Marija džiaugiasi, kad jos akys mėlynos kaip naujosios mamos | KaunoDiena.lt

Marija džiaugiasi, kad jos akys mėlynos kaip naujosios mamos

Keturių vaikų tėvas Ronaldas Navickas svarsto: "Juk tauta statoma nuo pačių mažiausių, o lietuviai rankos vieni kitiems neištiesia. Gal todėl ta mūsų Lietuva tokia?" Jis kartu su žmona augina įvaikintą mergaitę ir yra įsitikinęs, kad kiekvienas turėtų daugiau dėmesio skirti paliktiems vaikams.

Skausmo palytėti

Kauniečiai Ronaldas ir Ilona Navickai yra keturių vaikų tėvai. 25-erių Ieva – meniškos sielos, tapanti ir šokanti mergina – jau paliko šeimos namus, nors namiškiams apie save kasdien primena savo kūriniais, kurie puošia jaukumu alsuojančias Navickų namų sienas.

Per šv. Kalėdas vieninteliam sūnui Rokui sukaks dvidešimt – jis dešimčia metų vyresnis už aktyvią ir nuolat besišypsančią seserį Viltę. Mažiausiai šeimos narei Marijai šiuo metu yra treji metai.

"Marija mūsų šeimos nare tapo prieš dvejus metus, kai jai buvo pusantrų. Dabar ji jaučiasi tikrai gerai, pusdieniui keliauja į darželį, sėkmingai socializuojasi tarp bendraamžių, visiškai neišsiskiria iš kitų vaikų. Bet pradžia nebuvo tokia paprasta", – prisimena R.Navickas.

Abu tėvai iki šiol negali pamiršti slogaus jausmo, kuris apėmė pirmą kartą apsilankius kūdikių namuose.

"Keturi panašaus amžiaus vaikai laukia, kada juos pasiims. Jų žvilgsniai apatiški... Buvo graudu žiūrėti. Jie palikti, nežino, ką reiškia šeima, meilė. Jie turi ir drabužių, ir žaislų, materialių daiktų jiems netrūksta, bet tai neatperka to palikto vaiko skausmo, kurio jie visi be išimties yra palytėti. Tai akivaizdu, nesvarbu, ar kalbame apie dviejų savaičių amžiaus kūdikį, ar pusantrų metų amžiaus vaiką", – neabejoja R.Navickas, o žmona Ilona priduria, kad nepaisant visko, ką šie vaikai gauna institucijose, dėl patirto skausmo ir uždarumo dažnai nenoromis būna pikti ar atšiaurūs.

Mokėsi iš naujo

Kaip Navickų šeimai kilo idėja įsivaikinti? "Lietuvoje tiek daug paliktų vaikų, o juk vadinamės krikščionišku kraštu. Tarsi iš dangaus gavome norą įsivaikinti – jis tiesiog atėjo. Pradėjome visus įsivaikinti reikalingus procesus, vaikščiojome į mokymus, sužinojome labai daug naujo, rengėmės iš naujo tapti tėvais. Kauno institucijose dirba puikūs specialistai, jie mums daug padėjo", – apie metus trukusį pasirengimą tapti tėvais pasakoja R.Navickas.

Tarsi iš dangaus gavome norą įsivaikinti – jis tiesiog atėjo.

I.Navickienė prisimena, kaip kartu su vyru priėmė sprendimą įsivaikinti ir dar prieš visas procedūras apie šią naujieną pranešė vaikams.

"Jie šią žinią priėmė teigiamai, juk tai tas pats, kas pranešti, kad laukiamės kūdikio. Viltė labai apsidžiaugė, ji laukė sesutės, o vyresnieji vaikai viską puikiai suprato ir priėmė labai brandžiai", – džiugiais prisiminimais dalijasi I.Navickienė.

"Pamenu, kai man paskambino ir pasakė, kad jau yra dukrytė, tuo metu vairavau. Taip susijaudinau, kad paleidau vairą iš rankų, ašaros pačios ėmė riedėti..." – ir dabar su ašaromis akyse moteris prisimena ypatingą akimirką.NAUJAUSI KOMENTARAI

Baisu

Baisu portretas
Skubiai atimti tuos vaikus is zeku!

Atvira akimi matoma

 Atvira akimi matoma portretas
Kodel sitoje idilijoje nesimato pagrindiniu to zaidimo veikeju, paciu Ilonos ir Ronaldo Navicku? Kodel jie visur atsisako fotografuotis, kaip ir siuo atveju? Kodel tevai visur prisidengineja ir kaisioje savo nepilnamecius vaikus, net bijodami kartu su jais nusifotografuoti? Gal is baimes, kad kas nors gatveje atpazins ir geriausiu atveju spjaus i veida?

Pats geriausias darbas Kaune

Pats geriausias darbas Kaune portretas
Svarbiausias dalykas norint paimti vaika globai ir kas menesi isideti i kisene ne tokias menkas simtines euru , reikia irodyti, kad yra istikruju saugi ir tinkama vieta tam naujam gyvam zmogiukui. Juk Navickai, izenge I sesta desimtmeti, savo seimai nesukure nors bendrabucio dydzio kambariuko. Kaip tie aferistai sugebejo gauti pastovia globa, negaledami pristatyti ir deklaruoti savo pastoviu pajamu, neturedami nuomos sutarties, kaip FIZiNIAI asmenys, neturedami butino patalpu savininko sutikimo, registracijos Kauno mieste, buti is pazymos is RC apie patalpu eplikacija, kuria gali gauti tik patalpu savininkas arba jo igaliotas asmuo ir t.t. Visi sie ir dar daugelis kitu klausimu turetu buti uzduoti Kauno vaiku teisiu apsaugos tarnybai, juk jie ruose teismui ir pateike galimai suklastuotu dokumentus, kad jis primtu sprendima, del vaiko attidavimo I Navicku rankas. Kaip gali pilnavertiskai augti vaikai, tokioje nesaugioje melo, apgaules ir to atsirandancios pastovios itampos, seimoje??
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių