, kamerų fiksuojamas vaizdas į stebėjimo monitorius bus perduodamas kur kas greičiau. Tai leis į įvykius gatvėse reaguoti akimirksniu. Kameros veiks visą parą, jos galės suktis apie savo ašį ir filmuoti aplinkui, vaizdą bus galima priartinti iki dvidešimties kartų. Kameroms valdyti bus įrengtas centrinis valdymo pultas Kauno miesto vyriausiajame policijos komisariate.

"Naujas kameras ir vaizdo stebėjimo monitorius jungs šviesolaidis, todėl į stebimus įvykius bus galima reaguoti nedelsiant, pavyzdžiui, priartinti Kelių eismo taisyklių pažeidimą darančio automobilio valstybinius numerius", – naujų kamerų pranašumus dėstė savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Danas Bortkevičius.

Šiuo metu veikiančias 57 kameras pakeis 52, tačiau D.Bortkevičius teigia, kad mažesnis įrenginių skaičius neigiamos įtakos saugumui mieste neturės.

"Kamerų įrengimo taškų bus mažiau, tačiau jos apims didesnį apžiūros lauką. 27 kameros bus valdomos", – aiškino D.Bortkevičius.

Sutartis dėl kamerų įrengimo ir priežiūros pasirašyta su bendrą pasiūlymą pateikusiomis bendrovėmis TEO ir "Telekonta". Sutarties trukmė – penkeri metai, suma – daugiau nei 2,6 mln. litų.

"32 kilometrai – kaip nuo Kauno iki Jonavos – tiek prireiks naujo optinio kabelio, kad kameros būtų sujungtos naujos kartos šviesolaidinio interneto tinklu. Per kelis mėnesius naujus tinklus ir jau dabar naudojamą infrastruktūrą sujungsime į vieną sistemą", – sakė TEO Verslo sprendimų departamento direktorius Larijus Lapinskas.

Konkurse taip pat dalyvavo bendrovės "EIT sprendimai", "ATEA sprendimai" ir "Euroelektronika". Viena jų konkurso rezultatą apskundė. Tai nukėlė sutarties pasirašymo datą su TEO ir "Telekonta", tačiau konkurso nesužlugdė.

Naujos kameros turėtų pradėti veiki per du mėnesius nuo sutarties pasirašymo dienos.


"Siemens" kameroms – ir STT dėmesys

Dabartines kameras prieš septynerius metus įrengė bendrovė "Siemens". Ji pasižadėjo kameras prižiūrėti dešimtmetį, tačiau Lietuvos apeliacinis teismas savivaldybei nurodė nutraukti santykius su "Siemens", nes nusprendė, kad viešas vaizdo stebėjimo kamerų įrengimo, eksploatavimo ir priežiūros konkursas buvo neskaidrus. Teisme nustatyta, kad įrengtos kameros neatitiko joms keltų reikalavimų, todėl jų perduodamo vaizdo kokybė galėjo netenkinti lūkesčių.

Šis teismo sprendimas nėra vienintelis sutartį pasirašiusių šalių galvos skausmas. Šią vasarą ja susidomėjo ir Kauno apygardos prokuratūra. Specialiųjų tyrimų tarnyba ėmėsi ikiteisminio tyrimo dėl galimo piktnaudžiavimo ir sukčiavimo.

"Siemens" pavadinimas panašiose istorijose pastaraisiais metais skambėjo itin garsiai ir plačiai. Dėl kyšininkavimo ir kartelinių susitarimų kompanija JAV ir Europoje mokėjo milijardus litų siekiančias baudas.


Šiame straipsnyje: Vaizdo kameroskaunasteo

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių