Menotyrininkė: skulptūros pagyvins Kauną

 • Teksto dydis:

Projektas "Kauno akcentai" artėja finišo tiesiosios link. Pirmadienį komisija atplėš vokus, kuriuose – siūlomos idėjos, tad dalyviai dar gali suskubti pateikti naujų pasiūlymų.

"Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022" projekto vadovė Virginija Vitkienė įsitikinusi, kad šis konkursas turi didelį potencialą ir puikiai pasitarnaus populiarinant daugeliui menkai pažįstamas Kauno erdves. Menotyros mokslų daktarė ir "Kauno bienalės" vadovė V.Vitkienė pasidalijo mintimis apie konkurso reikšmę Kaunui.

– Kaip vertinate "Kauno akcentų" konkursą iš meno kritikės pozicijų?

– Visų pirma, tai iš tiesų yra puiki iniciatyva, nes miesto savivaldybė gauna daug įvairių pasiūlymų ir idėjų, o čia yra galimybė visa tai įgyvendinti.

Antra vertus, man šiame konkurse pritrūko konkretumo. "Kauno akcentų" programoje aš pasigedau tam tikro kelio nurodymo paraiškos teikėjams, jog jie galėtų akcentus susieti su Kaunui svarbiomis istorinėmis asmenybėmis, jų darbais. Kitąmet "Kauno akcentų" konkurse siūlyčiau akcentuoti tam tikras asmenybes ir jų indėlį ne tik į Kauno miestą, bet ir pasaulį. Manau, skulptūras galėtume siūlyti ne tik į dešimt miesto zonų, bet išplėsti jų geografiją visame Kaune – atrasti ir prisijaukinti mielas miesto vietas netikėčiausiuose kampuose.

– Kuri miesto erdvė labiausiai reikalauja meninio akcento?

– Įprasta manyti, ir, žinoma, iš dalies taip ir yra, kad turistai miestui pažinti renkasi Centrą bei Senamiestį. Būtų nuostabu, jei mažiau žinomose, netikėtose miesto vietose atsirastų smulkūs objektai, kurie verstų atrasti miestą iš kitos pusės, palandžioti po nežinomas tarpuvartes ir kiemelius.

Turėdami galvoje Europos kultūros sostinės perspektyvą, turėtume kultūrą mieste decentralizuoti – parodyti, koks miestas gražus ir už centro ribų. Kiekvieno mikrorajono gyventojai diskutuodami su menininkais galėtų atrasti įdomias vietas savo rajone. Visus akcentus galima sujungti į vieną mobilią aplikaciją, kuri padėtų leistis į tam tikrą atraktyvią meninių Kauno akcentų medžioklę. Tai galėtų būti populiarus maršrutas ne tik turistams, bet ir kauniečiams. Pakviestume juos į Šilainius, Vilijampolę ar kitą mažiau lankomą mikrorajoną, o jo gyventojai galėtų didžiuotis savo gyvenamąja vieta.

– Galbūt jums pačiai kilo noras pateikti paraišką kuriai nors miesto zonai pagyvinti?

– Tikiu projekto demokratine idėja, jog projekte gali dalyvauti visi, tačiau aš tai palieku profesionalo rankoms. Manau, projekto paraišką turi pateikti tas, kuris pats galės idėją įgyvendinti. Juk tam menininkai ir mokosi aukštosiose mokyklose.

– "Kauno akcentai" idėjų lauks iki pirmadienio popietės. Ką patartumėte tiems, kurie suskubs teikti paraiškas paskutinę akimirką?

– Esu tikra, kad žmonės pateiks gražių ir prasmingų meninių sprendimų, kuriais galėsime grožėtis tiek mes, kauniečiai, tiek miesto svečiai. Viešos skulptūros ar kitokio akcento prasmė yra tada, kai jis siunčia tam tikrą žinią apie mūsų miestą. Linkiu paraiškų teikėjams pažvelgti į šiuos akcentus, kaip į tam tikrus netikėtumus ir pasiūlyti labai kūrybiškus sprendimus. Net ir saga sienoje, kurią paspaudus gautumei elektroninę žinutę su tam tikru palinkėjimu, irgi yra maža, bet labai atraktyvi, kūrybiška idėja. Tikiuosi, šis konkursas sėkmingai vystysis ir toliau. Dar yra laiko paraiškoms pateikti, o tuos, kurie nesuspės šiais metais, labai kviečiu išbandyti savo sėkmę kitąmet.


Šiame straipsnyje: KEKS 2022

NAUJAUSI KOMENTARAI

jei tiksliau

jei tiksliau portretas
vadybininkė - taip. meno kritikė - ne.

Centras

Centras portretas
Į turistinius maršrutus reiktu įtraukti nerenuovoto daugiabučio laiptines, o galimai ir statistinio Lietuvos gyventojo butuką apžiūrai. Įspūdžiai būtu labai stiprūs. Ypač užsieniečiams, senųjų Europos šalių gyventojams. Nereiktu jokių skulptūrų...

PRAŠAU

PRAŠAU portretas
TIK NEPASTATYKITE KAUNE "VAMZDŽIO"
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių